Arī suņiem karstā laikā automašīna var būt nāvējoša. Neļauj pārkarst!

Komentēt

Atceries, ka liels karstums mēdz traucēt ne tikai cilvēkiem.

Šogad vasara mūs lutina ar ipaši patīkamu laiku. Tas nozīmē tuvākus un tālākus izbraucienus kopā ar draugiem, ģimeni un pat mājdzīvniekiem.

Karstajās dienās nedrīkstam aizmirst ne par savu, ne mājas mīluļu labsajūtu un veselību, ceļojot ar auto. Bieži tiek domāts: "Atstāšu suni automašīnā, jo veikalā taču būšu vien 10–15 minūtes. Viņam taču nekas pa tik īsu laika sprīdi notikt nevar!" Tomēr tā domāt ir pavisam aplami. Reizēm pietiek ar nieka 10 minūtēm, lai suņa organisms izjustu pārkaršanas sekas.

Karstums bīstamāks nekā cilvēkiem

Suņiem liels karstums ir pat bīstamāks nekā mums, jo viņi nesvīst. Paātrināta un sekla elšana ar izkārtu mēli, starp citu, ir pirmā pazīme, kas liecina – sunim ir pārāk karsti. Lai pasargātu mīluli no pārkaršanas, viņam karstā laikā biežāk jāpiedāvā padzerties ūdens. Arī, ja dodaties ārpus mājas, nevajadzētu aizmirst paņemt līdzi ūdens pudeli un mīluļa bļodiņu, no kuras viņam padzerties. Tomēr svarīgi atcerēties, ka pārkarsušam sunim ir svarīgi dot vēsu, nevis aukstu ūdeni, jo pārāk strauja atdzišana var izraisīt asinsvadu sašaurināšanos un vēl vairāk pasliktināt stāvokli. Karstā laikā jācenšas ar četrkājaino draugu vairāk uzturēties ēnainās vietās un telpās, kur ir vēsāks.

Kinologs.lv izveidojis uzskatāmu materiālu, kurā redzams, cik ātri gaiss spēj uzsilt automašīnā. Reizēm nelīdzēs ne vaļā atstāti logi, ne ēnā novietota automašīna.

 

Ja tas tevi līdz galam nepārliecina, noskaties šo video, kurā vetārsts iejūtas mājdzīvnieka ādā un ieslēdz sevi automašīnā:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru