VIDEO: Timrota padomi ērtākai mantu izvietošanai automašīnas salonā. Noderīgi!

Komentēt

Arī mantas avārijas brīdī var radīt draugus gan vadītājam, gan pasažieriem.

Ja labi padomā, tad automašīnā mēs gandrīz nekad neesam vieni. Tās salonā vienmēr atradīsies kaut kas, ko iespējams izkustināt - slēpes, ugunsdzēšanamais aparāts vai arī tikai kurpju kaste.

Nav lielas starpības, kas atrodas uz priekšējā vai aizmugurējiem sēdekļiem - pasažieris vai kāda manta. Avārijas brīdī vai asi bremzējot tas viss lido uz priekšu.

Daži padomi, kā drošāk izvietot mašīnā mantas un kravu:

  • Pat tad, ja mašīnā nekas nemētājas, mēs uz to atnākam jau ar kādu dokumentu mapi vai somu. Tā vietā, lai novietotu to uz priekšējā sēdekļa, paliec mantas zem tā, lai bremzēšanas gadījumā nekas nenokrīt uz zemes un nesasitās.
  • Ja līdzi ir vairāk nekā viena soma, vislabākais risinājums ir visas mantas likt bagāžniekā. Ja kaut kur atstāsi auto, bet garām ies kāds mantkārīgs cilvēks, viņš nepamanīs, ka salonā kaut kas atrodas.

  • Bagāžnieka "iedzīvi" vislabāk organizēt pa kastēm - visi mazie sīkumi, kas tajā mētājas, tiek kārtīgi salikti vienuviet, neaizņemot visu nodalījumu.
  • Ja tomēr kāda lielāka krava jānovieto uz aizmugurējā sēdekļa, piesprādzē to tieši tāpat kā cilvēku, lai trieciena brīdī nekas nelidotu uz priekšu.

  • Aktīviem cilvēkiem mēdz būt daudz garenu priekšmetu - slēpes, makšķeres un citas mantas. Ja aizmugurējam sēdeklim pa vidu atrodas atverams nodalījums, garo kravu no bagāžnieka izvelc cauri līdz salona iekšpusei.

  • Aizmugurējais panelis vai tā saucamā "palodze" noteikti nav vieta, kur turēt smagus priekšmetus. Tie traucēs redzamībai un straujas bremzēšanas rezultātā var kādu smagi ievainot.

 

Noskaties pilnu "Zebra" sižetu un apskaties, ar kādu spēku mašīnā sašķīstu arbūzs straujas bremzēšanas gadījumā:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru