22 interesanti bezmaksas pasākumi Rīgā. Vērts apmeklēt!

3 komentāri

Ne vienmēr par visu ir jāmaksā: te būs kultūras, izglītības un sporta pasākumi, kuros ieeja ir par velti.

1. Jura Justa izstāde “Pilsētas fragmenti” Rīgas Centrāltirgū

Jura Justa izstāde “Pilsētas fragmenti” Rīgas Centrāltirgū
Fotogrāfa Jura Justa izstādē “Pilsētas fragmenti” redzamas ikdienas dzīves ainas. Sērija sastāv no 30 melnbaltām lielformāta fotogrāfijām.
No 15. oktobra līdz 15. novembrim Rīgas Centrāltirgū, paviljonā starp piena un dārzeņu.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

2. Cilvēku stāsti: no Āzijas līdz Amerikai

Cilvēku stāsti: no Āzijas līdz Amerikai
Latviešu pieredzes stāsti no ceļojumiem. Ceļošanas entuziaste Kristīna Oļševska dalīsies pieredzē, kā ar minimāliem izdevumiem ceļot, mācoties un strādājot ārzemēs. 4 gadu ilgais piedzīvojumu iemācījis novērtēt dzīvē doto un būt pateicīgai par mirkli un iespējām. Tā būs saruna būs dzīvošanu uz pilnas krūts līdz pat centu skaitīšanai.
23. oktobrī kafejnīcā “Buberts”.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

3. Aleksandra Samailova vieslekcija: Karjeras plānošana

Aleksandra Samailova vieslekcija: Karjeras plānošana
Klausītāji varēs dzirdēt nopelniem bagātā pludmales volejbolista un uzņēmēja stāstu par prioritāšu un mērķu izvērtēšanu. Nereti uzsvars tiek likts uz karjeras veidošanu, aizmirstot, cik būtiski ir to arī plānot.
24. oktobrī 18.00-19.30 Biznesa augstskolā “Turība”.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

4. Izraēlas filmu dienas "Ksunī"

Izraēlas filmu dienas "Ksunī"
Drāma “Piecas stundas no Parīzes” kino “Ksuns”. Viņi satiekas kādā Telavivas nomalē, kur lielākoties dzīvo vienkāršie darbaļaudis.
Viņš ir Izraēlas iedzimtais, taksists, bet viņa – emigrante no Krievijas, skolotāja. Abi jau sen ir atteikušies no saviem mērķiem, un mīlniekiem jāpieņem grūta izvele, kas noteiks, vai izdosies palikt kopā.
24.oktobrī 19.00 kino “Ksuns”.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

5. Izstāde "Daugava" Kalnciema kvartālā

Izstāde "Daugava" Kalnciema kvartālā
Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma mākslinieka Valda Celma kinētiskais objekts “Daugava”, kas ir 1960.-1970. gados tapušas fotogrammas un citi agrīni darbi. “Daugava”, kas radīta 1974. gadā, apvieno krāsu, formu un kustību. Darbs ietver asociatīvus tēlus no Latvijas kultūrvēstures un cikliskajām darbības norisēm. Tas aicina saglabāt nacionālo pašapziņu un identitāti.

No 25. oktobra līdz 18. novembrim izstāde apskatāma katru dienu, izņemot svētdienu, no 10.00 līdz 22.00, Kalnciema kvartāls.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

6. World Music session

World Music session
Kolumbijā dzimušā žanra cumbia ritmi ir jutekliski, nostalģiski un aizraujoši. Tas izplatījās 1950. un 1960. gados. Uzstāsies Rīgā dzīvojošais, bet Kanāriju salās dzimušais Dimas Leon.
26. oktobrī 22.00- 3.00 Kaņepes Kultūras centrā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

7. Itālijas modes augstskolas Istituto Marangoni profesora Dāvida Petraroli vieslekcijas “Pro-aktīvie zīmoli: izšķiroša pieeja”

Itālijas modes augstskolas Istituto Marangoni profesora Dāvida Petraroli vieslekcijas “Pro-aktīvie zīmoli: izšķiroša pieeja”
Istituto Marangoni ir viena no atzītākajām augstskolām pasaulē, kur iegūt ar modes biznesu saistītu izglītību. Lekcija notiks angļu valodā, uz to aicināts ikviens modes students vai interesents.
26. oktobrī 16.00-17.30 Latvijas Mākslas akadēmijā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

8. Spēļu vakars bibliotēkā

Spēļu vakars bibliotēkā
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centrs kopā ar Brain Games LV rīko spēļu vakarus, kas turpmāk norisināsies katra mēneša pēdējā ceturtdienā.
26. oktobrī 16.00-20.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

9. Melnās mākslas darbnīca

Melnās mākslas darbnīca
Izstāde veltīta dažādām iespiedtehnikām. Pirmo reizi Latvijā varēs vienkopus aplūkot un izmēģināt dažādas iespiedpreses un drukas iekārtas no 19. gadsimta līdz mūsdienām.
No 26. oktobra līdz 25. februārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

10. DJ vakars // Kristofers Knesis

DJ vakars // Kristofers Knesis
Kristofers Knesis spēlē klasiku, kā arī moderno house mūziku. No Dienvidamerikas uz Tuvajiem un Tālajiem Austrumiem, ar Rīgas Satiksmes tramvaju.
28. oktobrī 22.00-4.00 Kaņepes Kultūras centrā. 
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

11. Lietuviešu grupas “Wolfsome” koncerts Latvijas 1. Rokkafejnīcā

Lietuviešu grupas “Wolfsome” koncerts Latvijas 1. Rokkafejnīcā
Viena no prominentākajām roka grupām Lietuvā. Tās mūzika ir moderns smagā roka, blūza, garāžas roka apvienojums. Grupa ir saņēmusi vairākas Lietuvas mūzikas balvas. Ir vērts doties paklausīties kvalitatīvu mūziku.
28. oktobrī no 22.30 Latvijas 1. Rokkafejnīcā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

12. Cilvēku stāsti: Kanārijas bez plāna

Cilvēku stāsti: Kanārijas bez plāna
Iedvesmojošs Janas Černovas, dzīvnieku ārstes, pieredzes stāsts par pārgājieniem, kāpieniem kalnos, stopēšanu un minimāliem izdevumiem – 3 nedēļu laikā 600 eiro. Ceļojuma mērķis bija doties bez plāna un katru dienu pārvērst piedzīvojumā. Šoreiz stāsts būs par to, cik paļaušanās, uzticēšanās un ziņkārība var tālu aizvest, par to Tenerifi un  La Gomeru, ko lielākā daļa tūristu nepazīst.
30. oktobrī 19.00 “Bubertā”.
Komentēt

13. Krišjāņa Barona konference 2017. Folklora: vērtības un intereses

Krišjāņa Barona konference 2017. Folklora: vērtības un intereses
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā Mūkusalas ielā 3 norisināsies ikgadējā Krišjāņa Barona konference, kurā pētnieki lasīs savus referātus par folkloras sociālo, reliģisko un nacionālo funkcionalitātes nozīmi. Būs arī divu grāmatu atvēršanas svētki – Ievas Tihovskas “Īsta čigānu mūzika: Autentiskums un etniskums Latvijas čigānu (romu) mūzikā” un Sanitas Reinsones “Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās”.
30. un 31. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
Komentēt

14. Bezmaksas Halloween treniņš Ķengaragā

Bezmaksas Halloween treniņš Ķengaragā
Vispārējās fiziskās sagatavotības treniņš, kas šoreiz jāapmeklē svētkiem atbilstošā maskā. Grupu nodarbība piemērota arī iesācējiem, kuri vēlas aktīvi pavadīt vakaru svaigā gaisā.
30. oktobrī 20.00-21.00 Maskavas ielā 283b.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

15. Rīgas amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri 2017”

Rīgas amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri 2017”
No 1. novembra līdz 4. novembrim skatāmas 14 amatieru teātru izrādes. 1. novembrī “Domājot par Frīdu” un “Zelta ābele”, 2. novembrī skatāmas izrādes “Burtiņu mežs” un “Aplamā mīla”, 3. novembrī  “Sprīdītis”, “ Abu Koreju atkalapvienošanās”, “Sirds uz trotuāra”, “Rudens sonāte”, bet 4. novembrī – “Uz ceļa ir vislabāk kā nekur”, “Pilnmēness”, “Annas Frankas dienasgrāmata”, “Precības”, “Dzīvais ūdens” un “Leļļu māja”.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

16. Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas 2017 īsfilmu un animāciju seanss Kaņepes Kultūras centrā

Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas 2017 īsfilmu un animāciju seanss Kaņepes Kultūras centrā
No 24. oktobra līdz 10. novembrim vairākās Latvijas pilsētās bez maksas būs iespēja apmeklēt BAFTA apbalvojumam nominēto īsfilmu un animācijas filmu programmu. Filmas būs skatāmas angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. BAFTA – viens no prestižākajiem kino apbalvojumiem pasaulē, kurš šogad svin 70. dibināšanas gadu. Programmā iekļautas filmas: “The party”, “A love story”, “Mouth of Hell”, “Standby”, “Tough”, “Consumed”, “The Alan Dimension”, “Home”.
2. novembrī 19.00-21.00,
4. novembrī 15.00-19.00
Kaņepes Kultūras centrā
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

17. Lāčplēša dienai veltīts koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars”

Lāčplēša dienai veltīts koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars”
11. novembra krastmalā pie Prezidenta pils, kā jau katru gadu, notiks vienojošā latviešu tradīcija – svecīšu nolikšana pie pils mūra, godinot visus, kas piedalījās cīņā pret Bermontiešiem par Latvijas brīvību. Anglikāņu baznīcā notiks koncerts ar zināmu mūziķu piedalīšanos.
19.00–19.40 
Koncertprogramma “Vēl viens sapņu dārzs”
Larisa Carjkova (ērģeles), koklētāju ansamblis “Cantata”, mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte
19.40–21.00 
Rīgas Latviešu Biedrības kamerkoris “Austrums”, Zemessardzes koris “Stars”, diriģents Ārijs Šķepasts
21.00–22.00 
Latgaliešu poproka grupa “Dabasu Durovys”
Arnis Slobožaņins (balss, ģitāra), Valdis Rundzāns (basģitāra), Romāns Sladzis (fona vokāls, elektriskā ģitāra), Egils Kulmanis (fona vokāls, saksofons), Aleksandrs Tamans (bungas).
Pasākuma vadītājs Raitis Zapackis.

Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

18. Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda.

Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda.
Pirmo reizi būs iespēja dzirdēt Pētera Vaska “Trīs Klusas Dziesmas” jaundarba pilno versiju. Uzstāsies Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska- Kancēviča, Simfoniskā orķestra vijoļu grupas koncertmeistars Sandis Šteinbergs, pie klavierēm būs profesors Jānis Maļeckis, iepriecinot klausītājus ar latviešu kamermūzikas skaņdarbiem un diviem jaundarbiem – Viļņa Šmīdberga “Trīs dziesmas Kunga Godam” un Platona Buravicka “Eņģeļa skatiens”.
13. novembrī 16.00-19.00, Maskavas iela 4, Pētera Vaska fonds
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

19. Staro Rīga

Staro Rīga
Arī šogad galvaspilsēta iemirdzēsies krāšņos toņos, būs vērojamas dažādas gaismas instalācijas un norisināsies pasākumi. 
17.-20. novembris.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

20. PAI PAI – Martas Grigales albuma prezentācija

PAI PAI – Martas Grigales albuma prezentācija
Mūziķe Marta Grigale aicina uz sava debijas mini albuma “Pai pai” prezentācijas pasākumu. Viesiem būs iespēja pirmajiem noklausīties visas albuma dziesmas, būs arī pārsteigumi un īpaši viesi.
22. novembrī 19.00-22.00 K.K. fon Stricka villā.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

21. Dailes teātra zinību stundas

Dailes teātra zinību stundas
Līdz pat maijam Dailes teātrī ir iespējams apmeklēt lekcijas. Tām jāpiesakās laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Viena persona “Biļešu Paradīzes” kasēs var saņemt divus bezmaksas ielūgumus vienu nedēļu pirms to norises datuma. Būs iespējams klausīties teātra zinātnieces un kritiķes Silvijas Radzobes sarunu ar Dž. Dž. Džilindžeru, arhitektūras, pilsētvides un dizaina kritiķes Ievas Zībārtes lekciju par modernisma arhitektūru, fotogrāfa Jāņa Deinanta lekciju par teātra fotogrāfiju, režisores, pedagoģes un LKA asociētās profesores Ainas Matīsas stāstījumu par oratora psiholoģiskās pašsajūtas nozīmi vārdiskā komunikācijā ar klausītājiem, Kristiana Brektes pārdomas par mākslinieka un scenogrāfa pieredzi, teātra kritiķes Ingrīdas Vilkārses sarunu ar izrāžu radošo komandu, Rēzijas Kalniņas un Intara Rešetina jautājumu dialogu par aktieriem-režisoriem, kā arī sarunu ar teātra aktieriem un aktrisēm, kuri uz skatuves pārtapuši pretējā dzimumā un teātra aizskatuves darbinieku lekciju par neredzamo profesiju.
Komentēt

22. "Sporto Rīga" ziemas treniņi

"Sporto Rīga" ziemas treniņi
Skolu sporta zālēs jau no 23. oktobra ir iespējams apmeklēt bezmaksas treniņus, kas vasaras sezonā norisinājās Rīgas parkos un stadionos. Tie notiek gan Bolderājā un Čiekurkalnā, gan Vecmīlgrāvī, Centrā, Pleskolādē un Ķengaragā.  
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri