20 unikāli un reti sastopami dzīvnieki pasaulē

3 komentāri

Mūsu Latvijas zilā govs arī sarakstā.

1. Imperatora tamarīns.

Imperatora tamarīns. Brazil Vibes
Tamarīns ir iespaidīgs ar savām garajām ūsām. Viņš savu vārdu ieguva pateicoties vācu imperatoram Vilhelmam II. Tas apdzīvo Peru dienvidaustrumus, Bolīvijas ziemeļaustrumus un Brazīlijas rietumus.
1 komentārs

2. Mangalica-aitu cūka.

Mangalica-aitu cūka. Elisabeth Eidjord
Lielākajai daļu ungāru cūku ir īsi un raupji mati, bet ne šīm. Mangalica cūkas ir izņēmums - šim ungāru dzīvniekam ir iespaidīgs un biezs kažokādas mētelis, kas ir līdzīgs aitas vilnai.
Komentēt

3. Jenotsuns.

Jenotsuns. Youtube
Šis dzīvnieks izskatās kā parasts jenots ar garām kājām, bet tā nebūt nav. Jenotsuns pieder pie suņu dzimtas, kurā ietilpst arī vilki un lapsas. Lai gan pasaulē šis plēsējs ir retums, mēs viņu varam apskatīt Rīgas Zooloģiskajā Dārzā.
1 komentārs

4. Savvaļas govis.

Savvaļas govis. Toolito
Skotijas laukos atrodama reti sastopama govju šķirne: highland jeb savvaļas govis. Tās ir slavenas ar garajiem, smailajiem ragiem un plīvojošajiem matiem.
Komentēt

5. Rokselanas strupdegunpērtiķis.

Rokselanas strupdegunpērtiķis. Syril Ruozo
Šie krāsainie pērtiķi ir pazīstami ar savu zeltaino kažoku un zilganīgo sejas krāsu. Ja vēlies redzēt tādu savvaļā, būs jādodas uz Ķīnas centrālo daļu, kur dzīvo aptuveni 8000-10000 šādu pērtiķu.
1 komentārs

6. Koksriekstu jeb palmu krabis.

Koksriekstu jeb palmu krabis. Flickr/Rezza Custodio
Šis posmkājis ir lielākais zemes krabis pasaulē. Viņa spīles ir īpaši stipras un izturīgas, tās var pāršķelt uz pusēm kokosriekstu. Palmu krabis mājo Indijas un Klusā okeāna salās. 
Komentēt

7. Krāšņais fregatputns.

Krāšņais fregatputns. Flickr/Tom Ranney
Galapagu saļas atradīsi krāšņo putnu ar sarkanu kakla maisiņu, kas ir līdzīgs balonam. Tāda veida zodi ir tikai tēviņiem, un maiss zem kakla palielinās, kad viņi cenšas uzrunāt mātīti.
Komentēt

8. Ķīnas lielais salamandra.

Ķīnas lielais salamandra. Flickr/Toby Jungen
Pasaulē lielākais abinieks un nakts dzīvnieks, kurš dzīvo akmeņainās kalnu straumēs Ķīnā. Tiek uzskatīta par īpaši apdraudētu un aizsargājamu sugu.
Komentēt

9. Venecuēlas pūdeļtauriņš.

Venecuēlas pūdeļtauriņš. Igor Siwanowicz
Šis insekts tika atklāts 2009. gadā, un tas izskatās gan mīļi, gan savādi vienlaikus.
Komentēt

10. Haiti solenodons.

Haiti solenodons. Flickr/The Last Survivors
Garais un smailais purniņš ir tas, kas padara šo dzīvnieku īpašu. Viņi sver aptuveni 1 kilogramu.
Komentēt

11. Malajiešu lemūrs.

Malajiešu lemūrs. Flickr/Epoch Times
Šiem brīnišķīgajiem lidojošajiem lemūriem ir lielas acis, kas palīdz sagādājot barību. Viņi izmanto savus lielos spārnus, lai lidotu no koka uz koka, kur meklē jaunas lapas (lemūru mīļākais ēdiens).
Komentēt

12. Zilkāju sulla.

Zilkāju sulla. Liveinternet
Dzīvnieks ir populārs zilo kāju dēļ. Tās ir tik zilas, jo pigmenti, ko viņi iegūst no barības, koncentrējas tieši kājās. Sastopami Klusā okeāna reģionā.
Komentēt

13. Patagonijas mara.

Patagonijas mara. Goodnewsanimal
Iespējams, pēc izskata tas līdzinātās ķenguram ar zirga ausīm, bet šis dzīvnieks ir grauzējs. Maras dzīvo sausās teritorijās, kur ir asa zāle un reti krūmi. Maras ir aktīvas dienā – naktī atpūšas krūmu aizsegā, bet pa dienu dodas baroties klajā stepē.
Komentēt

14. Vītņragu kaza.

Vītņragu kaza.
Iespaidīgie ragi var sniegties līdz pat 4 metru augstumam. Vītņragu kaza ir iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā apdraudēta suga, jo dzīvnieku medī gan gaļas un ādas ieguvei, gan ragu dēļ, ko Āzijā izmanto tautas medicīnā. 
Komentēt

15. Pangolīns.

Pangolīns.
Pangolīni ir pazīstami ar savām lielajām zvīņām, kuras izskatās kā bruņas. Galvenokārt barojas ar insektiem un dzīvo gan Āfrikā, gan Āzijā. Zvīņas sastāv no keratīna - tas pats materiāls, kas ir cilvēka matos.
Komentēt

16. Potto.

Potto.
Āfrikas nakts dzīvnieki, kuri barojas no koku sulas, augļiem un maziem kukaiņiem. Interesants aizsardzības mehānisms - sajūtot briesmas, potto palielinās nervu mugurkauls u skriemeļiem.
Komentēt

17. Lielais susuris.

Lielais susuris.
Lielais susuris ir vāverei līdzīgs dzīvnieks. Lielākais šis sugas dzīvnieks ir tikai žurkas lielumā. šie mazie grauzēji atrodami Eiropā un ar dažām sugām Āfrikā un Āzijā.
Komentēt

18. Pīļknābis.

Pīļknābis.
Pīļknābis ir aptuveni truša lielumā un tas ir sastopams Austrālijā gan ūdenī, gan uz sauszemes. Pīļknābju tēviņiem dzīves laikā saglabājas indes dziedzeri. Tas ir pietiekami spēcīgs, lai nogalinātu mazākus dzīvniekus, bet cilvēkam tā izraisa ļoti spēcīgas sāpes, kuras nespēj remdēt pat morfīns. Tomēr inde izstrādājas tikai pārošanās sezonā, tas arī ir primātais pielietojams cīņā ar citiem tēviņiem.


Komentēt

19. Latvijas zilā govs.

Latvijas zilā govs.
Zilā govs jeb mēness govs ir Latvijā reti sastopama šķirne - tās mājo galvenokārt Kurzemē. Visvairāk zilo govju mājo Talsu, Aizputes un Kuldīgas novadā.
Komentēt

20. Divkrāsu mežačakste jeb pitahu.

Divkrāsu mežačakste jeb pitahu.
Divkrāsu mežačakste ir strazda lieluma putns. Tam ir melna galva, spārni, aste un kājas, sarkanīgi oranža mugura, krūtis un vēders. Pitahu bija pirmais no zinātnieku atklātajiem indīgajiem putniem. Nāvējošu indi satur gan tā āda, gan spalvas. Šie putni apdzīvo Jaungvinejas salu.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri