Ciemos pie policijas: ar kādiem palīglīdzekļiem tiek ķerti pārkāpēji

Komentēt

Ar šādu ekipējumu pārkāpējiem no policijas nagiem neaizbēgt.


2017. gadā ceļu satiksmē bija vismazāk bojāgājušo. Liels nopelns ir ceļu policijai. Kā tā cīnās ar ātruma pārkāpējiem? Uzzini, ar kādu ekipējumu šodien strādā Latvijas ceļu kārtības uzturētāji.

Ar šādu 4x4 automašīnu šobrīd pārvietojas policisti, kura motora jauda ir tuvu pie 300 zirgspēkiem. Tāpēc, ieraugot to uz ceļa, silti nebūtu ieteicams bēgt. Tajā atrodas viss nepieciešamais - radars, videokamera, kā arī ierīce, kura dod signālu, ja kādā no automašīnām atrodas tā saucamais antiradars.

Runā, ka ar laiku varēs fiksēt arī tos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus, kuri pie stūres sarunājas pa telefonu. Pagaidām pret to cīnās īpaša kamera, kas sāniski ievietota policijas automašīnas salonā. Ja autovadītājs piebrauks blakus, piemēram, pie luksofora, un runās pa telefonu, kamera to piefiksēs.

Automašīnas vadīšanas kultūru uzlabojuši ne tikai 40 jauni policijas netrafarētie transportlīdzekļi, bet arī radari. Gadiem ejot, arī dzērājšoferu skaits ir krietni samazinājies. Cilvēki palikuši prātīgāki un ir mazāk tādu cilvēku, kuri gatavi riskēt ar tiesībām.

Kādus pārkāpumus iespējams konstatēt ar mašīnā esošajiem gadžetiem.

 

Pilnu raidījuma "Zebra" sižetu noskaties šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru