PADOMI: Kā uzlabot redzamību un drošību uz ceļa, vadot auto tumsā

Komentēt

Timrota ieteikumi, kas var izglābt dzīvību gan tev, gan citiem satiksmes dalībniekiem.

Ziemā kā gājējiem, tā arī autovadītājiem nākas vairāk dzīvoties pa tumsu. Šādā laikā šoferu redzamība uz ceļa ir sliktāka kā dienas gaišajā posmā. Kā tad pareizi rīkoties ar automašīnas ārējām un iekšējām gaismas ierīcēm, lai pārvietošanos pa tumsu padarītu maksimāli drošu un pārredzamu?

Galvenokārt jāatceras pašsaprotamais - priekšējiem lukturiem jābūt tīriem. Tomēr netīrumu beršana ar lupatu nudien nebūs labākā ideja, jo tā tos ātri vien noskrāpēsi. Vienkārši pēc iespējas biežāk centies tos noskalot ar ūdeni, it īpaši, ja bieži mēro garus ceļa posmus.

Pēc tam, vēl pirms braukšanas uzsākšanas, nepieciešams tikt galā ar tām gaismām, kas atrodas automašīnas salonā. Mums brauciena laikā sava uzmanība jāvelta ceļam, nevis auto iekšpusei. Ja gaišākais punkts atradīsies salonā, redze tiks noslogota un acis ātri nogurs. Lai to novērstu, pielāgo, piemēram, uz paneļa esošās gaismiņas krēslas vai nakts režīmam, ja tas ir iespējams. Tas pats attiecas arī uz radio un CD atskaņotājiem.

Ja pie tava vējstikla atrodas piestiprināts tālrunis vai GPS ierīce, labāk pārliec to uz automašīnas paneļa, lai neaizklātu skatu uz ceļa. Atceries, ka arī viedierīcēm nepieciešams noregulēt spilgtumu.

Visbeidzot, garos ceļa gabalus vislabāk braukt ar tālajām gaismām, tomēr nedrīkst arī aizsapņoties. Redzot, ka pa pretējo joslu brauc citi autovadītāji, tālās gaismas jāizslēdz. Ja kāds autovadītājs tevi apdzen, tad gan tālās gaismas neslēdz ārā - tās palīdzēs apdzinējām pārredzēt ceļu. Izslēdz tās tikai tad, kad manevrs jau ir noticis.

Pilnu video sižetu noskaties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru