Satiksmes noteikumu padomi tiem, kuri dodas sēņot. Arī mežā sava kārtība!

Komentēt

Kā tajā vecajā teicienā minēts: "Ejam sēnēs!"

Lielpilsētas iedzīvotāji bieži vien vēlas doties sēņu medībās, tomēr nekur tālu braukt negrib, tāpēc izvēlas vietējos piepilsētas mežus. Tomēr jārēķinās, ka satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumā soda kvīts uz mašīnas var parādīties pat meža biezokņos.

Ja uz meža ceļiem ir zīmes, kas aizliedz iebraukt, vai apstāties un stāvēt, tās ir jāievēro.

Braucot sēnēs ar auto, bieži vien lielākā nesaprašana ir tad, kad nonāc uz mazajiem meža celiņiem. Saprotams, ka šādās vietās nedrīkst atstāt auto uz ceļa, jo tad citi nevarēs tikt garām un, iespējams, nolems to atstāt turpat, kur tu.

 

Seko līdzi uguns nedrošajiem periodiem

Neskatoties uz to, kāds gadalaiks ir Latvijā, jāņem vērā, ka mežā var tikt izsludināts uguns nedrošais periods. Tas nozīmē, ka auto nedrīkst nobraukt no ceļa un atstāt ārpus izveidotas brauktuves. Iebraucot sausā zālē ar uzkarsušu automašīnu, pastāv risks, ka nodegs ne tikai mežs, bet arī pats spēkrats.

Tāpat arī dabas aizsargājamās teritorijas, kas izskatās kā mežs, taču uz tām attiecas savi noteikumi. Ādažos tas ir Ainavu parks, Carnikavā – Piejūras parks un katrā Latvijas vietā tas sauksies citādi.

Protams, ka ievērot visus noteikumus un likumdošanu nav nemaz tik vienkārši. Var gadīties, ka kādu zīmi nepamanām, iebraucot pa citu ceļu. Tāpēc vienkāršākais tomēr būtu sekot senajam latviešu teicienam “ejam sēnēs”, nevis “braucam sēnēs”. Bet, ja bez auto galīgi neiztikt, tad, ir vērts paņemt bagāžniekā līdzi velosipēdu, bet auto novietot tur, kur tas ir drošībā, sēnēs dodoties tālāk ar riteni.

 

Pilnu raidījuma "Zebra" sižetu noskaties šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru