Par viedierīču bakstīšanu pie stūres turpmāk mums būs jāatbild ar naudas sodiem

Komentēt

Ja policija pieķers tevi ar telefonu pie spēkrata stūres, nāksies maksāt līdz 100 eiro lielu sodu.

Paralēli visai kņadai, kas notikusi par un ap Dziesmu svētkiem, pavīdējusi informācija par jauniem sodiem, kādus piemēros ceļu policija, piemēram, par viedierīču lietošanu pie automašīnas stūres. Tas nozīmē, ka lasīt, rakstīt un runāt pa telefonu turpmāk pie stūres vairs netiks atļauts. Tikai kā gan policija pārliecināsies, ka esam pārkāpuši noteikumus?

Normunds Krapsis, Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks, atklāj, ka par pierādījumu var kalpot jebkuras ziņas vai fakti, kas tiek konstatēti noteiktajā brīdī. Tas nozīmē, ka arī policijas darbinieka apliecinājums un ziņojums ir viens no pierādījumiem.

Protams, efektīvākai pārkāpumu ierobežošanai ar goda vārdu vien nepietiks. Tieši tāpēc Valsts policija jau ir notestējusi kādu sistēmu, ar kuru viedierīču lietotājus ķert būs vieglāk. Plāns ir ar kamerām aprīkot netrafarētu automašīnu, kas būtībā kalpos kā fotoradars, un "palaist to ielās" kopā ar visiem pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Atceries! Par viedtālruņa, piezīmju datora, planšetes vai citas viedierīces lietošanu, transportlīdzeklim esot kustībā, sods būs piemērojams 25 līdz 100 eiro apmērā.

 

Plašākai informācijai noskaties jaunāko "Zebras" sižetu:


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru