20 foršas rotaļlietas bērniem, kuras vari izgatavot pats

2 komentāri

Nesteidzies uz veikalu pēc dārgām bērnu spēlēm. Labāk izgatavo tās pats!

1. Instrumentu galds no lietota nakts skapīša

Instrumentu galds no lietota nakts skapīša
Izvelc no garāžas savu veco, neglīto nakts skapīti, ņem rokā krāsu un pārvērt to par darbnīcu mazajam meistaram. Izveido improvizētu sienu un pakar uz tās spēļu instrumentus.
Komentēt

2. ....Vai virtuves iekārta meitenēm

....Vai virtuves iekārta meitenēm
Tieši to pašu, tikai nedaudz meitenīgāku, tu vari izveidot savai meitai. Pārkrāso veco nakts skapīti un ierīko to par mazo virtuves iekārtu meitas kulinārijas izvirtībām.
Komentēt

3. Slidkalniņš mājas apstākļos

Slidkalniņš mājas apstākļos
Ja ārā laiks nelutina ar perfektiem apstākļiem, bet mājās pieejamas kāpnes, izveido saviem bērniem improvizētu slidkalniņu. No lieliem kartona gabaliem izveido slidkalniņu. Savukārt ar paralona palīdzību bērniem būs garantēta mīkstāka piezemēšanās.
Komentēt

4. Īpašā kartona konstrukcija

Īpašā kartona konstrukcija
Izmanto kartona cilindrus no papīra dvieļiem, saldējuma kociņus un stabilu virsmu, pie kā piestiprināt konstrukciju, kā arī līmes pistoli. Iedarbini arhitekta izdomu un izveido savam bērnam aizraujošu konstrukciju, kur nodoties ikdienas priekiem.
Komentēt

5. Pašgatavootā leļļu māja

Pašgatavootā leļļu māja
Ja ir iespējams dabūt kartonu vai koka plāksnes, izveido vienkāršu bet funkcionālu leļļu māju, kas tavu bērnu spēs aizraut vairākas dienas vai pat nedēļas.
Komentēt

6. Bērnu atpūtas stūrītis

Bērnu atpūtas stūrītis
Vēl kāda forša ideja, ja palicis pāri kartons vai koka plāksnes. Ņem izturīgu līmentu un izdomu, lai izveidotu mājīgu atpūtas stūrīti savam bērnam.
Komentēt

7. Krāsainā lente

Krāsainā lente
Ja batikošana tev neiet pie sirds, tad kādā veikalā vienkārši vari iegādāties krāsainu auduma lentu un tās galā piestiprināt parastu koka sprunguli. Tas ļaus tavam mazajam atklāt sevī profesionālu mākslas vingrotāju.
Komentēt

8. Bērniem drošais dators

Bērniem drošais dators
Paņem vecas grāmatas vāku, izprintē mīļāko ģimenes vai kādu citu fotogrāfiju un pielīmē vienā vāka pusē. Otrā pusē pielīmē vecu, nevajadzīgu klaviatūru (demontē savu veco, neejošo klēpjdatoru). Ja nekā tāda nav, tad tastatūru vari vienkārši uzzīmēt ar flomāsteri. Šai mantai vismaz uz laiku ir jānovērš mazuļa uzmanība.
Komentēt

9. Šoferīša komplekts

Šoferīša komplekts
Šādu spēli, kas aizraus bērnu, var izgatavot gandrīz no jebkā, kas atrodas pa rokai. Pie spēcīgas kartona plāksnes piestiprini vectēva stūri, kas mētājas garāžā (ja tādas nav, izgatavo pats savu no putaplasta vai kartona). Lai noturētu bērna interesi, stūres malās piestiprini vēl pāris priekšmetus, kas labi iederētos spēļu automašīnā.
Komentēt

10. Buru laiva no piena pakas

Buru laiva no piena pakas
Izstukšotu piena vai kefīra iepakojumu izskalo un pārgriez uz pusēm. Pēc tam, izmantojot krāsas vai audumu, piešķir laivai vēlamo krāsu. Pie pakas malas pielīmē parastu koka salmiņu, kuru iespējams iegādāties veikalā, un piestiprini pie tā buru - lokanu, bet elastīgu materiālu no maisiņiem vai citiem piederumiem.
Komentēt

11. Karnevāla kurpes

Karnevāla kurpes
Izmanto parastas kartona kastes un savu fantāziju, lai savam bērnam izveidotu stilīgas karnevāla vai deju kurpes. Galvenais noteikums - izveido pietiekami lielus caurumus kārbas galā, lai tajā derētu bērna kāja, bet lai pati kurpe nekristu nost.
Komentēt

12. Zefīru/mīksto bumbiņu ierocis

Zefīru/mīksto bumbiņu ierocis
Balonam nogriez galu, bet otru galu sasien mezglā. Paņem plastmasas glāzi un tās apakšai aptin apgriezto un sasieto balonu. Glāzē ieliec mazu zefīru vai nelielu auduma bumbiņu, notēmē, pēc tam kārtīgi atvelc balona galu un palaid to vaļā. Zefīrs lidos tēmētajā virzienā.

Labs instruments, ar kuru sarīkot mājas kariņus!
Komentēt

13. Ģitāra no kurpju kastes

Ģitāra no kurpju kastes
Nelietojamas kurpju kastes vidū izgriez apli (līdzīgi kā ģitārai), ap pašu kasti vertikāli aptin dažāda biezuma un izmēra gumijas, bet abos galos starp gumiju un kasti ievieto zīmuļus. Lai instruments vairāk atgādinātu ģitāru, kastes galā pielīmē nelielu papīra trubu.

Gumiju nostiepšana radīs skaņu. Bērniem patiks!
Komentēt

14. Unikālie zīmogi

Unikālie zīmogi
Nemet ārā vīna korķus, bet gan izmanto tos lietderīgi sava bērna vajadzībām. Vienā korķa galā izgreb vēlamo ornamentu, pēc tam iemērc galu guašu vai kādā citā krāsā un piespied pie papīra lapas.

Atkarībā no bērna vēlmēm tu vari izveidot vairākus zīmogus, kas pēc zīmējumiem atšķirsies.
Komentēt

15. Guļvieta bērna mīļdzīvniekiem

Guļvieta bērna mīļdzīvniekiem
Ja mājās ir pagadījusies kāda metāla kārbiņa vai lieka kartona kaste, tad to ļoti viegli var pārvērst par guļvietu bērna mīļākajām rotaļlietām. Viss, kas nepieciešams, ir vien pāris auduma gabali, lai izveidotu improvizētu gultu.
Komentēt

16. Burbuļu pūšamais jautrākā versijā

Burbuļu pūšamais jautrākā versijā
Viss, kas tev nepieciešams - plastmasas glāze, salmiņš, nedaudz ūdens un šķidro ziepju.

Glāzē izveido nelielu caurumu tā, lai tajā varētu ievietot salmiņu. Piepildi glāzi ar ūdeni tik tālu, lai pa caurumu nelītu ārā ūdens. Pievieno nedaudz šķidro ziepju un samaisi. Pēc tam bērns ievieto salmiņu caurumā, tā galu iegremdējot ziepju ūdenī. Pūšot salmiņā, sāks veidoties ziepju burbuļi.

Pieskati bērnu un neļauj sūkt ziepju ūdeni uz iekšu!
Komentēt

17. Dusmīgie putni no skārda bundžām

Dusmīgie putni no skārda bundžām
Pārvērt tukšās, garlaicīgās skārda bundžas foršā spēlē. Nokrāso tās "Angry Birds" vai kādā citā multeņu stilā. To pašu dari ar parastāko bumbu, kas mētājas bērna mantu skapī.

Šo spēli novieto drošā vietā, kur nav iespējams neko saplēst vai nogāzt.
Komentēt

18. Spēļu kamera no koka vai kartona

Spēļu kamera no koka vai kartona
Kā jau uzzināji, kartons spēj darīt brīnumu lietas! No kvadrātveida kartona kastes izveido spēļu kameru, vidū izveidojot caurumu un ievietojot tajā plastmasas vai cita materiāla cauruli. Izkrāso kameru pēc savām vai bērna vēlmēm un augšā pievieno pogu no, piemēram, LEGO klucīšiem realitātes radīšanai.
Komentēt

19. Īpatnējā balonspēle

Īpatnējā balonspēle
Šīs spēles radīšanai būs nepieciešami plastmasas šķīvji un koka plāksnes (līdzīgas kā saldējuma kociņi, tikai nedaudz garākas). Kociņu pielīmē pie šķīvja aizmugures un ierocis ir gatavs! Piepūt balonu un dod bērniem sacensties balonu kaujā.
Komentēt

20. Bērnu ķekatas

Bērnu ķekatas
Paņem divus vienāda izmēra klucīšus, izurb tajos caurumus un iever nelielu virves gabalu tā, lai bērnam būtu ērti to saķert. Pēc tam dod bērnam iet pašam savās ķekatās!
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri