Speciālisti skaidro: nākotnē vairāk izmantosim vilcienus un koplietošanas auto

Komentēt

"Zebra" min, kādu satiksmi pilsētās piedzīvosim pēc dažiem gadu desmitiem.


Jau šobrīd mēs varam pamanīt, cik ātri mainās autovadītāju braukšanas paradumi un attīstās tehnoloģijas. Pavisam iespējams, ka pat autoceļi drīzumā būs jābūvē, lai pielāgotos autonomajai braukšanai. Pieredzējuši šoferi uz pašbraucošo mašīnu nākotni skatās ar šausmām, taču tie, kuriem neiet pie sirds auto vadīšana, par tādu nākotni ļoti priecājas. Bet kā transporta nākotni redz tehnoloģiju un auto profesionāļi?

Dāņu futuroloģe Lena Andersena ir pārliecināta, ka nākotnes satiksme būs drošāka, jo tiks ražotas aizvien gudrākas automašīnas, kuras būs spējigas paredzēt negadījumu labāk par pašiem autovadītājiem.

Arī Latvijā pēdējo 5-10 gadu laikā krasi mainījušies braukšanas paradumi - tagad ikviens var īrēt mašīnu, nobraukt sev nepieciešamo attālumu un pēc tam noparkot sev ērtākajā lokācijā, samaksājot tikai par transportlīdzekļa izmantošanas laiku. 

Arī vilcieni būs mūsu nākotne

Vilciens šobrīd ir videi draudzīgākais transports, kas it īpaši uzņēmumiem sniedz arī ekonomisku labumu. Tas ir perfekts pārvietošanās līdzeklis lieliem attālumiem, lielām ļaužu grupām un smagām kravām. Nākotnē, ja cilvēkiem aizvien vairāk zudīs vēlme pēc sava personīgā auto, jāsāk domāt par dzelzceļu sakārtošanu.

Pagaidām Eiropā šī sfēra nav tik attīstīta, jo mums jau ir izveidota infrastruktūra, kuras atjaunošanā ir jāinvestē. Tomēr, iespējams, ka pēc 10-20 gadiem ātrgaitas vilcieni būs arī mūsu ikdiena, atliek vien gaidīt, ko mums piedāvās speciālisti.

Pilnu raidījuma "Zebra" sižetu noskaties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru