Latvija, iespējams, atradusi jaunu plānu autoceļu uzturēšanai. Vērts zināt!

1 komentārs

Raidījums "Zebra" meklē variantus, kā sakārtot valsts infrastruktūru.

To, ka Latvijā brūk kopā ceļi, mēs dzirdam jau kopš pagājušā gadsimta, bet šogad problēma ir vēl vairāk saasinājusies – vasaras plūdos latgaļi jau peldējās savās pļavās.

2017. gada pavasarī raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots nāca klajā ar priekšlikumu par neefektīvo autoceļu slēgšanu, lai pietiktu naudas tiem, kuri lielākai daļai autovadītāju tiešām ir nepieciešami.

Satiksmes ministrija nesen nāca klajā ar plānu autoceļu sakārtošanai. Tā ietvaros tika veikti iespaidīgi pētījumi par to, cik daudz, kā un kāpēc tiek izmantoti Latvijas ceļi (privātais, sabiedriskais transports, ceļš uz skolu u.c.). Ir noskaidrots, ka daudzi ceļi pēdējo gadu laikā netiek izmantoti gandrīz nemaz, kas liek izvērtēt, vai tos maz ir nepieciešams uzturēt.

Ar ceļu nozīmīguma izmērīšanu gan būtu jānodarbojas pašvaldībām, kuras ir informētas par prioritātēm. “Pētījums parāda, ka ir diezgan liela nekārtība īpašumu attiecībās. Ir ceļi, kur ir viena māja, un tas ir pašvaldības ceļš. Tad blakus ir privāts ceļš ar vienu māju, un visbeidzot tāds pats varētu būt arī valsts ceļš. Skaidrs, ka tā inventarizācija ir vajadzīga,” norāda Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Pilnu raidījuma sižetu noskaties šeit:

 


Vērts izlasīt
Komentāri