Mazuļi un auto: kā pasargāt bērnu karstajā vasaras ceļojumu laikā

1 komentārs

Praktiski padomi, kas palīdzēs mazuļiem vismaz nedaudz sadraudzēties ar automašīnas klimatu.

Vasara tuvojas straujiem soļiem. Drīz būs klāt brīvlaiki, atvaļinājumu un ceļošanas laiks. Ģimenes ar bērniem dosies uz laukiem un pie dabas. Šajā gadalaikā nedrīkst aizmirst par bērnu un mazuļu drošību automašīnā. Iespējams, daži praktiski padomi padarīs tavas ģimenes brīvdienas drošākas.

Svarīgākā tēma, par ko nedrīkst aizmirst īpaši vasarā - karstums automašīnā. Pirms došanās ceļā svarīgi ir atvērt visus logus un nedaudz pavēdināt transportlīdzekli, ielaižot tajā skābekli. Jāatceras, ka uzkarst ne tikai gaiss, bet arī sēdekļi, drošības jostas un paneļi. Ja nekur nav iespējams atrast ēnu, kurā atstāt auto, tad zīdaiņa sēdeklīti vari apklāt ar kādu saules atstarojošu materiālu.

Ja runa ir par bērna piesprādzēšanu, tad vismaz līdz 15 mēnešu vecumam jaundzimušais jāsprādzē ar seju uz aizmuguri. Ja mašīnas izmēri atļauj, tad šādā pozīcijā bērns var sēdēt līdz pat trīs gadu vecumam.

Lai savam mazulim automašīnā sniegtu pēc iespējas labāko drošību, dodoties vasarā uz laukiem vai atpūsties pie dabas, ļoti svarīgi ir izvēlēties piemērotu sēdeklīti. Esam redzējuši daudz un dažādus variantus, tomēr labāk pakonsultēties ar speciālistiem pirms tā iegādes. 

Vairāk praktisku padomu atrodi pilnajā "Zebra" sižetā:


Vērts izlasīt
Komentāri