58 latvieši un viņu latviskie tetovējumi. Labas idejas labiem tetovējumiem

47 komentāri

Arvien vairāk latviešu, taisot tetovējumu (ķīniešu hieroglifu un ķeltu rakstu vietā), izvēlas tradicionālās latvju zīmes. Šeit apkopojām mums zināmos latvisko tetovējumu īpašniekus.

1. Dvīņumāsas Anna Alvīne un Alma Kristiāna.

Dvīņumāsas Anna Alvīne un Alma Kristiāna.
Nekad neesam bijušas tādas dvīnes, kuras ģērbj vienādās drēbēs, arī mūsu dzīves ceļi katru ir aizveduši citā virzienā. Tāpēc nolēmām, ka vēlamies vienādus tetovējumus, jo tomēr esam cieši saistītas. Šie tetovējumi apliecina mūsu identitāti – gan to, ka esam māsas, gan arī latvisko.
Komentēt

2. Ieva un Austras koks.

Ieva un Austras koks.
Sākumā vēlējos koku, jo tas apzīmē cilvēka ceļu, un tad caur meditāciju ar latviešu tautasdizesmām nonācu līdz zīmēm. Biju pareizā vietā un laikā, kad sastapu pareizos cilvēkus, kas man parādīja kāds spēks tur slēpjās. Sapratu cik mūsu zeme ir svēta, mēs esam balti – burvju tauta. Vietu izvēlējos, lai stiprinātu sirds čakru.
1 komentārs

3. Pēteris un Zalktis.

Pēteris un Zalktis.
Ieraudzīju Zalkša zīmi un sapratu, ka vēlos to uztetovēt. Pameklējot ārpus Wikipēdijas un citiem internetiem (jo internetos ir sarakstīti arī visādi “šķērsām” skaidrojumi), pārliecionājos, ka būs īstais. Pakonsultējos ar cilvēkiem, kas pēta latviešu zīmes un sapratu, ka, ja attiecīgā zīme liekas īstā, tad tā arī ir. Īsākais un populārākais skaidrojums – Zalktis nes svētību. Bet galvenie iemesli, kāpēc man ap roku ir Zalktis, protams, nav Google pieejamie skaidrojumi…
2 komentāri

4. Marta un Laimas slotiņa.

Marta un Laimas slotiņa.
Salauzu potīti trīs vietās, uz tās palika liela rēta. Nebija tā, ka rēta traucē, bet bija labs iegansts uztaisīt tetovējumu. Uzreiz bija skaidrs, ka tā būs zīme, kas saistīta ar saknēm, senu vēsturi. Papētīju baltu zīmes, pat aizgāju uz bibliotēku palasīt par to nozīmi. Jau pirmajā brīdī iekrita acīs Laimas slotiņa – tā ir stipra un lakoniska (arī labi nosedz rētu). Nozīme ir plašāka, bet tieši man Laimas slotiņa aizslauka visu lieko, nevēlamo (piemēram, kaulu lūzumu), un arī atgādina, ka katras beigas ir arī kaut kā jauna sākums (trīs robežsvītras vidū).
Komentēt

5. Laura un latviskās zīmes.

Laura un latviskās zīmes.
Zīmes gribēju latviskās identitātes dēļ, līdzīgi, kā ar pastalām un tautastērpu. Un, kaut drīzāk uzkatu sevi par kristieti, bija sajūta, ka šīs zīmes mani aizsargās un dos spēku. Jā, nozīmi, protams, zinu katrai zīmei un arī secību izvēlējos pārdomāti. Patīk man tās zīmes! Un varbūt tomēr maza daļiņa mūsu senču maģijas ir paslēpta šinīs zīmēs…
5 komentāri

6. Guntis, Ugunskrusts Lielvārdes jostā un Zalktis.

Guntis, Ugunskrusts Lielvārdes jostā un Zalktis.
Man svarīgi bija pazīstams, ar nozīmi un vērtību saistīts zīmējums. Man šķiet dīvaini, ka cilvēki tetovē ķīniešu “makaronus” vai ļaunus/nesaprotamus maori rakstus, vai citus beznozīmīgus un nevienam nesaprotamus zīmējumus. Es personīgi domāju, ka tetovētāju kantoriem neinteresē, ko viņi tetovē, tikai “iestumj” uz “ātro” un gūst vieglu peļņu!
Komentēt

7. Agnese un Ausekļi.

Agnese un Ausekļi.
Vienmēr biju gribējusi kaut ko latvisku, un itin bieži iedomājos, ka tas varētu būt Auseklis. Tad man tieši bija uznācis drūmais un bēdīgais posms, rezultātā izdomāju atkal kaut ko uztetovēt. Bija pienākusi Ausekļa kārta. Kā zināms, senajiem baltiem tā ir spēka zīme un gaismas nesējs. Starp citu, ārzemēs cilvēki diezgan bieži pamana un kaut ko pajautā. Saka, ka patīkot.
1 komentārs

8. Betija un 8 zīmes.

Betija un 8 zīmes.
Esmu audzināta latviskā garā. Pateicoties pagāniskajai mācībai zinu, ka katrai lietai ir sava nozīme. Man ir grūti ietērpt vārdos to, ko šīs zīmes nozīmē, jo katru no tām saistu ar sevi ļoti personiski. Uz kājas man ir: Saules zīme, Māras krusts, Zalktis, Dieva zīme, Pērkona krusts, Jumis, Ūsiņš un Laimas skujiņa. Uz kājas tādēļ, ka tuvāk Zemei – no turienes mēs visi esam nākuši.
1 komentārs

9. Austra un Austras koks.

Austra un Austras koks.
Kad nolēmu kaut ko sev uztetovēt, šis likās pašsaprotami. Grūti paskaidrot, kādēļ tieši latviskā zīme. Droši vien tādēļ, ka uz mani tās iedarbojas. Turklāt, latviešu raksti ir tīri, vienkārši, gribētos teikt, diezgan, gaumīgi. Austras (arī Saules) koks ir saikne ar zemi un debesīm, un visu esošo pasauli, caur saknēm, stumbru un zariem. To iespējams izzīmēt pavisam vienkāršu un vēlāk papildināt, ļaujot kokam augt un kuplot.
Komentēt

10. Marija un Laimas slotiņa.

Marija un Laimas slotiņa.
Latviešu mitoloģijā Laima ir dievība, kas dod padomu, rāda pareizo ceļu uz labklājību un veiksmi. Ir dzirdēts, ka skujiņa sastāv no Laimas atstātajām pēdām, kas norāda pareizo virzienu, kurā dzīvē doties. Nezinu, vai tā ir sakritība, vai nē, bet pēdējā laikā dzīve iet tikai augšup. Jāsaka, ka smieklīgi ir saskarsmē ar “asprāšiem” vai tiem, kuri vienkārši neatpazīst zīmi, jo, piemēram, pludmalē vai ārzemēs to mēdz uztvert kā bultas uz leju.
Komentēt

11. Elvis un latviskā roka.

Elvis un latviskā roka.
Lielu savas dzīves daļu nodzīvoju Londonā, tad labā roka man tika aptetovēta ar daž ne dažādiem britu simboliem un vēl visādiem jociņiem. Nonācu pie secinājuma, ka vajag taisīt otru roku un diezgan loģiski likās to taisīt pilnīgi pretēju – tātad latvisku. Latvju raksti, protams, izvēlēti atbilstoši tam, ko tie nozīmē. Ūsiņs, Zalktis Jumis Pērkoņkrusts, Mēness. Padomā ir arī Austras koks un Saules zīme. Tetovējumu es zīmēju pats un tas bija diezgan sarežģīti. Sapratu, kāpēc audējas vecajos laikos tādas cienījamas sievas bija.
Komentēt

12. Annija un Jumis.

Annija un Jumis.
Pati es esmu krieviete, bet saistīja doma, ka latvieši bija spējīgi tik labi saglabāt savu tautisko identitāti un saikni ar senču kultūru, ka pat no jauniešu vides nepazūd sajūsma par rakstu zīmēm, tautastērpiem, tautasdejām. Slāvu kultūrā pagānisms tika iznīcināts pilnībā, līdz mūsdienām praktiski nekas nav saglabājies, kas mani ļoti apbēdina. Mans tetovējums ir Jumis. Tā nozīmi zināju jau sen, un izvēlējos intuitīvi – no visām zīmēm tieši Jumis patika visvairāk. Atrodas uz kreisās rokas. Uz labas rokas, savukārt, man ir slāvu zīme – Mēness (Лунница), kas slāvu kultūrā ir sieviešu zīme. Abi tetovējumi simbolizē kultūras, kas man ir tuvas un saistošas.
Komentēt

13. Jurģis un Saules zīme.

Jurģis un Saules zīme.
Šī zīme simbolizē nebeidzamu procesu, veiksmi, izdošanos, neizsīkstošu enerģiju un mūžīgu dzīvību. Tā ir sava veida spēka avots, lieta pie kuras pieķerties un kurai noticēt brīžos, kad ir vispārējs spēku izsīkums fiziskā un garīgā līmenī. Vienā no šādiem posmiem tad arī tapa šis veidojums uz mana ķermeņa. Savu pienākumu pilda godam.
Komentēt

14. Evita un Austras koks.

Evita un Austras koks.
Man mana zeme ir svarīga, taču zinu, ka arī pasauli gribu apceļot. Tāpēc, lai vienmēr man būtu kāda kripatiņa Latvijas līdzi, uztaisīju tetovējumu, kas atgādinātu par manu piederību un sargātu. Zināju, ka gribu tetovējumu, bet ilgi nevarēju saprast ko, un tad arī atnāca šis. Austras koks. Nozīme tieši piemērota man. Sargā dzimtu, ģimeni. Lietotāju savieno ar dievu, dod spēku un padomu. Uguns un mājas pavarda aizgādne. Tieši tas, kas man ir svarīgi.
Komentēt

15. Kaspars un 6 zīmes.

 Kaspars un 6 zīmes.
Lūk, tāds – Laimas slotiņa, Auseklītis, Zalktis, Saulīte, Jumis, Ugunskrusts. Lai gan zinu visu zīmju nozīmi un sev izvēlējos tās, manuprāt, spēcīgākās, tomēr jāatzīst, ka neticu to pārdabiskajai nozīmei. Vienmēr gan ir paticis zīmju koncepts kā tāds – ka zīme apzīmē ideju, ka tai ir vēsture. Mūzu zīmes ir tīras, vienkāršas.., vizuāli pievilcīgas. Ideja un vizuālais – tie ir manas izvēles iemesli. Citur un citreiz, bet noteikti pavisam drīz, taps Austras koka un arī Lielvārdes jostas fragmenta zīmējumi.
1 komentārs

16. Rich un latviskais motīvs.

Rich un latviskais motīvs.
Gluži neizvēlējos tieši šo zīmi, es rotāju savu ķermeni ar tetovējumiem jau sen un paredzu, ka ar laiku man būs daudz latviešu rakstu. Nevēlos bezjēdzīgi tos uzlikt uz ādas tikai tāpēc, ka tas ir stilīgi vai parādīt, ka esmu patriots. Tāds esmu sirdī! Skujai ir dažādas nozīmes – tas ir arī atkarīgs no gadsimtiem. Pamatā šie savstarpēji nesaistītie, viens virs otra jeb viens otram līdzās novietotie kāsīšu motīvi simbolizē auglību un izaugsmi.
Komentēt

17. Līga un zīmju raksts.

Līga un zīmju raksts.
Mana dāvana man dzimšanās dienā. Tēma: spontāna, bet pārdomāta, pati taisīju skici un izvēlējos simbolus. Mēness zīme – personisks stāsts ar mīļvārdiņu no mīļotā cilvēka, Dzīvības zīme apvienota ar Saules zīmi, Māras krusts apvienots ar Zvaigzni, Laimas slotiņa, Zalktis, Ūsiņš, Jumis apvienoti ar Dieva zīmi. Viss spēkam, harmonijai, dzīves gudrībai, aizsardzībai, viedumam… ar lepnumu, ka esmu latviete.
Komentēt

18. Šarlote un Austras koks, Auseklis un Laimas slotiņa.

Šarlote un Austras koks, Auseklis un Laimas slotiņa.
No latviešu zīmju krājumiem ilgākā laika posmā izvilku sev vēlamās un šķietami nepieciešamās aizsargzīmes, un tāda ir to savienojuma funkcija – aizargāt, pievilkt labo. Šo tetovējumu gan nedaudz pārveidoju, modernizēju ar punktiņu elementiem. Tas sastāv no Austras koka pamata, Saules zīmes, Ausekļa un Laimas slotiņām. Kas zin, varbūt tam būs lemts papildināties laika gaitā…
1 komentārs

19. Elīza un zīmes.

Elīza un zīmes.
Šīs zīmes mani sargā un dod enerģiju. Piemēram, Māras krusts ir sievišķības sargātājs, palīdz gan dzemdībās, gan sieviešu dzīvei, kas arī man ir svarīgi. Uguns krusts ir enerģijas devējs, un, tā kā studēju medicīnu, man nepieciešams ļoti daudz enerģijas. Arī vieta uz kājas nav nejauši izvēlēta, bet sajusta. Man ļoti patīk latviešu pagāniskā ticība, to ir iespējams sajust un redzēt un ticēt tai. Pati dejoju arī tautiskās dejas, kas, protams, iedeva vēl lielāku plusu, lai izvēlētos tieši to, ko uztaisīju.
Komentēt

20. Lolita un Saules zīme.

Lolita un Saules zīme.
Saules zīme liekas ļoti piemērota tieši man, jo esmu Lauva pēc horoskopa, un Saules zīme raksturo arī mani. Tā simbolizē mūžīgu kustību, dzīvības spēku, sargā dzimtu, nes Dieva svētību. Saule ir visa sākums, siltums un gaisma.
Komentēt

21. Līga un 7 zīmes.

Līga un 7 zīmes.
Ideja par latvju rakstiem tetovējumā ir nošpikota – ieraudzīju to vienam sev tuvam cilvēkam, un doma, ka man nepieciešams kas tamlīdzīgs, no galvas neizgāja labu laiku. Tad nu sev dzimšanas dienā pirms nepilna gada izdāvināju septiņas rakstu zīmes – Dieva zīmi, Māras zīmi, Māras krustu, Laimas zīmi, Saules zīmi, Pērkonu, Ūsiņu un Jumi. Pirms tam lasīju to nozīmes. Nozīme bija gan to izskatam, gan vēstījumam.
1 komentārs

22. Ilze un dzīvības koks.

Ilze un dzīvības koks.
Likās nepareizi tetovēt kaut kādus ķīniešu hieroglifus, par kuru jēgu man nav sapratnes, pat, ja paveicās, un tie ir iztulkoti pareizi. Sapratu, ka man kā latvietei taču ir pašai sava kultūra, kuras zīmes ir daudz tuvākas un saprotamākas. Gribēju, lai tetovējums atspoguļo vērtības, kam laika zobs netiks klāt. Konkrētās zīmes man uz muguras ir latviešu sievišķo dievību zīmes un dzīvības koks. Šo zīmju sakopojums nes sievišķo spēku, enerģiju, veiksmi un gudrību.
Komentēt

23. Jānis un Uguns krusts.

Jānis un Uguns krusts.
Zināju ka gribu tetovējumu… un zināju, ka vēlos kaut ko etnisku. Patiesībā arī zīmes daudz nepētīju, zināju, ka vēlos Ugunskrustu. Turpināšu to ar meža siluetu un Austras koka rakstiem,  noslēgšu ar Lielvārdes jostu – tāds ir plāns.
Komentēt

24. Jana un Austras koks.

Jana un Austras koks.
Es zināju, kur es vēlos jauno tetovējumu, un vienā brīdī iedomājos par latviešu zīmēm. Ja godīgi, no skolas laika atcerējos visas zīmes, izņemot Austras koku, bet, kad sāku par to lasīt, 3 sekundēs zināju, ka mani ir atradis mans kārtējais tetovējums. Latviešu zīme tāpēc, ka es tur piedzimu un izaugu, un tās ir mājas, mana kultūra, lai arī šobrīd tur nedzīvoju. Man ir arī viens tetovējums krievu valodā, jo tā arī ir daļa no manas kultūras un audzināšanas.
Komentēt

25. Madara un zīmju apvienojums.

Madara un zīmju apvienojums.
Pati ilgi domāju, kuras zīmes likšu, un pati uzskicēju tetovējuma dizainu. Manā tetovējumā ir apvienota Saules zīme enerģijai un vitalitātei, Laimas slotiņa veiksmei, kā arī rombs, kurš ir salikts no diviem trijstūriem – Dieva/Pērkona/Debesu zīmes un Māras zemes-auglības zīmes. Latviešu raksti, jo tie simbolizē manas saknes – un savas patriotiskās jūtas visciešāk izjūtu saiknē ar dabu. Ne tikai patriotiskās, kopumā daba man ir ļoti spēcīgs un svarīgs enerģijas avots.
Komentēt

26. Elīza un Rīta zvaigzne.

Elīza un Rīta zvaigzne.
Jau sen zināju, ka vēlos tetovējumu, un tā nu pirms diviem gadiem beidzot pie tā arī tiku. Zināju, ka vēlos kaut ko izteikti simbolisku, latvisku, kas ietvertu gadu simtiem mantoto enerģiju. Savam zīmējumam izvēlējos Rīta zvaigznes, Laimas un Saules zīmju kombināciju attiecīgi ar nozīmi būt pasargātai no visa sliktā, ļaunā, nevēlamā, veiksmei un gaišai nākotnei.
Komentēt

27. Anete un 5 zīmes.

Anete un 5 zīmes.
Mani tetovējumi tapuši laikā, kad Latviju vēl nebija pāršalcis nacionālās identitātes bums. Toreiz dzīvoju ārzemēs un savu dzimteni mīlēju vairāk kā jebkad. Labi atceros, ka lielākā daļa paziņu nemaz nesaprata, kas tie ir par simboliem un ko tie nozīmē. Man katrs no šiem izsaka kaut ko ļoti personisku, vairāku paaudžu izteiksmē.
Komentēt

28. Justīne un Jumis.

Justīne un Jumis.
Izvēlējos šo zīmi, jo esmu ieinteresēta dievturība un visā latviskajā. It kā kaut kā nejauši sākās aizraušanās tieši ar Jumja zīmi, kas simbolizē auglību. Latviešu rakstus izvēlējos, jo ticu to spēkam, mūsu senču senajām gudrībām. Un, līdz ko papētīju dziļāk, uzzināju, ka jumis sastāv no Māras un Dieva zīmes, tātad principā tas pat ir kaut kas līdzīgs iņ un jaņ. Latvietība ir mana identitāte un aizsardzība.
1 komentārs

29. Elīna un Austras koks.

Elīna un Austras koks.
Tetovējumam ir simboliska nozīme – tas sasaista augšu, Kosmosa enerģiju ar Zemes enerģiju. Sajūta ir laba! Manuprāt, es pati jūtos vairāk neatkarīga un brīva. Zīme, protams, norāda arī uz manu piederību, neesmu ķīniete, tāpēc ķīniešu zīmes nekad netetovēšu.
Komentēt

30. Viktorija un stiprākās zīmes.

Viktorija un stiprākās zīmes.
Padzīvoju Rīgā, satiku ļoti daudz ļaužu. Sapratu, kāds cilvēks es nevēlos būt un nolēmu, ka man ir vajadzīgs pastāvīgs atgādinājums, par to, kas es esmu, no kurienes es nāku un kam man ir jāpaliek. Latvju zīmes man šķiet ļoti mīļas un siltas, tās man atgādina mājas, bērnību, nedaudz Blaumaņa noveles. Visu, kas svarīgs un kas sirdī. Tetovējuma zīmju kombināciju veidoju kopā ar draugu, vēlējos tajā iekļaut visas stiprākās latviešu zīmes.
3 komentāri

31. Kaspars un gadskārtas.

Kaspars un gadskārtas.
Man šķiet, ka tetovējumi vienkārši atnāk un uz ādas izpauž to, kas dotajā brīdī ir galvā. Tetovējumā attēlotas latviešu gadskārtas – mārteņi, ziemas saulstāvji, meteņi, pavasara saulgrieži utt. Pats tetovējums ir izpildīts kā stilizēta Lielvārdes josta gadskārtu zīmēm atrodoties noslēgtā ciklā.
Komentēt

32. Elvija un zīmes.

Elvija un zīmes.
Pirmais bija Austras koks uz rokas – tā kā tas simbolizē, pirmkārt, dzīves ritējumu kā tādu (saknes – pagātni, stumbrs – tagadni un zari – nākotni), ļoti burvīga likās ideja tetovēt tieši to. Un neesmu nožēlojusi ne mirkli! Otra ir Lielvārdes josta mugurkaula garumā.
Komentēt

33. Sandra un Saules atslēga.

Sandra un Saules atslēga.
Tā ir Saules zīme. Pirmo reizi tetovēju pirms 2 gadiem, kad tikko biju atgriezusies no visai nepatīkamas darba pieredzes ārzemēs. Man riebās tā vieta, (tas izklausīsies dramatiski) es tur jutos mirusi. Saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols, tāpēc man šī izvēle likās adekvāta. Ja tur es biju mirusi, tad mājās es atkal varēju dzīvot. Pirms gada veicu nelielus labojumus, jo pirmais tetovējums sāka izbalot un varēja daudz labāk ievērot kļūdas tajā, tāpēc tagad man ir Saules atslēga.
Komentēt

34. Elīna un Laimas slotiņa.

Elīna un Laimas slotiņa.
Kā ar visiem maniem tetovējumiem (varbūt gan ne pirmo – jaunības maksimālisms ), tie paši pie manis ir atnākuši – neesmu tos meklējusi. Dieva simboliskais apzīmējums – trīsstūris – man jau bija kādu laiku. Tad vienā brīdi manā redzes lokā “parādījās” Laimas slotiņa. Ideja par to manī “auga”, kamēr tika realizēta, tik pat spontāni, kā vispār atnāca pie manis. Tetovējums, manuprāt, ir skaists aizsardzības simbols.
Komentēt

35. Ance un Auseklis.

Ance un Auseklis.
Savu Auseklīti noskatīju Facebook, kad apkārt klīda ‘posteris’ ar: “I’m Latvian. We don’t keep calm”. Uzreiz sapratu, ka tas ir mans. Baidījos no tetovēšanas sāpēm, tāpēc to izprintēju un nēsāju līdzi plānotājā. Un vienā dienā bija TAS klikšķis, ka tūlīt un tagad. Esmu diezgan liela patriote. Lai cik slikta nebūtu valdība vai prezidents, vai pati sabiedrība -es ļoti mīlu savu Latviju. Nozīmi neizpētīju, bet to man pateica omīte, kura šos rakstiņus ieada zeķītēs un cimdiņos. Auseklītis pasargājot no ļauna un Lietuvēna (kas traucējot gulēt). Ar tādu domu arī dzīvoju un jūtu, ka mani kāds sargā.
2 komentāri

36. Zanes zīmes.

Zanes zīmes.
Jo es esmu Latviete. Zīmes simbolizē dabas un gara spēku. Jūtos tuvu dabai, Latvijai!
Komentēt

37. Agate un Māras krusts.

Agate un Māras krusts.
Izvēlējos šo zīmi, jo tā ir manas latviskās pašapziņa veicinātājs un atgādinājums par to, no kurienes nāku arī tad, kad esmu kaut kur tālu prom. Tieši šo zīmi izvēlējos, jo Māra ir uguns un pavarda sargātāja un Māras krusts nes veiksmi, sargā un dziedina.
Komentēt

38. Edīte un Laimas slotiņa.

Edīte un Laimas slotiņa.
Laimas slotiņu izvēlējos, jo šķita, ka manā dzīvē nepieciešams vairāk garīguma. Kā zināms, Laima ir atbildīga par cilvēka likteni, vēlē cilvēkam drošu un laimīgu ceļu, ar savu slotiņu noslaukot nelabvēļus utt. Šis ir tāds vienkāršots skaidrojums mana tetovējuma nozīmei. Cilvēki man bieži prasa simbola nozīmi un iemeslu tā uztetovēšanai zem plaukstas locītavas, bet visbiežāk es tikai saku, ka man patīk tas simbols, neko daudz neskaidrojot, jo tetovēšanas iemesls ir gana personisks.
Komentēt

39. Ieva un Austras koks.

Ieva un Austras koks.
Pirms izlemt par labu kādam simbolam ilgi pētīju to nozīmi. Austras koks uzrunāja visvairāk, jo tas simbolizē cilvēka saikni ar pasauli, dzīves ritumu un pasaules kārtību. Turklāt Austras koks ir izteikta sieviešu zīme un, manuprāt, vizuāli ļoti skaists simbols, kas arī nav mazsvarīgi, ja vēlies uz sava ķermeņa atstāt kaut ko paliekošu.
Komentēt

40. Agnese un Saules koks.

Agnese un Saules koks.
Sākotnēji, protams, izvēlējos vizuāli, bet noteicošais tomēr bija zīmes skaidrojums. Saules koks ietver sevī visu gadu un godus tajā un ir nebeidzamā apļa formā – tas senajos laikos kalpoja kā kalendārs. Šis bija mans otrais tetovējums un, tā kā pirmo biju ar nolūku izvēlējusies bez jebkādas nozīmes, šo, otro, vēlējos tomēr ar domu un piesaisti. Un jau tad man likās, ka ar visu apkārt notiekošo globalizāciju, varu apliecināt sev savu latvietību.
Komentēt

41. Ance un zīmes.

Ance un zīmes.
Tā kā esmu sirdī liela mūsu zemes patriote, taču īpaši neizbaudu ne mūsu kino, ne teātri, ne mūziku, tad gribēju ar sevi vienmēr glabāt ko paliekošu, bet sev patīkamu – latvju rakstus. Pirmo uz rokas uztetovējumu saules zīmi savā 22. dzimšanas dienā kā gaismas simbolu. Pēc kāzām uztetovēju Mēness krustu un Laimas slotiņu, kas sargā mani un manu ģimeni, un šopavasar tiku arī pie Ūsiņa un Ausekļa. Ticu, ka šīs zīmes katra savā ziņā ‘ceļ’ manu garīgo apzinību, pie tam izskatās glīti. Drīz droši vien taisīšu arī Jumi un Māras krustu. Esmu latviešu valodas un literatūras skolotāja, līdz ar to tetovējumus varu izmantot arī kā uzskates materiālu skolēniem :)
Komentēt

42. Paula un Ausekļi.

Paula un Ausekļi.
Vietā, kur ir Ausekļu tetovējums, man no 3 gadu vecuma bija rēta – apdedzinājos ar karstu kafiju un tad man ārsti rāva nost bindes ar visu ādu, tāpēc palika rētas. Nonācu līdz tam, ka gribu latviešu zīmi. Tas bija pirms tam, kad tas ienāca modē un daudzi sāka tetovēt zīmes, varbūt šobrīd mana izvēle būtu citāda. Auseklis ir gaismas nesējs, sargājošā zvaigzne. Krusts ir aizsardzība – Auseklis ir dubults krusts, kura stari stiepjās uz visām debess pusem, tā ir nākamā spēcīgākā zīme aiz ugunskrusta (svastika), ugunskrustu vispār var atrast gandrīz katrā kultūrā.
1 komentārs

43. Elīna un neredzamā josta.

Elīna un neredzamā josta.
Man ir Dieva zīme, kas apzīmē debesu jumu, tiekšanos uz gaismu un augšu. Dieva zīme ar aplīti, kas nozīmē Dieva acs. Auseklis man nozīmē gaismas uzvaru cīņā pret tumsu. Ūsiņš ir arī gaismas dievs. Vēl arī tā ir atslēga, kas saslēdz kopā neredzamo “jostu”, kas man ir ap vidukli.
1 komentārs

44. Anda un Laimas slotiņa.

Anda un Laimas slotiņa.
Patiešām nesaprotu tos, kuri tetovē kādus ķīniešu rakstus vai citu kultūru zīmes, mums taču pašiem ir tik daudz labu sargājošo zīmju!
Komentēt

45. Agnese un Māras krusts.

Agnese un Māras krusts.
Uztaisīju tieši pirms sava otrā mācību gada sākšanās Londonā, jo vēlējos kaut ko, ko nēsāju līdz, kas atgādina par mājām, tradīcijām un zemi no kuras nāku. Māras krusts simbolizē stabilitāti un veiksmi – šīs lietas man ir līdzi, lai kur es arī dotos.
Komentēt

46. Zanda un latviskās zīmes.

Zanda un latviskās zīmes.
Ilgi domāju, kādu tieši tetovējumu vēlos sev, zināju, ka negribu neko tādu, kas būtu citiem un vēlējos ko tādu, kas būtu nemainīgs manās acīs. Tad nu sapratu, ka vēlos tieši latvisku tetovējumu ar savu nozīmi un spēku. Izveidoju dizainu, kurā ir Laimīte, Jumis un Zalktis, kuri aizsargā, dod gudrību, veiksmi, auglību un laimi.
Komentēt

47. Žanete un 9 zīmes.

Žanete un 9 zīmes.
Man ir vairāku zīmju kopums, kuru man zīmēja baltu zīmju speciālists un pirtnieks. Ar zīmēm jokot nevar, tāpēc vispirms pagāja kāds laiciņš, kamēr viņu vispār pierunāju. Zīmju kombinācija ir tāda, ko gribēju sevī un savā dzīvē attīstīt un nosargāt, tāpēc tur ir Austras koka fragments, Spēka krusts, Laimas slotiņa, Zalktis, arī zīmes harmonijai, viedumam un sievišķībai. Kāpēc tieši latviešu – jo šī ir mana zeme un tās ir man svarīgas lietas.
Komentēt

48. Agnese un Saules zīme.

Agnese un Saules zīme.
Vienmēr esmu lepojusies ar to, ka esmu latviete. Un absolūti nepiekrītu tiem, kas, latvieši būdami, savu tautību noniecina – sak, latvieši skaudīgi, latvietim latvietis labākais ēdiens utt. Vienmēr esmu novērtējusi mūsu tautas vēsturi, kultūru un redzējusi tajā spēku. Latvju zīmes ir unikālas – katrai sava nozīme, savs stāsts. Es izvēlējos Saules zīmi, kas ir dzīvības un kustības simbols. Tā sargā dzimtu un nes Dieva svētību.
Komentēt

49. Aiga un cimdiņa raksts.

Aiga un cimdiņa raksts.
Manam tetovējumam pēc pāris mēnešiem būs desmit gadu. Tolaik biju vien dzirdējusi leģendas par kādu pusi, kam esot Lielvārdes josta uz muguras, bet redzējusi nevienu ar latvju zīmes tetovējumu vēl nebiju. Tas arī bija priekšnoteikums, ka tas ir kaut kas citādāks, bet tajā pašā laikā mums tik tuvs. Šo konkrēto rakstu, kas ir vairāku zīmju apkopojums, atradu kādā mājturības grāmatā pie cimdu rakstiem. Tātad izvēle bija intiutīva. Šeit apvienotas vairākas zīmes: Saules, Ūsiņa, zvaigznes, pasaules veseluma attainojums. Zīmei ir arī līdzība ar sargājošajām zīmēm. Es tai piešķiru sargājošu funkciju visos laikos un situācijās, jo manā skatījumā tā attaino gan gadalaikus, gan gadu ar divpadsmit mēnešiem, gan zodiaku, un man patīk zīmes centrā ietvertais punkts – saule, zvaigzne, apziņa, sevis apzināšanās un sargāšana.
1 komentārs

50. Linda un Laimas slotiņa.

Linda un Laimas slotiņa.
Šis ir bamboo tattoo jeb ar adatu taisīts Kambodžā uz Koh Rong salas – esmu pirmais cilvēks, kas tetovējies uz tās salas. Bija skice visai rokai apkārt, bet lai izvairītos no tropisko infekciju riska, uztaisīju tikai vienu simbolu.
Komentēt

51. Kristaps un latviskā identitāte.

Kristaps un latviskā identitāte.
Šo tetovējumu taisīju, domādams par savām etniskajām saknēm un savu identitāti. Pie “vainas” arī tas, ka jādzīvo, diemžēl, sašķeltā sabiedrībā un ikdienā visapkārt ir pietiekami daudz svešvalodas, kas tomēr nogurdina. Patīkami, ka vienmēr ir līdzi kāda norāde, lai bez vārdiem pavēstītu par to, kas esmu. Ideja bija jau sen, taču to aktualizēja nesenie ģeopolitiskie notikumi.
1 komentārs

52. Dace un Saules zīme.

Dace un Saules zīme.
Saules zīme un Austras koks uz rokas. Izvēlējos šīs zīmes, jo tās mani uzrunāja ar savu simbolisko nozīmi.
Komentēt

53. Ieva un Austras koks.

Ieva un Austras koks.
Sākotnēji bija doma par Mēness zīmi vienu pašu-uzvārda dēļ. Bet tad uzzinaju par tās izteikti vīrišķo nozīmi un pārdomāju. Un tad es nonācu pie Austras koka, jo tajā arī ir šī man tik personiski svarīgā Mēness zīme, taču skaidrojums-vēl svarīgāks manai būtībai. Ikkatrā kultūrā ir zīme Pasaules koks jeb dzīvības koks, un mūsu senčiem tas bija ozols-mans vismīļākais koks. Centos atrast skaistu Austras koku grāmatās un internetā,taču neizdevās atrast “savējo”. Tad nu 2 nedēļu laikā pēc padsmit apzīmētām rūtiņu lapām uzzīmēju Savu Pasaules koku. Nezinu,v ai tas ir “pareizs”, bet tas ir Mans un unikāls, pati esmu izzīmējusi katru leņķi un līkumu 30 reizes, tādējādi padarot to cik vien iespējams personisku.
Komentēt

54. Elīna un Austras koks.

Elīna un Austras koks.
Jau gadiem bija nekonkrēta vēlme pēc tetovējuma līdz atdūros pie latvju zīmju idejas un sapratu – ir! Trīs mēnešus rokot internetu, bibliotēku un grāmatu kalnus, zīmēju savu Austras koku. Protams, nav speciālistu „akreditēts”, bet pēc pašas sajūtām iekombinēta katra zīme primāri to spēkam, ne vizuālam skaistumam.
Komentēt

55. Andrejs un Lielvārdes jostas fragments.

Andrejs un Lielvārdes jostas fragments.
Latvietis tapa ka simbols manai parliecībai par to, kas esmu un kur velos but. Visprecīzākais apzīmejums – savas tēvu zemes patriots!.Labu laiku lūkojos latviešu rakstu zīmēs, un nacionālos tērpos saskāros ar Lielvārdes jostu. Vēlējos to sev ka tetovējumu. Nebiju pārliecināts par konkrētiem rakstie, tāpēc uzmeklēju latviešu rakstu lietpratēju un suitu sievu. Viņa pēc attiecīgām savām lietām atrada man un manai būtībai atbilstošākos rakstus.
1 komentārs

56. Daniels un Lielvārdes josta.

Daniels un Lielvārdes josta.
Tā ir puse no Lielvārdes jostas, kaut kad perspektīvā būs otra puse uz otras rokas, kad saņemšos, jo šis aizņēma kopā 14 vai 17 stundas, īsti jau neatceros vairs. Un pat nemaz negribu teikt, cik naudas! Šādu taisīju, jo, pirmkārt, smuki. Otrkārt, gribējās tetovējumu, kuram ir kāda jēga. Treškārt, braucu motokrosā, un ceru, ka šis mani varbūt pasargās no traumām.
2 komentāri

57. Linda un Ugunskrusts.

Linda un Ugunskrusts.
Pērkons, Svastika jeb Ugunskrusts. Spēkam, saulei, veselībai.
1 komentārs

Liels paldies visiem, kuri atsaucās, piekrita piedalīties un ieteica savus draugus!


Vērts izlasīt
Komentāri