Šogad auto īpašniekiem jāiegādājas vinjetes. Kas tās ir un kam vajadzīgas?

2 komentāri

Noskaidro, vai tavam auto ir nepieciešama vinjete par autoceļu izmantošanu.


Šogad Latvijā kravas mašīnām, kuru pilna masa ir no 3000 līdz 3500 kilogramiem, nepieciešams iegādāties vinjeti jeb autoceļu lietošanas nodevu. Kur, kā un kāpēc tā jāpērk, skaidro Satiksmes ministrijas pārstāvis Klāvs Grieze.

Par vinjeti sauc maksājumu, kuru veic, lai ar konkrētu transportu varētu pārvietoties pa valsts ceļiem. Tā maksājuma veidā tiek saglabāta elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā. 

Autoceļu lietošanas nodeva ir jāmaksā par valsts galveno autoceļu izmantošanu, kā arī reģionālo autoceļu Tīnūži-Ikšķile. "Tomēr, ja darbība notiek apdzīvotas vietas teritorijā un kāds no galvenajiem autoceļiem ir tikai jāšķērso, tad vinjete nav nepieciešama," saka Grieze.

Ja vinjete nepieciešama tikai pāris reizes gadā, tad ir ieteicams apsvērt, vai vispār ir nepieciešams kravas auto, vai arī jāizmanto tikai ceļi, kuri atrodas apdzīvotās teritorijās. Lai visu padarītu nedaudz vienkāršāku, vinjetes nepieciešamību ir iespējams pārbaudīt - to pērkot, tiks ievadīts auto numurs un sistēma pati zinās – ir jāmaksā vai nav.

Neiegādāties vinjeti un "pa kluso" braukāt pa valsts galvenajiem autoceļiem gan nav ieteicams, jo šos pārkāpumus var fiksēt gan Ceļu policija, gan fotoradari. Ja tiksi pieķerts, nāksies šķirties no iespaidīgas naudas summas - vadītājam jārēķinās ar sodu no 100 līdz 360 eiro, bet pārvadātājam ar summu no 500 līdz pat 1000 eiro.

Vinjeti ir iespējams iegādāties CSDD mājaslapā, degvielas uzpildes stacijās, kā arī lvvignette.eu mājaslapā. Pirkšana ir ļoti vienkārša – jāievada auto numurs un termiņš, uz kādu vinjete ir nepieciešama.

Raidījuma "Zebra" sižetu vari noskatīties šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri