20 krāsainas vietas pasaulē, kuras ir Instagram fotogrāfijas vērtas

4 komentāri

Krāsainus un elpu aizraujošus apskates objektus iespējams redzēt ne tikai tālās zemēs, bet arī tepat pie mums, Baltijas valstīs.

1. Retbas ezers, Senegāla

Retbas ezers, Senegāla
Senegālas galvaspilsētā, 30 kilometru no Dakāras, atrodas rozā ezers. Pēc ilgstoša sausuma perioda 1970. gadā ezers kļuva ievērojami seklāks un, tajā esošo zilaļģu dēļ, ieguva īpašo nokrāsu. Retbas ezerā iegūst sāli, katru gadu apmēram 25 tūkstošus tonnu. Ezerā nedrīkst atrasties ilgāk par 15-20 minūtēm, citādi var veidoties čūlas, tāpēc sāls ieguvēji pirms došanās pie darba ķermeni iesmērē ar šī sviestu. Piemērotākais laiks apskatīt spilgtās krāsas ūdenstilpni ir no novembra līdz jūnijam, jo tad tonis ir visintensīvākais.
Komentēt

2. Portmeiriona, Velsa

Portmeiriona, Velsa
Krāšņs tūristu ciemats Ziemeļvelsā Apvienotajā Karalistē. 1925.-1975. gadā ciematu, villas Itālijas stilā dizainēja britu arhitekts sers Bertrams Klogs Viljams Eliss. Ēkas Velsas ciematā ir gluži kā itāļu saldējuma krāsu gamma, kas papildina parku un jūras ainavu.
Komentēt

3. Havana, Kuba

Havana, Kuba
Bagāta kultūra, izklaides dzīve un krāsainas koloniālās celtnes, kā arī retro mašīnas uz ielām. Havana ir pārsteigumu pilna un pavisam noteikti viena no krāsainākajām pilsētām pasaulē.
1 komentārs

4. Čefčauena, Maroka

Čefčauena, Maroka
Safīra pilsēta, kuras arhitektūra ir zilos toņos. Marokas kalnainā pilsēta atrodas 564 metrus virs jūras līmeņa. Vecpilsētas ielās virmo marokāņu ēdienu smarža, un tā arī ir Marokas tirdzniecības pilsēta, jo tur iespējams iegādāties amatnieku darinājumus un lauksaimnieku produktus, kas citviet valstī nav tik plaši pieejami.
Komentēt

5. Činkve Terre, Itālija

Činkve Terre, Itālija
Piecu ciematu grupa (Monterosso, Vernāža, Korniglija, Manarola un Riomagiore) Vidusjūras piekrastē - krāsainas ēkas klintīs, jūras zilais ūdens un nacionālā parka krāšņums.
Komentēt

6. Pestīšanas kalns, ASV

Pestīšanas kalns, ASV
Kalnu Kolorado tuksnesī radījis Leonards Naits, kuram pieminekļa veidošana bija garīga meditācija, noklājot to ar mālu un krāsu. Kalnā pausts vēstījums "Dievs ir mīlestība", kā arī izteikumi no Bībeles.
Komentēt

7. Plūstošās varavīksnes jeb Caño Cristales upe, Kolumbija

Plūstošās varavīksnes jeb Caño Cristales upe, Kolumbija
Austrumos no Andu kalniem atrodas upe, kurā Macarenia clavigera augs rada īpašo krāsu, kas redzama pāris mēnešu gadā - no jūlija beigām līdz decembrim. Augam ir nepieciešams noteikts ūdens daudzums un pareizā gaisma, lai tas veidotu neparasto krāsu gammu. Plūstošās varavīksnes upi atļauts apmeklēt tikai nelielās grupās gida pavadībā, lai novērstu kaitējumu dabai, ko izraisa bradāšana pa upi un peldēšanās neatļautās vietās. 
Komentēt

8. Jeloustonas nacionālais parks, ASV

Jeloustonas nacionālais parks, ASV
Jelousto
nas plato ar bagātīgo geizeru un daudzajiem karstajiem minerālūdens avotiem kļuva par pasaulē pirmo nacionālo parku. 1978. gadā parks iekļauts UNESCO Pasaules dabas un kultūras mantojumu sarakstā.
Komentēt

9. Hitsujijama parks, Japāna

Hitsujijama parks, Japāna
Ķiršu ziedu parks, kurā no aprīļa līdz maijam zied vairāk nekā 400 000 dažādu šķirņu. Shibazakura kalnā iespējams piedzīvot galvu raibinošu rozā, vieoletā un baltā krāsu gammu.
Komentēt

10. Džangje Danksija Nacionālais parks, Ķīna

Džangje Danksija Nacionālais parks, Ķīna
Krāsainie kalni, kas 24 miljonu gadu laikā veidojušies no smiltīm un citiem minerāļiem, ir viena no sešām Ķīnas skaistākajām dabas ainavām.
Komentēt

11. Lielais Barjerrifs, Austrālija

Lielais Barjerrifs, Austrālija
2000 kilometru gara koraļļu rifa sistēma, kurā ir vairāk nekā 2000 zivju kopienu, iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā. Elpu aizraujošs skaistums ir tirkīza ūdeņi un tajos mītošās okeāna dzīvības.
Komentēt

12. Nordostpolderas tulpju lauki, Nīderlande

Nordostpolderas tulpju lauki, Nīderlande
No marta līdz maija beigām tulpju lauki Nīderlandi pārvērš neticami krāšņā un zieošā valstī. Stundas braucienā no Amsterdamas atrodas Nīderlandē garākais tulpju lauks - tā garums ir teju 100 kilometru.
Komentēt

13. Stokholmas metro, Zviedrija

Stokholmas metro, Zviedrija
Zviedrijas galvaspilsētas metro tiek sauksts par pasaulē garāko mākslas galeriju, tās garums ir 110 kilometri. 90 metro stacijās no 100 ir izstādīti vairāk nekā 150 mākslinieku darbu.
Komentēt

14. Lavandu lauki Francijā

Lavandu lauki Francijā
No jūnija beigām līdz augustam Francijas province kļūkst par lielu, aromātisku, violetu mākoni, kurā tā vien gribētos ienirt. Tomēr, ja nav laika doties uz Franciju izbaudīt lillā vilinājumu, to var izdarīt arī tepat Lillas lavandu laukos Latvijā - pēdējo 5 gadu laikā šo augu kopšanas kultūra pie mums ir ļoti attīstījusies.
Komentēt

15. Zilās Marmora alas, Čīle

Zilās Marmora alas, Čīle
Heneralkarreras ezerā esošās minerālu daļiņas saules gaismā rada īpaši skaisto zilo ūdens toni, kas veido atblāzmas uz marmora alām. Lielākajām alām ir nosaukumi - Kapela un Katedrāle - tās patiesi atgādina Dievnamu sava majestātiskā izskata dēļ. 
Komentēt

16. Kristālu alas, Islande

Kristālu alas, Islande
Vatnajökull ledus šļūdonis ir neatkārtojami skaistas alas, kuras nemitīgi mainās. Tur paveras būrvīgi zilie un baltie toņi, kas nenoliedzami priecē acis un vēl ilgi paliek atmiņā. 
Komentēt

17. Bo-Kaap ciemats, Āfrika

Bo-Kaap ciemats, Āfrika
Šīs krāsainās ēkas atpazīst daudzi, jo jau ir manītas fotogrāfijās sociālajos tīklos. Tās patiesi ir Instagram bildes vērtas.
Komentēt

18. Jegalas ūdenskritums, Igaunija

Jegalas ūdenskritums, Igaunija
Ūdenskritums, kas tiek dēvēts par Igaunijas Niagāru, ir 8 metrus augsts un atrodas valsts Ziemeļos. Ziemā ūdenskritums ir sasalis un veido brīnišķīgu baltu mākoni.
Komentēt

19. Anīkšķu gaisa taka, Lietuva

Anīkšķu gaisa taka, Lietuva
300 metrus garš ceļš Lietuvas mežu galotnēs, kas ļauj izbaudīt Baltijas zaļās koku galotnes un mieru. Koša zaļās krāsas gamma, kas mijas ar zilgani pelēcīgajām debesīm.
Komentēt

20. Sigulda un Tērvete, Latvija

Sigulda un Tērvete, Latvija
Zelta rudenī Latvijā ir vērojamas dzelteno un sarkano toņu variācijas. Krāšņi dabas skati, kurus baudām katru gadu no septembra līdz oktobra beigām.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri