12 prezidenti PIRMS un PĒC bildēs. Kā amats maina cilvēku?

6 komentāri

Kas notiek ar cilvēku sejām pēc tam, kad viņi ir pabijuši atbildīgos amatos.

1. Guntis Ulmanis.

Guntis Ulmanis.
Guntis Ulmanis 1993. gadā kļuva par pirmo Latvijas prezidentu pēc neatkarības atjaunošanas. Joprojām tiek uzskatīts, ka liela loma viņa ievēlēšanā bija uzvārdam – viņš ir pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa radinieks.
Komentēt

2. Vaira Vīķe Freiberga.

Vaira Vīķe Freiberga.
Viennozīmīgi līdz šim vismīlētākā no cilvēkiem, kuri pabijuši šajā amatā (no 1999.-2007. gadam). Sākotnēji uzskatīta par mīlīgu tantuku, viņa drīz vien pacēla savu tēlu Dzelzs Lēdijas kārtā. Gan savu uzskatu, gan elegentā izskata ziņā.
Komentēt

3. Valdis Zatlers.

Valdis Zatlers.
Dakteronkuls, kuram sākumā ļoti neveicās ar publisku sava tēla pārstāvēšanu, tomēr pierādīja savu apķērību un drīz vien saņēmās. Aizgāja pie friziera un iemācījās runāt. Līdz šim viņš ir vienīgais no atjaunotās Latvijas prezidentiem, kurš amatā pabijis tikai vienu termiņu.
Komentēt

4. Andris Bērziņš.

Andris Bērziņš.
Amatā stājās 2011. gadā un līdz šim brīdim, jāteic, nav diez ko mainījies. Ja nu vienīgi – pirkstā parādījies laulības gredzens. Starp citu, kļuvis par vecāko Latvijas prezidentu (ieskaitot pirmskara Latvijas laika prezidentus).
Komentēt

5. Baraks Obama.

Baraks Obama.
Šī personība ar suģestējošo balss tembru kļuva par pirmo melnādaino ASV prezidentu (izgriežot pogas sievietēm!) – viņš ir “amerikāņu sapņa” simbols. Izskatās nedaudz piekusis!
2 komentāri

6. Džordžs Bušs.

Džordžs Bušs.
Visvairāk pazīstams, kā prezidents (2001-2009), kurš uzsāka karu pret terorismu. Tāpēc arī atbalstītāju mīlēts un pret kara aktīvistu nīsts.
Komentēt

7. Bils Klintons.

Bils Klintons.
Lai arī kādi bija viņa sasniegumi politikā, pasaule mūžīgi viņu atcerēsies kā prezidentu, kurš atkāpās lielākā pasaules seksa skandāla dēļ. Lai arī viņš sākumā to noliedza, tomēr Monikai Levinski beigās izrādījās taisnība. Savas garās prezidentūras laikā (1993-2001) paspēja nedaudz novecot.
Komentēt

8. Ronalds Reigans.

Ronalds Reigans.
Simpātiskais kungs paspēja iegūt pārdesmit krunku savas valdīšanas laikā (1981-1989). Tiek uzskatīts, ka viņš pielicis savu pirkstu Padomju Savienības sagraušanā.
Komentēt

9. Abrahams Linkolns.

Abrahams Linkolns.
Linkolns bija sešpadsmitais ASV prezidents kopš 1861. gada līdz brīdim, kad 1865. gadā viņu nošāva teātra izrādes laikā. Saturēja kopā valsti Pilsoņu kara laikā, iestājās pret verdzību un kļuva par vienu no mīlētākajiem ASV prezidentiem.
Komentēt

10. Harijs Trumens.

Harijs Trumens.
ASV prezidents no 1945.—1953. gada. Pa šiem gadiem krietni novecoja un – no mūsdienu perspektīvas – ieguva neglītākas bildes. Viņa prezidentūras laikā tika nomestas atombumbas Japānā.
Komentēt

11. Džons Kenedijs.

Džons Kenedijs.
Vēl viens no mīlētākajiem ASV prezidentiem, kurš miris atentātā. Savā amatā paspēja pabūt 3 gadus un savu šarmanto izskatu nezaudēja.
Komentēt

12. Ričards Niksons.

Ričards Niksons.
Nebija diez ko mīlēts. Amatā pabija no 1869.-1974. gadam, kad atkāpās Votergeitas skandāla dēļ.
2 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri