20 foršas vietas Latvijā, uz kurām obligāti jāaizbrauc ziemā

97 komentāri

Kafejnīcas, dabas skati, ballītes un aktīvā atpūta - pietiks gulēt uz dīvāna, laiks baudīt ziemu.

1. Izbrauciens ar suņa pajūgu pa sniegu.

Izbrauciens ar suņa pajūgu pa sniegu.
Starp citu, nemaz tik tālu no Rīgas - Ogrē, atpūtas bāzē Forsteri var izbaudīt šo jauko atrakciju. Satikšanās ar īstiem ziemeļu skaistuļiem - Sibīrijas haskijiem. Saimnieki saka, ka braukt ar pajūgu varot iemācīties ātri, bet - lai brauktu viens pats - esot vajadzīga vispārēja fiziskā sagatavotība.
Vairāk informācijas meklē: Facebook.
10 komentāri

2. Valgundes Buku audzētava.

Valgundes Buku audzētava.
Burkānu maisiņš mugursomā un aiziet uz Valgundi pie staltbriežiem, mufoniem un dambriežiem. Audzētava atrodas Jelgavas novadā, bet sīkāku informāciju, kur tieši to meklēt, lasi viņu mājas lapā.
Iesakām pie reizes apskatīt arī netālu esošo Valgundes sieviešu klosteri. Ievērojiet tikai, ka sievietēm biksēs tur ieeja ir liegta.
1 komentārs

3. Saulriets Ķemeru tīrelī.

Saulriets Ķemeru tīrelī. Eriks Zilbalodis
Ja vien ziemas diena ir saulaina, ļoti iesakām izbaudīt saulrietu – kopā ar balto sniegu un dzidro sala gaisu tas ir fantastisks skats. Un Ķemeru tīrelis ir laba vietas izvēle.

20 foršas vietas Latvijā, uz kurām obligāti jāaizbrauc ziemā Eriks Zilbalodis

20 foršas vietas Latvijā, uz kurām obligāti jāaizbrauc ziemā Dace Brance

20 foršas vietas Latvijā, uz kurām obligāti jāaizbrauc ziemā Dace Brance

4. Restorāna Zoltners lielie logi.

Restorāna Zoltners lielie logi.
Došanās kaut kur ārpus Rīgas šiki paēst, mūsuprāt, ziemā ir viens no labākajiem ieganstiem, kāpēc izbraukt ārpus pilsētas. Tērvetes restorānu Zoltners savai izlasei izvēlējāmies tā iespaidīgo logu dēļ, jo tieši šobrīd ainava ir tik skaista, ka uz to gribas lūkoties no siltuma caur lielu logu. Labu apetīti.
Vairāk par restorānu: Facebook.
2 komentāri

5. Ķīšezera slidotava.

Ķīšezera slidotava.
Zināji, ka Ķīšezerā pie Cabo kafejnīcas ir atvērta slidotava? Tur var izīrēt ne tikai slidas, bet arī distanču slēpes un paslēpot pa Ķīšezera apkārtni. Šis pašiem slinkākajiem - nav pat vajadzīgs auto, ielec tramvajā un pēc pusstundas esi klāt. Arī Cabo Cafe šobrīd darbojas.
Vairāk par slidotavu: Facebook.
1 komentārs

6. Latvijas leduskritumi meklējumos.

Latvijas leduskritumi meklējumos. G. Pāvils
Ļoti krāšņi skati pieejami tepat Latvijā. Kā tos atrast? Vajadzīgi divi priekšnoteikumi: ilglaicīgi jāturas salam un sniegam un tad jāmekē klintis, pa kurām vasarā tek avoti. Daudz šādu vietu ir Cēsīs: Ķekaviņu leduskritums, Raibās muižiņas klinšu leduskritums, Ērgļu klinšu ūdenskritums, Vizuļu ieža leduskritums, Vizuļu ieža leduskritums, Ainavu kraujas leduskritums, Ķūķa avota leduskritums, Līņu klinšu ūdenskritums, Spriņģu ieža avota leduskritums, Katrīnas ieža avota leduskritums. Arī Kuldīgā: Ketleru leduskritums, Lēpenieku ūdenskritums, Omiķu ūdenskritums. Talsos: Slīteres Zilo kalnu leduskritums pie Birzkalniem un Jušu ūdenskritums. Rīgas apkārtnē tie mēdz veidoties pie Jodupītes, Vējupītes, Daudas un Kautrakas krastiem. Vēlam veiksmes!
4 komentāri

7. Patusēt uz Liepāju Fonteinā.

Patusēt uz Liepāju Fonteinā.
Vienmēr esam uzskatījuši, ka šī labākā vieta, kur nolaist lielpilsētas tvaiku Latvijā, un ziemā tas ir ļoti atsvaidzinoši. Turklāt Fontaine Palace viesnīca un tai blakusstāvošie klubi ir kā pilsēta pilsētā - tur mierīgi var pavadīt veselu nedēļas nogali, ne reizes nesperot savu kāju pašā Liepājā.
Te var kartīgi patrakot vairākos klubos, protams, apēst daudz un laba junk food, pārnakšņot viesnīcā un pat apmeklēt striptīza bāru. Viss, kas nepieciešams patiesi trakulīgai nedēļas nogalei.
Iesakām pārbaudīt, kādi pasākumi noskatītajā nedēļas nogalē gaidāmi klubā, bet ievērojiet arī, ka pat pēc vissmagākās somu grupas uzstāšanās vienmēr piektdienās un sestdienas seko sakarīga diskotēka.
1 komentārs

8. Meža slidotava un ziemas veikparks Karostā.

Meža slidotava un ziemas veikparks Karostā.
Un pie reizes - ja tomēr nolem paspert kāju ārpus Fontaine karalistes - var doties paslidot. Ja tev ir pašam savas slidas - prieki bez maksas, ja vajag īrēt - 5 eiro.
Gleznainā slidotava atvērta Beberliņu ūdenskrātuvē, Karostā pie BB WakePark. Brīvdabas slidotavu vari meklēt arī Liepājā, bet - ja esi ar auto, iesakam tomēr aizstūrēt līdz Beberliņiem, jo tur atvērts arī ziemas veikparks.
1 komentārs

9. Skijorings aiz zirga.

Skijorings aiz zirga.
Gandrīz kā veikparks, tikai simtreiz foršāk - ar slēpēm pa sniegu aiz zirga. Tie, kuriem šķiet, ka uz slēpēm nenoturēsies, var mēģināt arī ar ragavu vai piepūstu kameru. Bet lieki nesatraucies pirms laika, saimnieki saka, šis būs piemērots arī absolūtiem iesācējiem.
Trase atrodas netālu no Ādažiem, bet detalizētāku informāciju meklē mājas lapā. Iepriekš piezvani un piesakies, kā arī uzzini, kas jāvelk mugurā un kas jāņem līdzi.
1 komentārs

10. Mežonīgā purva slidotava Cenas tīrelī

Tāda brīvības izjūta pasakainā ziemas ainavā! Šis ir pavisam neoficiāli - tev jāņem slidas un jādodas pašam meklēt ledus. Konsultējies ar kādu ekspertu (tūrisma gidu?) pirms esi drošs, ka ledus purvā ir pietiekoši sastindzis.

Lūk, kā tur izskatījās tieši pirms nedēļas.

Lūk, kā tur izskatījās tieši pirms nedēļas. betili/Instagram

Un pirms 3 dienām.

Un pirms 3 dienām. zelta_lapsa/Instagram

11. Nobrauciens ar zaļo vardi pa Siguldas bobsleja trasi.

Nobrauciens ar zaļo vardi pa Siguldas bobsleja trasi.
Mūsuprāt, tas ir īpaši foršs veids, kā notirināties lejā pa slaveno Siguldas trasi, jo "aparātam" ir paredzēts "lodziņš", pa kuru lūrēt priekšā uz ceļu. Protams, pieejami arī nobraucieni vučko - tas ir bobam nedaudz līdzīgāks braucamrīks, kurā viens aiz otra var sasēsties vairāk cilvēku. Vučko ir nedaudz ātrāks par zaļo vardi.
Info meklē mājas lapā.
3 komentāri

12. Pārgājiens ar meža slēpēm.

Pārgājiens ar meža slēpēm.
Jā, ir tādas speciālas apvidus slēpes, ar kurām var maukt pa mežu un citām nelīdzenām vietām. Lūzumpunkts piedāvā slēpju pārgājienus grupām instruktoru pavadībā, kā arī iznomā un pārdod šīs slēpes.
2 komentāri

13. Amatciema pasaku pasaulīte.

Amatciema pasaku pasaulīte.
Īsta rūķu pilsētiņa, kuras īpašnieki piedāvā izīrēt telpas arī uz īsāku laiku. Teritorijā atrodas arī SPA viesnīca. Šis prieciņš nebūs lēts, bet romantisks un neaizmirstams gan.
Vairāk lasi mājas lapā.
7 komentāri

14. Vanagkalns distanču slēpošanai.

Vanagkalns distanču slēpošanai.
Protams, Latvijā un pat Rīgā ir daudz distanču slēpošanas trašu, bet šī, mūsuprāt, ir īpaša. Tās saimnieks Raimis jauki sagaida savus viesus un ir kolorīta personība. Šeit jāmaksā tikai par slēpju nomu, pašu trasi var izmantot bez maksas. Turklāt 2km gara distance tiek izgaismota naktī, bet vēl labāk - pieejams arī pavisam neliels namiņš, kurā var pārnakšņot.
Kontaktus meklē: Facebook.
8 komentāri

15. Panorāmas pirtis.

Panorāmas pirtis.
Vēl viens lielisks veids, kā vērot ziemu no siltuma - mazas pirtiņas, kurām viena siena ir no stikla. Tās var apmeklēt viesu namā Kāļi, kā arī izīrēt un aizvest uz jebkuru vietu Latvijā. Kaut vai uz savu pagalmu Purvciemā.
Vairāk uzzini mājas lapā.
6 komentāri

16. Latgales vēstniecība Gors

Latgales vēstniecība Gors
Rēzeknes Gorā arī ziemas viducī regulāri notiek koncerti, izstādes, pasākumi. Piemēram, šobrīd tur var apskatīt Artūra Kondrāta portetu izstādi, 21. janvārī varēs noskatīties Lailas Pakalniņas jaunāko kinofilmu Ausma, bet mēneša beigās uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris. Turklāt arī apciemot pašu ēku - ļoti iesakām.
Vairāk par pasākuma programmu mājas lapā.
7 komentāri

17. Izbraukums ar kamanām "Laimes zeme"

Izbraukums ar kamanām "Laimes zeme"
Gluži kā senās pasakās... Ar kamanām var izbraukt gar Gaujas krastiem, kas nozīmē vien to, ka skati būs ļoti skaisti. Vienlaicīgi vienā izbraucienā var piedalīties ne vairāk kā 3 cilvēki un savu ierašanos noteikti pirms tam jāpiesaka, zvanot pa tālruni 29450363.
Atrodas: Līgatnes pagastā, Maztītmaņos.
2 komentāri

18. Maskas Vienkoču parkā.

Maskas Vienkoču parkā.
Turpat netālu, Līgatnē, katram parka apmeklētājam tiek piedāvāts apvilkt tērpu un doties pastaigā. Paši mēģinājuši neesam, bet ļoti gribētos - kārtīgi izālēties pa sniegu kādā senlatviešu pasaku vai leģendu tēlā.
Tajā pašā vietā tiek piedāvāta arī pastaiga ar "sniega kurpēm".
Ja interesē, ieskaties viņu mājas lapā.

2 komentāri

19. Atpūtas parks Silene

Atpūtas parks Silene
Pasakaina vieta atpūtai ziemā, turklāt pieklājīgā attālumā no galvaspilsētas - Daugavpilī. Tur ir arī pavisam maziņš, bet ļoti mīlīgs zoodārzs. Un, protams, mājīgas telpas ar lieliem kamīniem, kas liek mums jautāt - vai kaut kas dzīvē vispār vairs ir šobrīd vajadzīgs?
Meklē informāciju: Facebook.
8 komentāri

20. Vindsērfings ziemā.

Kā stāsta instruktors Rihards, uz ledus ar buru esot daudz vieglāk noturēt līdzsvaru, nekā uz ūdens. Turklāt ātrums attīstās visai pieklājīgi - līdz 80km/h.
Saģērbies ļoti, ļoti silti un sameklē apavus ar taisnu zoli. Visu pārējo tevi iedos uz vietas! Vairāk lasi: mājas lapā.
2 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri