PADOMS: Ko darīt ar suņu ķepiņām, kad uz ielām kaisa sāli?

Komentēt

Pēc ziemas pastaigas ar suni, neaizmirsti izdarīt dažas lietas.

Mēs visi zinām, ka ledus slāņa mazināšanai ielas tiek pārkaisītas ar sāli, kas liek sniegam kust 10 reizes ātrāk un pasargā mūs no slidenas virsmas un negaidītiem kritieniem. Taču neaizdomājamies - tas, kas ir labi cilvēkiem, ne vienmēr nāk par labu viņu četrkājainiem draugiem.

"Maisījuma sastāvā ir parasts vārāmais sāls, nedaudz hlora un citi dabīgi mikroelementi. Piemēram, kaut kā saindēties, laizot šādu maisījumu, nav iespējams. Vienīgais nepatīkamais efekts – maisījums var noberzt dzīvnieku ķepas," ziņo Riga.lv

Uz Rīgas maģistrālēm un ielām tīrīšanai ziemā tiek izmantota samitrinātās sāls tehnoloģija, kas rada īpaši nepatīkamu sajūtu un pūkaiņiem pēc pastaigas rodas sāpīga, dedzinoša sajūta ķepās, saplaisājuši, sausi ķepu spilventiņi. Mēs sazinājāmies ar veterinārārsti Litu Konopori, lai tiktu skaidrībā, kā saimniekam rīkoties ar ķepām pēc lustīgas ziemas pastaigas.

Kas liecina par kairinājumu:

 

  • ķepu graušana un laizīšana
  • apsārtums
  • sāpes

Suņiem, kam āda nav pārāk jutīga un alerģiska, pirms iziešanas laukā ieteicams sasmērēt ķepas ar speciālu ziedi uz vaska bāzes. Ķepiņa ir rūpīgi jāapstrādā starp katru spilventiņu. Vēlāk, pēc pastaigas, kārtīgi jānomazgā ķepas zem remdena ūdens un jānosusina, bet, ja sunītis ir mazs, tad jānoskalo arī vēders.

Lūk, dažas ziedes, kurām vērts pievērst uzmanību:

Ķepu ziedi var uztaisīt arī mājas apstākļos:

Savukārt suņiem, kam āda ir jutīga un alerģiska, ieteicams iegādāties mitrumu necaurlaižamos zābaciņus, taču pēc pastaigas vienalga jānoskalo ķepas tīrā ūdenī un nosusināt ar dvieli. 

Tā kā suņu prieki pastaigas laikā ir lielāki par diskomforta sajūtu, tas nenozīmē, ka viņi nejūt sāls iedarbību. Ja ķepas nemazgā, tad suņi sāks sevi paštraumatizēt, laizot un kožot sūrstošas ķermeņa daļas. Rūpējies par sava mīluļa komfortu un veselību. Zinošs saimnieks - laimīgs suns.

Bet, ja vēlies iepriecināt četrkājaini vēl vairāk, ieskaties mūsu rakstā20 Latvijā ražotas preces, par kurām tavs mīlulis pateiktu paldies, ja spētu runāt un izvēlies viņam kādu foršu sīkumiņu. Tajā atradīsi arī ķepu ziedi un siltus džemperīšus.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru