Autoavāriju statistika: kuras ir populārākās negadījumu situācijas uz Latvijas ceļiem

Komentēt

Motobraucēji kļuvuši atbildīgāki un vairs nav tie, kuri rada bīstamākās situācijas uz ceļiem.


Agrāk ar avārijas situācijām Latvijā bija vienkārši - ceļu policija visai pavirši pierakstīja fiksētos ceļu satiksmes negadījumus. Pēc tam kāds no šiem pierakstiem datorā mēģināja izvilkt statistiku, bet tad kāds mēģināja saprast, kā tas īsti noticis un kā turpmāk situāciju uzlabot.

Tagad, runājot ar speciālistu, kurš redz, kā avārijas mēdz beigties, aina parādās daudz precīzāka. Mūsdienās daudziem satiksmes negadījumiem līdzi nāk arī video ieraksti, kuri bieži vien ir ar skaņu. Tajos viegli iespējams novērot, ka liela daļa autovadītāju pirms avārijas lieto viedierīces un vēl tajā pat laikā sarunājas ar blakussēdētāju.

Viena no populārākajām avāriju vietām ir kreisais pagrieziens. Arī šobrīd Rīgā vēl joprojām darbojas kreisie pagriezieni krutsojumos, kur tos vispār nevajadzētu. Autovadītāju nepārliecinātība, pieredzes trūkums un brīdinājuma zīmju nepamanīšana ir galvenie iemesli, kāpēc šajās vietās notiek ceļu satiksmes negadījumi.

Nepatīkamas situācijas uz ceļiem mēdz notikt arī agrās rīta stundās un vēlu vakaros, kad cilvēki ir saguruši, un īpaši tad, kad braukšanas maršruts un ātrums ir monotons.

Neuzmanīgākās satiksmes dalībnieku grupas

Visneuzmanīgāk ārpus mājas uzvedas gājēji un vieglo automobiļu vadītāji un pasažieri. Tieši tāpēc tiesu ekspertīžu biroju eksperts Oskars Irbītis uzskata, ka ceļu satiksmes noteikumu akcijām būtu jākoncentrējas tieši uz šīm divām grupām. 

Izklausīsies neticami, tomēr gadu laikā ievērojami ir samazinājies motobraucēju avāriju skaits. Pagājušajā gadā Latvijā bojā gāja tikai viens motocikla vadītājs.

Noskaties pilnu "Zebra" sižetu par situāciju uz Latvijas ceļiem šeit:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru