Kā seriāla "Černobiļa" varoņi izskatījās reālajā dzīvē

17 komentāri

Dažiem no viņiem līdzība ir teju neticama.

Ja arī tu esi viens no tiem, kurš sajūsminās par HBO miniseriālu "Černobiļa" – laipni lūgts klubā! Ja vēl neesi to redzējis, no sirds iesakām noskatīties, jo nesen tas ir kļuvis par visaugstāk novērtēto seriālu visā seriālu vēsturē. Ieguldītais darbs ir patiešām iespaidīgs! Protams, lielu nozīmi spēlē arī pati katastrofa un tās saārdītie likteņstāsti, kurus vērot sausām acīm nav iespējams. Lai arī "Černobiļa" nav dokumentāls seriāls, tas ir ļoti, ļoti pietuvināts vēsturiskajai patiesībai – seriāla veidotāji pavadīja daudz laika arhīvos un sarunās ar izdzīvojušajiem laikabiedriem. Rezultātā pat aktieri ir piemeklēti neticami līdzīgi īstajiem notikuma varoņiem. Lūk, kā:

Džareds Hariss kā Valērijs Ļegasovs

Džareds Hariss kā Valērijs Ļegasovs
Valērijs Ļegasovs bija ķīmiķis, Kurčatova atomenerģijas institūta direktora vietnieks. Pēc Černobiļas katastrofas viņš bija viens no tiem, kas plānoja katastrofas seku likvidāciju. Kopumā Černobiļā zinātnieks pavadīja 60 dienas. Vēlāk, izmeklēšanas laikā, viņš bija viens no retajiem, kas centās pasaulei pavēstīt patiesību par to, kas notika reaktorā, par ko saņēma sankcijas no PSRS institūcijām. Diemžēl visa šī skumjā pieredze zinātniekam bija par smagu, un Černobiļas AES katastrofas otrajā gadadienā, 1988. gada 26. aprīlī, Ļegasovs izdarīja pašnāvību.Jau pēc nāves vēlākais Krievijas prezidents Boriss Jeļcins Ļegasovam piešķīra varoņa ordeni par darbu nelaimes izmeklēšanā.
Komentēt

Džesija Baklija kā Ļudmila Ignatenko

Džesija Baklija kā Ļudmila Ignatenko
Ļudmila, ugunsdzēseja Vasilija Ignatenko sieva, simbolizē traģēdiju, ko piedzīvoja tūkstošiem vienkāršo cilvēku pēc Černobiļas katastrofas. Sākumā viņa bija spiesta noraudzīties uz lēni mirstošo vīru, bet vēlāk laida pasaulē mazuli ar aknu cirozi un iedzimtiem sirds defektiem, kurš mira dažas stundas vēlāk. Viņa joprojām dzīvo Ukrainā.
3 komentāri

Adams Nagaitis kā Vasilijs Ignatenko

Adams Nagaitis kā Vasilijs Ignatenko
Vasilijs bija viens no pirmajiem ugunsdzēsējiem, kas ieradās notikuma vietā. Ar savu jauno sievu Ļudmilu viņš dzīvoja kopmītnēs blakus ugunsdzēsēju stacijai. Neviens no viņa brigādes dalībniekiem, ieskaitot Vasiliju, netika brīdināts par radiācijas ietekmi, un jaunie vīrieši saņēma graujošu starojuma devu. Visi ugunsdzēsēji mira 2 nedēļas vēlāk no saindēšanās ar radiāciju. Vasiliju šajā skumjajā dzīves nobeigumā pavadīja viņa sieva Ļudmila, kurai bija izdevies pierunāt ārstus ielaist viņu nodaļā. Citiem ugunsdzēsējiem tik ļoti nepaveicās. Kā demonstrēts seriālā, visus ugunsdzēsējus apglabāja bez apaviem – tūskas dēļ bija neiespējami tos uzvilkt – un viņu mirstīgās atliekas tika ievietotas cinka zārkos un betonā, lai aizkavētu radiācijas izplatīšanos dabā.
Komentēt

 

Kā seriāla "Černobiļa" varoņi izskatījās reālajā dzīvē
Lūk arī abu jauniešu kāzu foto – Ļuda un Vasja.
Komentēt

Stelans Skasgods kā Boriss Sčerbina

Stelans Skasgods kā Boriss Sčerbina
Boriss Ščerbina bija padomju politiķis, kura atbildību sarakstā iekrita arī Černobiļas katastrofas krīzes vadīšanas pienākumi. Neskatoties uz savu sākotnēji skeptisko pozīciju, Ščerbina ātri apjauta, kāda mēroga nelaime piemeklējusi pasauli Černobiļas izskatā, un darīja visu iespējamo, lai maksimāli novērstu sekas. Tas nozīmēja arī dažādu morāli sāpīgu lēmumu pieņemšanu. Vēlāk, 1988. gadā, viņš pildīja līdzīgus pienākumus arī Armēnijas zemestrīces seku likvidēšanā. Ščerbina mira 1990. gadā 70 gadu vecumā.
2 komentāri

Sems Trutons kā Aleksandrs Akimovs

Sems Trutons kā Aleksandrs Akimovs
Aleksandrs Akimovs bija maiņas vadītājs nelaimes naktī. Viņš bija viens no tiem, kuri iebilda pret eksperimenta veikšanu reaktorā, tomēr, saņēmis atlaišanas draudus, uzsāka eksperimenta procedūru. Pēc pirmajām ziņām, ka notikusi katastrofa, viņš sākumā nenoticēja, ka tas vispār iespējams, un pirmās stundas paļāvās uz melīgo informāciju, ko viņam sniedza priekšniecība. Ar laiku tomēr visiem kļuva skaidrs, ka labi nav, un Akimovs centās darīt visu, kas viņa spēkos, lai glābtu, kas glābjams. Kopā ar kolēģiem viņš centās atjaunot ūdens padevi reaktoram, mēģinot to atdzesēt, lai arī vēlāk izrādījās, ka šai rīcībai lielas jēgas nebija. Pēc 2 nedēļām Akimovs mira no saindēšanās ar radiāciju.
Komentēt

Likvidatori, skumji saukti par "biorobotiem"

Likvidatori, skumji saukti par "biorobotiem"
Par Černobiļas seku likvidatoriem diemžēl mēs zinām visai daudz – arī daudzi jauni vīrieši no Latvijas tika mobilizēti piespiedu darbos. Un, lai arī cik traģiskas nebūtu sekas, ko vairums no viņiem piedzīvoja pēc Černobiļas, viņu ieguldījums drošākā un tīrākā vidē ir nenovērtējams – bez šiem cilvēkiem piesārņojuma sekas būtu daudz milzīgākas un, ļoti iespējams, attiektos arī uz mūsu valsts teritoriju.
2 komentāri

Pols Riters kā Anatolijs Djatlovs

Pols Riters kā Anatolijs Djatlovs
Anatolijs Djatlovs, viens no notiesātajiem Černobiļas nelaimes izmeklēšanā, bija vadošais inženieris, kurš bija atbildīgs par nelaimīgā eksperimenta norisi. Tiek uzskatīts, ka viņa ambīciju un kļūdas dēļ katastrofa vispār notika. Taču jāņem vērā arī reaktora visai štruntīgā uzbūve un fakts, ka Djatlovs nezināja būtisku informāciju par kodolkatastrofām, kas bija notikušas jau citviet PSRS – esošajā valsts sistēmā tādu informāciju bija pieņemts slēpt.Djatlovam tika piespriesti 10 gadi darba nometnē, tomēr viņš tika atbrīvots jau pēc 5. 1995. gadā viņš mira no sirds slimības.
2 komentāri

Deivids Densiks kā Mihails Gorbačovs

Deivids Densiks kā Mihails Gorbačovs
Mihails Gorbačovs, viens no 20. gadsimta ievērojamākajiem politiķiem un pēdējais Padomju savienības vadītājs, bija, kā zināms, daļēji atbildīgs par PSRS sabrukumu. Kā dēļ mēs Latvijā viņu vērtējam visai pozitīvā gaismā. Tomēr jāņem vērā, ka arī Gorbačovs atbalstīja informācijas noklusēšanu pasaulei ­–­ oficiāls paziņojums sekoja 18 dienas vēlāk pēc katastrofas.
Komentēt

Kons O'Nīls kā Viktors Brjukhanovs

Kons O'Nīls kā Viktors Brjukhanovs
Brjukhanovs bija Černobiļas AES vadītājs. Sākotnējā ziņojumā viņš minēja daudz mazāku radiācijas piesārņojumu – tiesa, te jāpiebilst, ka uz vietas esošie mēraparāti bija ļoti ierobežoti kapacitātē un tik milzīgu radiācijas daudzumu nemaz nevarēja nomērīt. Kā stacijas vadītājs un formāli atbildīgā persona, arī Brjukhanovs tika notiesāts uz 10 gadiem, taču atbrīvots jau pēc pieciem slimības dēļ.
Komentēt

Ralfs Inesons kā ģenerālis Nikolajs Tarakanovs

Ralfs Inesons kā ģenerālis Nikolajs Tarakanovs
Tarakanovs vadīja vairāk kā 3000 seku likvidatoru darbu, norīkojot viņus tīrīt reaktora jumtu.
Komentēt

Adrians Rolins kā Nikolajs Fomins

Adrians Rolins kā Nikolajs Fomins
Černobiļas vadošais inženieris Fomins bija viens no cilvēkiem, kurš nelaimes naktī pieņēma ļoti daudzus sliktus lēmumus. Nosūtījis vairākus cilvēkus salabot ūdens padevi reaktoram (kas nozīmēja drošu nāvi), viņš ziņoja augstākstāvošiem par to, ka reaktorā viss ir tip-top. Pat saņēmis padoto apstiprinājumu tam, ka viss reaktors ir iznīcināts, viņš uzstāja uz to, ka visam jābūt kārtībā. Pirms tiesas Fomins mēģināja padarīt sev galu, griežot vēnas ar saplēsto briļļu stiklu lauskām. Saistībā ar viņa trauslo psihisko stāvokli tiesa tika arī pārcelta. Kopā ar Brjukhanovu un Djatlovu arī Fomins tika notiesāts uz 10 gadiem darba nometnē.
Komentēt

Tiesas sēde

Tiesas sēde

Maikls Kolgans kā Mihails Ščadovs

Maikls Kolgans kā Mihails Ščadovs
Ogļrūpniecības ministrs, kura uzvalks dzīvē tomēr neesot bijis nosmērēts.
1 komentārs

Roberts Emms kā Leonīds Toptunovs

Roberts Emms kā Leonīds Toptunovs
Toptunovs, vecākais reaktora kontroles inženieris, bija viens no tiem, kurš iebilda Djatlova lēmumam veikt reaktora testu par spīti nelabvēlīgajiem apstākļiem. Jau pēc nelaimes viņš bija viens no tiem, kas mēģinā atjaunot ūdens padevi reaktoram, kā dēļ saņēma nāvējošu radiācijas devu un vairākas nedēļas vēlāk mira Maskavā.
Komentēt

Emīlija Vatsone kā Uļjana Homjuka

Emīlija Vatsone kā Uļjana Homjuka
Emīlijas Vatsones atveidotais tēls ir viens no nedaudzajiem, kas seriālā ir izdomāts. Ar Uļjanas sižeta līnijas palīdzību seriāla veidotāji vēlējās godināt simtiem zinātnieku, kas palīdzēja Černobiļas katastrofas novēršanā, taču visas ietilpināt stāstā būtu neiespējami.
4 komentāri

Avoti: 1, 2


Vērts izlasīt
Komentāri