Populārākais nedēļas video Latvijā un pasaulē. This is America!

Komentēt

Uzzini, kāpēc video kļuvis tik populārs un par ko stāsta mūziķis savā skaņdarbā.


Pagājušajā nedēļas nogalē YouTube kanālu iekaroja aktiera, komiķa un mūziķa Donalda Glovera jeb Childish Gambino jaunais mūzikas klips This is America. Nedēļas laikā šis videoklips sasniedzis neiedomājami lielu skatījumu skaitu - gandrīz 75 miljonus. Tomēr tā nav vienkārša, izklaidējoša dziesma un videoklips. Aiz "bildes" slēpjas sāpīga vēsture un milzīgas problēmas, ar ko šobrīd saskaras Amerika.

 

Ieroči, bikses un citas apslēptas zīmes

Ieroči svarīgāki par cilvēkiem - visiem zināms, ka ieroču kontrole ir viena no aktuālākajām tēmām Amerikā. Kāpēc videoklips kļuva tik ievērojams? Tajā spilgti parādīts, ka nogalināt cilvēku mūsdienās nav problēma, tomēr pret ieročiem izturamies ar daudz lielāku cieņu, sargājot tos vairāk par dzīvām būtnēm.

Dejošana kā uzmanības novēršana - šie momenti video parāda, kā ar jaunu "viral" ziņu un tendenču parādīšanos ziņās ātri tiek aizmirsti terorakti, slepkavības un cita veida vardarbība. No otras puses, zīmīgās deju kustības tiek uzspiesti parādības kā asociācija ar tumšādainajiem cilvēkiem.

Jim Crow atdarināšana - Video sākumā, pirms izšaušanas, Gambino nostājās pozīcijā, kas ļoti atgādina Jim Crow personāžu verdzības periodā. Šis to tēlu bieži vien simbolizēja ar balto cilvēku, kurš pauda uzskatu, ka tumšādainie ir labi piemēroti tikai dziesmām un dejām.

Armijas bikses - Māksliniekam mugurā bija vien kurpes un 1860to gadu Amerikas bruņoto spēku bikšu pāris.

Vērts atzīmēt, ka Donalds Glovers ir viens no nedaudzajiem amerikāņu māksliniekiem, kurš šogad savā mūzikā un video stāsta par nesakārtoto situāciju valstī un cilvēku diskrimināciju.


Vērts izlasīt




Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru