Balvu novadā ārdās virpuļviesulis. Viss kā filmās

Komentēt

Vispār diezgan baisi.

Kamēr vairums no mums baudīja saulainu sestdienu, Balvu novada Bērzpils pagastā norisinājies īsts dabas trilleris. Pēcpusdienā pāris minūšu laikā uzradies virpuļviesulis un nopostījis vairākas mājas. Jā, virpuļviesulis tepat Latvijā!

Trīs saimniecības ir pamatīgi cietušas:  norauti jumti, visas mantas pa gaisu – saldētava pacelta un aizpūsta uz tuvējo pļavu. Ainava nav no mierīgākajām. Lūk, foto pirms un pēc:

 

Balvu novadā ārdās virpuļviesulis. Viss kā filmās https://twitter.com/kristians_k

 

Balvu novadā ārdās virpuļviesulis. Viss kā filmās https://twitter.com/kristians_k

Te arī video:

Postaža esot arī kapsētā, mežā un blakus esošajā Rugāju pagastā. Laime nelaimē – neviens cilvēks cietis tomēr nav, neskatoties uz faktu, ka vienā no izpostītajām mājām tobrīd bijuši cilvēki. Savainota vienīgi gotiņa, kam trāpījušas daļas no sapostītās pirts.

Diemžēl jāsecina, ka klimata pārmaiņu rezultātā šādi gadījumi arī Latvijā var gadīties ik pa laikam. Tāpēc labi zināt, ko darīt šādu vētru gadījumā:

  • Ja tev ir pagrabs, visdrošāk būs paslēpties tajā.
  • Izvairies no logiem. Ja pagraba nav, visdrošāk būs atrasties ēkas vidū viszemākajā iespējamā stāvā vai zem trepēm.
  • Nav slikta doma slēpties vannas istabā un ielīst vannā, ja vien neesi tas retais laimīgais, kam šī telpa ir ar lieliem un plašiem logiem.
  • Jebkurā gadījumā, ja esi mājās, vislabāk būtu paslēpties zem kāda matrača – ja nu tev virsū krīt kaut kas smags vai ass, matracis daļēji pasargās.
  • Ja esi auto, piestāj kādā pēc iespējas nosegtākā vietā. Tiesa, neparkojies zem lieliem kokiem vai tiltiem – tas ir vēl bīstamāk! Paliec auto un esi piesprādzējies. Labāk sēdēt noliekušamies un sargāt galvu.

Pats svarīgākais – neskrien un nebrauc pakaļ virpuļviesulim superīgu kadru medībās! Tā trajektorija var mainīties un tu no ķērāja ātri vien vari kļūt par ķeramo. Labāk pa gabalu!

Avots


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru