Rīgas Zoo izsludina ļoti mīlīgu konkursu

Komentēt

Balvā – gada abonements visai ģimenei!

19. jūnijā Rīgas Zoo piedzīvoja priecīgu dienu – kuplo zvēru saimi papildināja arī dienvidu dzīvnieks zeltainais šakālis. Patiesībā nevis viens, bet veseli seši! Dzīvnieki atceļojuši no Nīderlandes zoodārza un tagad dzīvos kādreizējā vilku mītnē. 

Tik tā bēda – šakāļi ir ļoti kautrīgi! Mītnē izrakuši alu un slēpjas vai nu tajā, vai nu citos plašā aploka stūros. Kā teic zoo pārstāvji – par to, ka šakāļi tur vispār ir, liecina tikai tas, ka pazūd dzīvniekiem noliktā gaļa un tiek atstātas khmm, čupiņas. Tā ka pagaidām šakāli var apskatīt tikai bildē uz stenda pie skatu laukuma. Nu dikti bezatbildīgs tas šakālis! 

Tāpēc zoo izsludinājis ļoti mīlīgu konkursu – pirmajam apmeklētājam, kam izdosies iemūžināt šakāli foto vai video, tiks piešķirts gada abonements visai ģimenei. Kas ir brīnišķīga dāvana, jo veselu gadu var iet baudīt Mežaparka svaigo gaisu un dzīvnieku sabiedrību, kad vien sirds kāro.

Lūk, šakālis, ko izdevies noķert kadrā Ingmāram Līdakam (viņš tomēr ir zvēru pazinējs, kā nekā).

Vairāk lasi Rīgas Zoo facebook kontā

Tikmēr dažas lietas, kas jāzina par zeltaino šakāli veiksmīgākām foto-medībām: 

  • Nu jau vairākus gadus šakālis ir ienācis arī Latvijā un ir Latvijas faunas pilntiesīgs iemītnieks. Lai arī šakāļu vēl nav daudz, šī situācija var strauji mainīties, jo zeltainais šakālis tiek dēvēts par tā saukto invazīvo sugu – ienāk jaunā vietā, ātri savairojas un apgrūtina vietējo sugu dzīvi. Cerēsim tomēr, ka viss nebūs tik dramatiski – vairumā Eiropas valstu nav vilku, kuri pie mums, savukārt, ir lielā vairumā.
  • Šakāļu populācija Latvijā un Igaunijā ir tālākais Ziemeļu punkts, kur dzīvnieki ir reģistrēti. Pamatā šakālis ir dienvidu iemītnieks – tas apdzīvo Eiropas Vidusjūras reģiona austrumus, Tuvos Austrumus un Dienvidāziju. Respektīvi, vietas, kur ir tuksneši un pustuksneši. Un vispār, zeltainais šakālis ir vienīgais šakāļu dzimtas pārstāvis, kurš dzīvo ārpus Āfrikas. Re, kā!
  • Dzīvniekam ir ļoti, ļoti laba dzirde – šo īpašību viņš izmanto medībās, saklausot sīko dzīvnieku pārvietošanos zālē. Tāpēc, ja vēlies ieraudzīt šakāli, tev jābūt ļoti klusam un ļoti pacietīgam.
  • Zeltainais šakālis ir īstens ģimenes vērtību zvērs! Šakāļi ir izteikti monogāmi uz visu mūžu, veido ģimenes, un vairumā ģimeņu bez galvenā pāra mēdz būt vēl viens vai divi pieauguši šakāļi, kas palīdz kopīgi visiem audzināt bērnus. Ja šis nav jauki, tad mēs nezinām, kas ir. 
  • Līdzīgi haskijiem un vilkiem, arī šakāļiem ļoti patīk gaudot, un viņus uz to ir samērā vienkārši provocēt – dzīvnieki mēdz gaudot līdzi arī baznīcu zvaniem, sirēnām, transporta līdzekļu skaņu signāliem un citiem spalgiem trokšņiem. Lielākoties viņiem patīk pagaudot no rītiem un vakaros. Mēs gan neiesakām šo kā tehniku, lai izvilinātu šakāli no slēptuves – nez vai citi zoo zvēri un apmeklētāji novērtēs sirēnu skaņas.
  • Dzīvnieks netiek uzskatīts par bīstamu cilvēkam – vismaz Eiropā ne – un, ja satiksi šakāli mežā, tas, visticamāk, daudz vairāk izbīsies no tevis.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru