20 triki tiem, kuri vēl šovasar vēlas izbaudīt kempinga priekus

1 komentārs

Vasara šogad mūs nelutina, bet mēs tai stājamies pretī ar viltīgiem trikiem.

1. Ūdensizturīgi sērkociņi

Ūdensizturīgi sērkociņi
Būt spējīgam iekurt ugunskuru ir ļoti svarīgi. Izveido pats savus ūdensizturīgos sērkociņus, pārklājot tos ar izkausētu vasku vai caurspīdīgu nagu laku.
Komentēt

2. Neona stienīši

Neona stienīši
Šādiem stienīšiem nav nepieciešamas baterijas vai elektrība un tie nav dārgi, tāpēc ar tiem spēs apieties pat bērni. Tos var aptīt ap telts striķiem, lai naktī nebūtu jāaizķeras aiz tiem. Apliec to ap roku savam bērnam – tā būs vieglāk viņam izsekot līdzi.
Komentēt

3. Pārstrādāts uguns iedegšanas palīglīdzeklis

Pārstrādāts uguns iedegšanas palīglīdzeklis
Iekur ugunskuru ar saviem atkritumiem! Piepildi tualetes papīra kartonu ar vati. Tas ļoti ātri palīdzēs tikt pie varena ugunskura bez lielas piepūles.
Komentēt

4. Sildītājs no ūdens pudeles

Sildītājs no ūdens pudeles
Katliņu ar ūdeni liec sildīties virs ugunskura un pēc tam uzsildīto ūdeni ielej izturīgā plastmasas pudelē. Pārliecinies, ka pudele ir cieši noslēgta. Uz nakti ieliec pudeli savā guļammaisā un izbaudi siltumu pat brīvā dabā.
Komentēt

5. Dūmu aizsargbrilles

Dūmi no ugunskura bieži vien var izbojāt visu noskaņu, it īpaši bērniem. Kādai kempinga entuziastei ir burvīga alternatīva, kā pasargāt bērnu acis no kodīgajiem dūmiem. Vienkāršākās peldbrilles spēs pasargāt no sāpošām acīm.
Komentēt

6. Kempinga apģērbu izkārtne

Kempinga apģērbu izkārtne
Ir liela iespēja, ka tavs apģērbs var kļūt netīrs, slapjš un nevelkams līdz brīdim, kamēr tas netiek izmazgāts vai izžuvis. Izveido vienkāršu, autonomu apģērbu izkārtni, izmantojot speciālo apģērbu virvi un pāris neilona vadus. Tas aizņems ļoti maz vietas, toties būs ļoti noderīgs.
Komentēt

7. Alternatīva suņu bļodai

Tici vai nē, bet tava kēksa formiņa var būt ideāla ūdens bļoda tavam četrkājainajam mīlulim. Tā neļaus dzīvnieka ūdenim vai ēdienam nokļūt uz zemes.
Komentēt

8. Folija vakariņas

Folija vakariņas
Gaļas, dārzeņu un citu pārtikas produktu iesaiņošana un pagatavošana folijā ir gards un vienkāršs risinājums, ja uz kempingu nevēlies stiept līdzi kaudzi ar traukiem, kuri pēc tam ir jāmazgā. Sagatavo sastāvdaļas jau iepriekš, lai pēc tam tos atliktu tikai uzcept.
Komentēt

9. Zīmuļu asinātājs ugunskura iekuršanai

Zīmuļu asinātājs ugunskura iekuršanai
Neliela izmēra zīmuļu asināmais derēs jebkurā kabatā un palīdzēs gadījumos, kad būs nepieciešama sausa koksne. Iekur ugunskuru ar tieviem koka puļķiem, kuri uzasināti līdzīgi kā zīmuļi.
Komentēt

10. Omlete maisiņā

Omlete maisiņā
Jo mazāk virtuves piederumu, dodoties kempingā, jo vieglāk izplānots brauciens. Vajadžīgs vien liels katls, kurā vari pagatavot gardu omleti vienkāršā plastikāta maisā. Sagatavo olu jau iepriekš, sajaucot sastāvdaļas plastikāta maisiņā un ievietojot to pārnēsājamā ledusskapī. Pēc tam atliek tikai maisiņu iemest verdošā ūdenī.
Komentēt

11. Kreatīvas bērnu gultas

Kreatīvas bērnu gultas
Piepūšams baseina pūslis, kas pārklāts ar palagu un segu, lieliski noderēs bērniem.
Komentēt

12. Salvijas lapas kā moskītu atbaidītājs

Salvijas lapas kā moskītu atbaidītājs
Izveido lāpai līdzīgu priekšmetu, kur ap koku ir aptītas salvijas lapas un galā sasietas ar diegu. Izveidoto priekšmetu ieliec ugunskurā. Tas vismaz uz kādu laiku moskītus aizbaidīs no tavas kempinga vietas.
1 komentārs

13. Garšvielas Tic Tac trauciņos

Garšvielas Tic Tac trauciņos
Bezgaršīgam ēdienam nav attaisnojumu, pat meža vidū. Izmanto tukšus Tic Taci iepakojumus un saber tajos savas mīļākās garšvielas.
Komentēt

14. Viegli pagatavojama maltā kafija

Viegli pagatavojama maltā kafija
Ja savus rītus nevari iedomāties bez kafijas, taču neciet šķīstošo kafiju, tad esam atraduši risinājumu, kas neliks šķirties no tavas iemīļotās maltās kafijas.
Komentēt

15. Ģenialitāte ir vienkāršībā

Ģenialitāte ir vienkāršībā
Ja kempingā esi palicis bez grila un vēlies visas desiņas uzcept reizē, tad perfekti noderēs dārza grābeklis (tikai ne plastmasas), uz kura uzdurt ēdienu.
Komentēt

16. Nepazaudē atslēgas ūdenī, ja atrodies uz ūdens

Nepazaudē atslēgas ūdenī, ja atrodies uz ūdens
Pievieno atslēgas parastam vīna korķim. tas tavām atslēgām neļaus pazust zem ūdens.
Komentēt

17. Josta kā piederumu pakaramais

Josta kā piederumu pakaramais
Paņem līdzi savu bikšu jostu un piestiprini to pie koka. Pēc tam sakarini uz tās visus virtuves piederumus vai citus priekšmetus. Tas palīdzēs kempinga vietā uzturēt kārtību un nepazaudēt lietas.
Komentēt

18. Lai gulēšana teltī omulīgāka

Lai gulēšana teltī omulīgāka

19. Ja slinkums iekurt ugunskuru

Ja slinkums iekurt ugunskuru
Ja no rīta vēlies tasi kafijas, bet ugunskurs jau nodzisis, tu vari izveidot nelielu plītiņu no vakardienas alus bundžas. Pārgriez tu uz pusēm, vāciņam pievieno nedaudz alkohola un aizdedzini. 5-6 minūtēs ūdens tavai kafijai būs gatavs.
Komentēt

20. Necel telti pie ugunskura vietas

Necel telti pie ugunskura vietas
Ja tuvumā tavai teltij atradīsies ugunskurs, tad gan telts, gan tu un tavs apģērbs smakos pēc dūmiem. Liela vēja gadījumā pat iespējami nelaimes gadījumi ar uguni, tāpēc esi uzmanīgs.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri