Tapis jauns radio, kurš perfekti piestāv Jāņu dienai. Krimināli ekselents!

Komentēt

Šī raidstacija izglāba mūsu Jāņus šogad. Piedāvājam novērtēt tev arī.


Pirms sāc lasīt šo rakstu, atver radio šeit, lai tas jau skan fonā: Kef.pieci.lv.

Par godu filmai

Kā jau droši vien nojauti pēc nosaukuma, jaunajai raidstacijai ir tiešs sakars ar komēdiju Kriminālās ekselences fonds, kura iekarojusi skatītāju sirdis nu jau visā Latvijā. Tik ļoti iekarojusi, ka to joprojām ir iespējams noskatīties Forum Cinemas, kā arī citos kinoteātros un ne tikai Rīgā. Ja neesi vēl to izdarījis, iesakām!

Interneta raidstaciju radījuši Radio 5 jeb konkrētāk Kaspars Mauriņš, darbs pie tās noritējis veselus 2 mēnešus. "Viss radās pēc Kriminālās ekselences fonda filmas noskatīšanās," stāsta Kaspars. "Es sapratu, ka tā mūzika ir tik laba, ko to vajag vairāk." Sākumā viņš izveidojis privātu Spotify pleilisti, un tai uzreiz piesekojuši vairāki simti cilvēku. Kļuvis skaidrs, ka interese ir visai liela.

 

Īpaši atlasīta mūzika

Ja esi redzējis Kriminālo ekselences fondu, droši vien sapratīsi, kāpēc raidstacijā skan pārsvarā sieviešu vokāli, lielākoties Raimonda Paula melodijas (bet ne tikai!) un gandrīz neviena dziesma nav jaunāka par astoņdesmitajiem gadiem. Tā kā Radio 5 ir daļa no Latvijas Radio, tad atvērt plašāk fonotēkas durvis un ielūkoties, kādas pērles atrodamas arhīvos, bija visai iespējams projekts.

Darbs ieguldīts ne pa jokam. No filmas paņemtas aptuveni 20 dziesmas, taču šis skaits, protams, nav pietiekams, lai uztaisītu atsevišķu raidstaciju. Kaspars Mauriņš nodarbojies ar mūzikas atlasi, piemeklējot līdzīgas melodijas. "Bija ļoti interesanti atalsīt šīs dziesmas, un, es domāju, ka šis darbs joprojām turpināsies," saka Mauriņš. Pat pats Raimonds Pauls piedāvājis raidstacijai iedot savus ierakstus, kuri ilgu laiku nekur nav skanējuši.

Savukārt starplaikos starp dziesmām skan zīmīgi citāti no filmas. Varam nomierināt, ka pašas rupjākās vietas ir cenzētas, tāpēc ausis droši vien nevienam nenokaltīs. Turklāt džinglus ierunājusi leģendārā Latvijas Radio balss Māra Eglīte.

Runājot par zīmīgiem citātiem, te būs viena noderīga saite: 25 spēcīgi "Kriminālās ekselences fonda" citāti, kuri noteikti ieiesies tautās. 18+


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru