20 iemesli vēlreiz noskatīties “Fight Club”. Filmai aprit 15 gadi!

Komentēt

Sīkraksts: UZMANĪBU! Izlasot šo rakstu tu pārkāp pirmos divus Cīņas kluba noteikumus.

1. Vēsturisks kino.

Vēsturisks kino.
Toreiz cilvēki visā pasaulē iznāca no kinoteātriem ar apziņu, ka dzīve vairs nekad nebūs tāda, kā iepriekš.
Komentēt

2. Vēsturiskā vietā.

Vēsturiskā vietā.

20 iemesli vēlreiz noskatīties “Fight Club”. Filmai aprit 15 gadi!
Rīgā to izrādīja kinoteātrī, kura vairs nav. Kādreiz tas bija kino Pionieris, 90tajos gados tika pārdēvēts par Oskaru. Tad tur ierīkoja Essential… Diemžēl nevienu kino Oskars bildi neatradām, attēlos redzams Pionieris. Ja vēl neatpazini, tas ir Elizabetes un Skolas ielas stūris.
Komentēt

3. Un vēsturiskā laikā.

Un vēsturiskā laikā.
Kino biļetes cena toreiz bija 2,10LVL, vai arī 2,50LVL, ja gribēji sēdēt balkonā. Cīņas klubu piektdienās, sestdienās izrādīja nakts seansā 23:30. Daudzi pēc vēlā seansa devās uz Pulkvedim Neviens Neraksta, kurš tolaik bija viens no populārākajiem klubiem Rīgā. Savukārt par godu filmas pirmizrādei 2000. gada janvārī klubā Metro tika rīkots grandiozs pasākums, visi, kas uz to ieradās, dabūja brīvbiļeti uz filmu un tolaik populāro dzērienu Black Balsam Cola.
Komentēt

4. Breds Pits ir sakarīgs aktieris!

Breds Pits ir sakarīgs aktieris!
Tagad jau tas vairs nav nekāds noslēpums, bet toreiz gan tas daudziem bija liels pārsteigums. Un, jā, brilles ar krāsainiem stikliem 1999. gadā bija ļoti modē.
Komentēt

5. Vecāki šokā!

Vecāki šokā!
Breds Pits nevēlējās, lai viņa vecāki redz šo filmu. Tomēr mamma un tētis uzstāja, ka vēlas to noskatīties. Viņi savu lēmumu nožēloja brīdī, kad ieraudzīja ainu, kurā Tailers apskadēja sava drauga roku.
Komentēt

6. Pievīlē zobus filmai.

Pievīlē zobus filmai.
Papēti Breda Pita priekšzobus šajā bildē. Aktieris lūdza zobārstu ar nolūku tos apskādēt, lai viņa tēls izskatītos ticamāks
Komentēt

7. Mainās aktiera paštēls.

Mainās aktiera paštēls.
Līdz ar filmas iznākšanu, Breds Pits nolēma atteikties no sava paipuisīša tēla. Šajā pašā laikā viņš pozēja leģendārā fotosesijā žurnālam Rolling Stones. Ar skūtu galvu, kleitās un muskuļains. Un, jā, citplanētiešu brilles arī tolaik bija modē!
Komentēt

8. Varēja būt citādāk.

Varēja būt citādāk.
Galveno lomu gandrīz dabūja Rasels Krovs. Bet aktierim nav iemesla skumt! Šajā pašā gadā viņš saņēma Oskaru par lomu filmā The Insider. Edvarda Nortona lomu gandrīz dabūja Šons Penns un Mets Deimons. Bet Hēlenas Bonemas Kārteres loma gadrīz tika Sārai Mišelai Gelārai, Rīzai Vizerspūnai un Kortnijai Lovai.
Komentēt

9. Rūpīgi ierakstīts sekss.

Helēna Bonema Kārtere un Breds Pits pavadīja 3 dienas ierakstot orgasma skaņas seksa ainai, kurā viņi nav redzami.
Komentēt

10. Triks ar meikapu.

Triks ar meikapu.
Helēna Bonema Kārtere uzstāja, lai stiliste viņai kosmētiku uzklāj ar kreiso roku. Viņai šķita, ka Mārla Singere, pirmkārt, nemācētu pārāk labi pati sevi uzkrāsot. Otrkārt, viņu tas visdrīzāk īpaši nesatrauc.
Komentēt

11. Džareds Leto.

Džareds Leto.
Filmā nelielā lomā redzams šobrīd populārais aktieris. Džareds Leto šogad saņēma Oskaru par lomu filmā Dallas Buyers Club.
Komentēt

12. Filmas sākumā, blakus ierastajiem, redzams šis brīdinājums.

Filmas sākumā, blakus ierastajiem, redzams šis brīdinājums.
“Ja tu lasi šo, tad šis ir brīdinājums tev. Katrs vārds, kuru tu izlasi šajā bezjēdzīgajā sīkrakstā, ir sekunde tavas dzīves. Vai tev tiešām nav nekā cita, ko darīt? Vai tava dzīve tiešām ir tik tukša, ka tu nevari izdomāt labāku veidu, kā pavadīt šo mirkli? Vai arī vara tevi tik ļoti iespaido, ka tu atdod savu godu un uzticību visiem, kas to pieprasa? Vai tu lasi visu, kas tev ir obligāti jāizlasa? Vai tu domā visu, kas tev obligāti ir jādomā? Pērc to, kas tev ir jāgrib? Tiec ārā no sava dzīvokļa. Satiec pretējā dzimuma pārstāvi. Pārtrauc pārmērīgo iepirkšanos un masturbēšanu. Aizej no darba. Uzsāc kautiņu. Pierādi, ka esi dzīvs. Ja neatgūsi savu cilvēcību, tu pārvērtīsies par statistiku. Es tevi esmu brīdinājis… Tailers.”
Komentēt

13. Tailers filmā parādās pirms viņš parādās.

Tailers filmā parādās pirms viņš parādās.
Noskaties filmu vēlreiz un mēģini saskatīt visas ainas, kurās zīmīgais tēls ir redzams pirms viņš tiek oficiāli iepazīstināts.
Komentēt

14. Tiešām!

Tiešām!
Ieskaitot šo mirkli, kas filmā redzams kā reklāma televizorā.
Komentēt

15. Īsts sitiens.

Īsts sitiens.
Breds Pits pa īstam atrāvās no Nortona. Sākumā filmas režisors lika aktieriem tēlot, bet vēlāk pasauca malā Nortonu un deva viņam norādes pa īstam iemaukt Pitam pa seju. Sāpes, kuras redzamas šajā ainā, ir īstas.
Komentēt

16. Pa īstam pliks.

Pa īstam pliks.
Šajā kadrā Nortonam patiešām ir pliks dibens!
Komentēt

17. Filmai ir lielisks soundtrack!

Šo dziesmu cilvēki joprojām pieprasa dīdžejiem diskotēkās!
Komentēt

18. Ievērojami papēži.

Ievērojami papēži.
Ainā, kurā skan šī dziesma, Helēna Bonema Kārtere stāv uz milzu platformas kurpēm, lai būtu līdzīgā augumā ar Nortonu.
Komentēt

19. Aktieri apguva jaunas prasmes.

Aktieri apguva jaunas prasmes.
Speciāli savām lomām, Nortons un Pits trenējās boksā un mācījās vārīt ziepes (burtiskā nozīmē).
Komentēt

20. Filma joprojām ir lieliska!

Filma joprojām ir lieliska!
Ir pagājuši 15 gadi, taču filmu tie nav apbružājuši. Protams, modes ir mainījušās un mainījušies esam mēs paši, bet šis ir lielisks atgādinājums par to, ko mēs domājām 1999. un 2000. gadā.
Komentēt

Ievērojiet, kā mēs visu šo izstāstījām, ne reizes neatklājot filmas galveno noslēpumu ;)


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru