Zebra skaidro: Kā pareizi rīkoties, sastopoties ar biedējošo militāro kolonnu

1 komentārs

Šobrīd Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās māciības NAMEJS, tāpēc svarīgi uzzināt, ko darīt negaidītā situācijā.

screen-shot-2018-08-28-at-12-48-00.jpg
Facebook/Zebra

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās māciības NAMEJS. Tas nozīmē, ka atsevišķos ceļa posmos autovadītājiem būs iespēja saskrieties ar militārā transporta rindām.

Pavisam nesen raidījuma "Zebra" komanda piepildīja kādu jau sen lolotu sapni - izbrauca kolonnā ar militāro policiju un 30 militārās tehnikas vienībām. Šādās situācijās jūties nedaudz svarīgs, jo visas tuvumā esošās mašīnas uzreiz stājas malā un dod ceļu. Tomēr ne vienmēr viss norit tik gludi, tāpēc uzzini, ko tu vari darīt, lai gadījumā, kad ieslēdzas bākugunis, tu zinātu, kā rīkoties.

Reizēm autovadītāji militāro policiju īsti neuztver par policiju, tāpēc īsti nesaprot, kas būtu jādara brīdī, kad tā ar ieslēgtām bākugunīm traucas pa ceļu, bieži radot pārpratumus savā un citu transportlīdzekļu vadītāju starpā.

Apstājies, kad redzi

Vispareizākā rīcība būtu mierīgi, nesteidzoties stāties malā uzreiz kā ieraugi gaismas signālus uz policijas automašīnas. Protams, no sākuma ieskaties atpakaļgaitas spogulī un pārliecinies, ka aiz tevis braucošā automašīna neatrodas pārāk tuvu tavam spēkratam. 

screen-shot-2018-08-28-at-11-43-09.jpg
Facebook/Zebra

Arī šoferi trenējas

Nepietiek ar to, ka militārās policijas darbiniekiem ir autovadītāja apliecība un trīs gadu stāžs. Viennozīmīgi nepieciešamas arī braukšanas iemaņas. Tāpēc vismaz divas reizes gadā notiek īpašas apmācības, trenējoties braukšanā gan uz sausa, gan slapja ceļa.

Militārie tevi palaidīs garām

Ja baidies par "iesēšanos astē" militārajai kolonnai un lēnu vilkšanos uz priekšu divu stundu garumā un jau apsveri ideju to apdzīt, labāk tā nedari. Ik pēc 40 minūtēm lielā rinda veiks apstāšanos, lai palaistu garām aiz muguras sastājušos automašīnu rindu. Intensīvākas satiksmes gadījumā šādi apstāšanās pieturpunkti, protams, tiek veikti biežāk.

Pilnu sižetu noskaties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri