Vai beigsies vasara un sāksies rudens? Komentē Toms Bricis

Komentēt

Beidzot ir atbilde uz latvietim šobrīd svarīgiem jautājumiem par svelmi, vasaru un iespēju uzlepot.

Šķiet, pēdējā laikā visi visur runā tikai par karstumu - daži gaužas, citi priecājas, taču viens jautājums prātā bijis kopīgs - cik ilgi būs karsts?

Šajā nedēļā sinoptiķi darīja zināmu, ka nu karstums tiešām beigsies, un cilvēkus pārņēma nākamās bažas - pag,tad vasaras arī vairs nebūs?

Vasara būs

Toms Bricis visus mierina - vasara turpināsies, jo neesot jau tā, ka laikapstākļi pie mums spējot krist tikai galējībās. Tā gan varētu šķist, jo varbūt atceries laiku, kad vasarā bija auksti? Tas bija pirms mēneša, jūlija sākumā. Laiks bija drēgns, un to laikam visspilgtāk atceras tie, kuri piedalījās Dziesmu svētku gājienā 1. jūlijā. Karstums sākās drīz pēc tam - pēc 10. jūlija.

Tiem, kuriem šķiet, ka tāds karstums kā šogad taču vispār mūžību nav bijis, jāatgādina, ka 2010. gada vasarā karstums bija pamatīgāks un pie mums uzturējās ilgāk.  Un vēl - šī gada rekordtemperatūra ir zemāka nekā pagājušajā gadā - +34,3 grādi 2017. gada 12. augustā Bauskā, šogad turpat +34,2 grādi. Atšķirība ir maza, taču tomēr ļauj saprast, ka šīs vasaras karstums nav nekas tik neparasts.

Varēsim uzelpot!

Tātad, labas ziņas pārkarsušajiem - jau šajās brīvdienās temperatūra kritīsies un kļūs vēsāks. Pirmdien gaiss dažviet iesils pat tikai līdz 20 grādiem, tā kā tie, kuriem nesanāca atvēsināties ventilatoru trūkuma vai citu iemeslu dēļ, beidzot varēs uzelpot. Tomēr nav jāsatraucas arī karstuma cienītājiem - vēl ir gaidāmas karstas dienas, taču svelme vairs nebūs ilgstoša un noturīga. Būs arī lietus, kas noteikti ir atvieglojums daudziem.

Līdz ar to, šo vasaru nevaram saukt par rekordkarstu, taču tā varētu būt rekordgara - ja atceries, maijs bija ļoti silts.

Noskaties video, kur Toms Bricis stāsta par šo vasaru, iespējamajiem rekordiem un augusta prognozēm.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru