10 spilgtākās uzvaras Latvijas hokeja vēsturē

Komentēt

Ir bijuši arī gadījumi, kad mēs kādu piesmejam ar 8:1 un pat vēl vairāk!

2015. gada Pasaules hokeja čempionāts Latvijas izlasei ir sācies tā, kā lielākā daļa ekspertu jau iepriekš prognozēja – ar trīs zaudējumiem trīs spēlēs Kanādai, Čehijai un Zviedrijai. Kaut gan katrā no spēlēm vismaz daļu mača mūsējie cīnījās godam, visām 60 minūtēm spēka nepietika. Cerams, ka turpmākajās cīņās pret Šveices, Vācijas, Austrijas un Francijas izlasēm mūsējo sekmes mainīsies par 180 grādiem, un, lai uz to viņus iedvesmotu un noskaņotu, piedāvājam hronoloģiskā secībā 10 spilgtākās izlases uzvaras, kuras mūsu līdzjutēji aizmirst nespēj.

1. Tādas šausmas Pēterburga nebija piedzīvojusi kopš 1917. gada!

2000. gada Pasaules čempionātā Sanktpēterburgā Latvija uzvarēja Krieviju ar 3:2, izcīnot spilgtāko uzvaru savā vēsturē un pirmo reizi pieveicot lielo kaimiņvalsti.
Komentēt

2. Aizmirstā uzvara

Visi atminas leģendāro 3:2, kamēr 2003. gada Pasaules čempionātā Somijā izcīnīto ne mazāk svarīgo 2:1 pret Krieviju daudzi ir piemirsuši.
Komentēt

3. Piecas leģendārākās minūtes Latvijas hokeja vēsturē

Par šo uzvaru jau rakstījām - vai ir kas tāds, kas nav pateikts par leģendārajām atvadām no Sporta pils, cenšoties nokļūt Turīnas Olimpiskajās spēlēs?
Komentēt

4. Vismaz toreiz mēs zviedriem sadevām!

2009. gada Pasaules čempināta spēlē pret Zviedriju mēs beidzot pieveicām arī šo izlasi - 3:2 uzvara bullīšos.
Komentēt

5. No līdzīgas cīņas līdz sagrāvei

2010. gada Pasaules čempionātā jau tolaik cienījamo Norvēģijas izlasi mums izdevās sasist ar 5:0, kaut pēc 42 minūtēm tablo vēstīja 0:0!
Komentēt

6. Pagrieziena punkts smagā turnīrā

2013. gada Pasaules čempionātu mūsējie iesāka ļoti smagnēji, un daudzi jau gatavojās izlases izkrišanai no elites divīzijas. Uzvara pret Slovākiju ar 5:3 kļuva par pagrieziena punktu - mūsējie ne tikai uzvarēja šajā cīņā, bet arī noturējās elitē un ielika pamatakmeņus nākamajām lieliskajām uzvarām.
Komentēt

7. Beidzot atrāvās arī Šveice

Lai tiktu līdz nu jau leģendārajai cīņai pret Kanādu Soču Olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā, astotdaļfinālā bija jāpieveic Šveice, kam pirms dažām dienām kapitulējām ar 0:1. Šoreiz revanšs izdevās, mūsējiem triumfējot ar 3:1.
Komentēt

8. Perfektais sākums

Ar 3:2 uzvarot Somiju, 2014. gada Pasaules čempionāts bija pirmais Latvijas vēsturē, kuru mūsējie iesāka ar uzvaru!
Komentēt

9. Arī turpinājums bija labs

Kad ar 6:5 uzvarējām arī ASV, 2014. gada turnīra turpmākā attīstība rādījās rozā toņos. Kā viss izvērtās, jau ir cits stāsts, tomēr arī šī uzvara ir mūsu zelta fondā!
Komentēt

10. Melnā strīpa beidzās

Var jau būt, ka šis 5:1 un tam sekojošais 3:2 pret Slovākiju pirms šī Pasaules čempionāta neko nebūs mainījis, tomēr mums liekas, ka tas būs bijis pavērsiena punkts izlases 2015. gada gaitām, un turpmāk mūsējiem veiksies lieliski.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru