VIDEO: Noskaties Kristas Burānes "aizliegto runu" ar neērto patiesību

Komentēt

Mūsuprāt, šādai cenzūrai mūsdienu sabiedrībā nav vietas. Noskaties video un dalies ar to.

Vakar norisinājās Rīgas domes forums “Rīga dimd, iedzīvotāji runā”, no tā pēdējā brīdī gandrīz izņemta režisores Kristas Burānes uzruna. Par notikušo liecina ieraksti autores un citu foruma dalībnieku sociālajos tīklos.

Režisore savā prezentācijā bija nolēmusi runāt par Lielo kapu draugiem, Pērnavas ielas kastaņu aizstāvjiem un biedrību “Pilsēta cilvēkiem”, kas nereti kritizē Rīgas pašvaldības darbu un iedvesmojuši viņas darbus “Robežas” un “Cietoksnis”.

Rītā pirms pasākumā, Burāne saņēmusi telefona zvanu, kurā viņai paskaidrots, ka prezentācijas tēma rīkotājiem ir nepieņemama, un viņai jārunā tikai un vienīgi par projektu “Robežas”. Režisorei zvanījusi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un Sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilze Meilande, kura vēlāk skaidroja, ka Burānes runa nav atcelta. Nesaprašanās radusies, jo no režisores gaidīta runa par citu tēmu – viņas dokumentālajām izrādēm.

Uz norādi, ka no malas tas izskatās pēc mēģinājuma apklusināt uzaicinātā runātāja vēlmi skart pašvaldībai netīkamas tēmas, pašvaldības pārstāve atbildēja: “Nu jā, bet šī nav tā platforma, kurā mēs tagad sanāktu un runātu par visiem Rīgas domei netīkamiem jautājumiem.”


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru