Valsts policija uzsāk ļoti vērtīgu akciju, lai pasargātu bērnus

Komentēt

Nekad nevar zināt, kurš kretīns internetā izrādīsies patiesi ļauns.

Ikviens no mums ir saticis kretīnus gan internetā, gan dzīvē ārpus tā. Vēl daudzi, diemžēl, ir satikuši vardarbīgus, uzmācīgus kretīnus ar ļauniem nodomiem. Taču viss kļūst pavisam bēdīgi, kad par šādu kretīnu upuriem kļūst bērni, kas vēl tikai mācās atšķirt sakarīgo no ļaunā. Tādi kretīni nereti slēpjas internetā, kur anonimitātes aizsegā var izlikties par jebko – vecs tēvainis no Īrijas var pieņemt arī 12gadīgas rīdzinieces tēlu un iegūt mazu meiteņu uzticību. Un tas vairs nav ok. 

Tālab Valsts policija ir uzsākusi informatīvu kampaņu bērnu vecākiem "Izeja no vardarbības – escape", lai palīdzētu visiem kopā iemācīties atpazīt noziedzniekus, kam prātā ļaunas perversijas. Un tam ir pamats – šī gada pirmajā pusē vien no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību ir cietuši 86 bērni. Tas ir tieši 86 bērnus par daudz. Daļa no šiem noziegumiem ir veikta internetā.

Policija stāsta, ka “Dzimumnoziegumus internetā visbiežāk veic pieauguši vīrieši, kuriem interesē bērni pirmspubertātes vecumā. Noziedznieki ir pietiekami elastīgi un izmanto dažādas iespējas, kā arī dažādas psiholoģiskās manipulācijas tehnikas, piemēram, bērna uzslavēšanu vai draudēšanu viņam.

Tāpat ir novērots, ka noziedznieki, uzsākot saraksti internetā ar bērnu, nereti uzdodas par uzrunātā bērna vienaudzi vai izveido vairākus viltus profilus sava mērķa ātrākai sasniegšanai.” Diezgan pretīgi. Turklāt bērni nereti jūt bailes un kaunu par notikušo un izvēlas nevienam par to nestāstīt.

Tad nu lūk, policija ir apkopojusi dažādas pazīmes, kas liecina – kaut kas nav labi. 

Tad nu lūk, policija ir apkopojusi dažādas pazīmes, kas liecina – kaut kas nav labi. 

Tad nu lūk, policija ir apkopojusi dažādas pazīmes, kas liecina – kaut kas nav labi. 

Ja pamani savā, radu vai kaimiņu bērnā kādu no šīm pazīmēm, noteikti neatstāj to bez ievērības! Policija arī skaidro, ka bērnam šajā situācijā vissvarīgāk ir saņemt atbalstu, sapratni un iedrošināšanu no vecāku vai citas uzticības personas puses, lai viņš varētu izstāstīt, kas noticis, un veiksmīgāk pārvarēt psiholoģiskās sekas.

Savukārt pieaugušo rīcības plāns šinī situācijā ir skaidrs – pie mazākajām aizdomām, lūdzu, ziņo policijai. Kretīniem, kas apdraud bērnus, mūsu sabiedrībā nav vietas.

Avoti: 1, 2, 3


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru