10 leģendāras Latvijas sporta komandas, kuru vairs nav

22 komentāri

Komandas, bez kurām mūsu sporta vēsture nav iedomājama.

1. Rīgas Dinamo un Latvijas Bērzs

Rīgas Dinamo un Latvijas Bērzs
Kaut gan kāds varbūt vēlēsies apgalvot, ka Latvijas hokeja flagmanis joprojām pastāv, mums gribētos teikt, ka tās ir dažādas organizācijas. Taču, pilnīgi skaidrs ir tas, ka vairs nav Latvijas Bērza - latviska šīs komandas fārmkluba, kas palīdzējis izaugt daudzām mūsu hokeja zvaigznēm.
1 komentārs

2. Rīgas ASK

Rīgas ASK
Pēc trīs PSRS un Eiropas čempionvienību kausa izcīņas uzvarām piecdesmito beigās, vēlākajos gados šī komanda atkāpās VEF ēnā, līdz izbeidzās PSRS sabrukuma rezultātā. Arī otrā ASK inkarnācija beidzās ar bankrotu vien 4 gadus pēc ļoti spoži uzsāktā projekta sākuma.
Komentēt

3. BK Brocēni

BK Brocēni Armands Puče
Atjaunotās Latvijas pirmais basketbola flagmanis, kas uzvarēja pirmajos 8 valsts čempionātos pēc kārts. Bez lieliskiem latviešu spēlētājiem klubā mirdzēja arī daudzas ārzemju zvaigznes, no kurām pats skaļākais vārds ir vēlākā Eirolīgas superzvaigzne Dž. R. Holdens.
Komentēt

4. Rīgas Daugava

Rīgas Daugava
No 1944. gada līdz pat PSRS sabrukumam Rīgas Daugava lielākoties bija Latvijas vadošais futbola klubs. Komanda lielākoties balansēja starp PSRS 1. un 2. līgu, 7 sezonas aizvadot arī Virslīgā.
Komentēt

5. Radiotehniķis

Radiotehniķis
Latvijas visu laiku labākā volejbola komanda izcēlusies ar apskaužamu stabilitāti ilgu gadu garumā. To lieliski apliecina 15 medaļas PSRS čempionātos, tostarp zelti 1983. un 1984. gadā, kā arī 3 Eiropas kausi.
Komentēt

6. Aurora

Aurora
Līdz ar Radiotehniķi, arī Aurora cīnījās PSRS augstākajā līgā un godam turēja Latvijas sieviešu volejbola karogu. Kaut gan panākumi bija mazāki nekā kungiem, tāpat šī ilgus gadus bija stabila vērtība Latvijas sportā.
Komentēt

7. Celtnieks

Celtnieks
Vēl viena stabila vērtība Latvijas sportā bija Rīgas Celtnieks, kas ilgstoši bija stabili laba komanda PSRS čempionātā. 1967. gadā tā pat tika pie bronzas medaļām, savukārt pēc tam labākais sasniegums bija 1983. gada 6. vieta.
Komentēt

8. Jelgavas RAF

Jelgavas RAF
Tieši pirms PSRS sabrukuma Jelgavas RAF sāka strauju virzību augšup, pēdējā gadā iekļūstot Augstākajā līgā. Tur mūsējie neuzspēlēja, taču uz šo meistaru bāzes tika sasniegts viens no nozīmīgākajiem Latvijas sporta sasniegumiem - iekļūšana 1993. gada regbija 7 Pasaules kausa izcīņā.
2 komentāri

9. Rīga 2000

Rīga 2000
Spilgtākā Latvijas brīvvalsts komanda pirms Rīgas Dinamo izveides bija tieši Rīga 2000, kas visas 9 pastāvēšanas sezonas iekļuva labāko trijniekā, piecreiz arī uzvarot. 2004. gada NHL lokauta laikā tajā spēlēja trīs NHL spēlētāji - Sergejs Žoltoks, Kārlis Skrastiņš un Dārbijs Hendriksons.
1 komentārs

10. Citas leģendas

Citas leģendas
Kurš gan spēj aizmirst vienības ar tādiem nosaukumiem kā Kuldīgas Vulkāns, Jēkabpils Metropole, Liepājas Atlantika, Rēzeknes Dižvanagi? Protams, ir arī daudzas citas - par labākajām no tām nekautrējies atgādināt komentāros!
8 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri