Rīga bez sastrēgumiem: jaunie luksofori turpmāk paši lems, kā regulēt satiksmi

Komentēt

Cerams, ka drīzā nākotnē pa naktīm mums vairs nebūs jāstāv pie luksoforiem pilnīgi tukšās ielās.

Lielākajā daļā Latvijas teritorijas darbojas jau automātiski noregulēti luksofori, kas ikdienā regulē ceļu satiksmi.  Tomēr pamazām ielās sāk parādīties nu jau gudrākas iekārtas, ar kurām, iespējams, nākotnē vairs nepieredzēsim lielus sastrēgumus.

Atveroties jaunajam IKEA, cilvēkiem radās šaubas par to, cik noslogots būs ceļa posms līdz veikalam. Tomēr šeit uzstādīti luksofori, kas aprīkoti ar videodetektoriem, kas spēj atpazīt pat automašīnu veidu, kā arī ātrumu, tās attālumu līdz krustojumam un fiksēt dažādus satiksmes plūsmas datus.

Ko tas nozīmē?

Jaunie luksofori ar iebūvētiem video detektoriem ļoti nopietni rēķina, kādas ir plūsmas, kurā virzienā vairāk ir vajadzīga zaļā gaisma, kurā nē. Tiek novērtētas gan automašīnas, gan gājēji. Līdz ar to notiek nopietna rēķināšana krustojumos, kur ir modernie luksoforu kontrolieri. Piemēram, ja krustojumā uz vienas ielas automašīnu kustība nenotiek vispār vai ir ļoti reta, bet uz otras ielas veidojas sastrēgums, luksofors saprot, ka šai krustojuma daļai tagad zaļā gaisma degs nedaudz ilgāk, lai transportlīdzekļu rindas retinātu.

 

Pilnu raidījuma "Zebra" sižetu noskaties šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru