Top 15 dārgākās vielas pasaulē

6 komentāri

Ja nezini, ko vēlies saņemt nākamajā dzimšanas dienā, šis noderēs iedvesmai.

1. Zelts: 40.73$/gramā

Zelts: 40.73$/gramā
Jau kopš senseniem laikiem zelts ir viens no galvenajiem materiāliem, ko izmanto rotaslietu gatavošanā, tāpat valstis joprojām tieši zelta stieņos uzkrāj rezerves nebaltām dienām. Bez tam, šis mīkstais, nereaģējošais metāls lieti noder elektrības vadītājos, kā arī kā pretrūsēšanas piedeva.
Komentēt

2. Rodijs: 45$/gramā

Rodijs: 45$/gramā
Rodijs ir samērā rets metāls, kurš pārsvarā tiek iegūts kā piemaisījums citu metālu rūdām. Tā galvenais izmantojums ir automašīnās, palīdzot samazināt oglekli izplūdes gāzēs.
Komentēt

3. Platīns: 48$/gramā

Platīns: 48$/gramā
Arī platīns tiek plaši izmantots dažādu rotas lietu izgatavošanā, kā arī noder kā katalists virknē eksperimentu un zinātnisko procesu. Protams, mūzikā vislabāk pārdotajiem albumiem piešķir no šī materiāla veidotus diskus, tomēr visinteresantākais pielietojums varētu būt tā pievienošana pretvēža zālēm. 
Komentēt

4. Degunradža rags: 55$/gramā

Degunradža rags: 55$/gramā
Degunradžiem gana bieži sanāk palikt bez saviem ragiem, jo Austrumu medicīnā tiem tiek piedēvēts mītisks spēks, kas spēj izdziedēt jebko. Tieši šī iemesla dēļ sāk rasties pamatotas bažas par sugas turpmāko eksistenci.
Komentēt

5. Crème de la Mer: 70$/gramā

Crème de la Mer: 70$/gramā
Saukts arī par mūžīgās jaunības krēmu, De La Mer, pēc tā izstrādātāju vārdiem, pagriežot laiku otrādi un neļaujot ādai novecot. Tiesa, sākotnēji to izstrādāja un izmantoja NASA. Ne jau lai nenovecotu, bet gan kā pretapdegumu līdzekli.
Komentēt

6. Kokaīns: 215$/gramā

Kokaīns: 215$/gramā
Kokaīns ir pasaulē dārgākā dabīgā narkotika, kas tiek iegūts no kokas krūma lapām.
2 komentāri

7. LSD: 3000$/gramā

LSD: 3000$/gramā
Lai gan kokaīns ir slavenāks, tieši LSD ir dārgākā narkotika pasaulē. Tiesa, lielā mērā tas ir saistīts ar vielas svaru - LSD ir ļoti augsta koncentrācija, tā gabaliņi ir patiešām mazi, tādējādi devas cena ne tuvu nelīdzinās grama cenai.
1 komentārs

8. Plutonijs: 4000$/gramā

Plutonijs: 4000$/gramā
Bez plutonija nebūtu iespējama ne kodolreaktoru, ne vairāku īpašu lidmašīnu un zemūdeņu darbība. Arī kodolieroči bez šī radioktīvā metāla nav iedomājami, taču arī tas nav galvenais iemesls elementa augstajai cenai - gluži vienkārši dabā tas tikpat kā nav sastopams.
1 komentārs

9. Tāfīts: 10000-100000$/gramā

Tāfīts: 10000-100000$/gramā
Atrodams tikai nelielā Šrilankas apgabalā, kas regulāri applūst, Tāfīts ir viens no pasaules retākajiem dārgakmeņiem, kas sastopams miljons reizes retāk nekā dimants.
Komentēt

10. Solaris: 165000$/gramā

Solaris: 165000$/gramā
Solaris tiek uzskatītas par pasaules dārgākajām zālēm, ko izmanto, lai cīnītos ar kādu retu, nāvīgu slimību, kas pārāk ātri iznīcina sarkanos asinsķermenīšus. Gada deva, kas arī ir aptuvenais ārstniecības ilgums, izmaksā vidēji ap 569000 dolāru.
Komentēt

11. Tritijs: 30000$/gramā

Tritijs: 30000$/gramā
Tritijs ir viens no ūdeņraža izotopiem, kas tiek izmantots visdažādāko pašmirdzošo zīmju izgatavošanā. Kaut gan tas ir radioaktīvs, materiālu varam sastapt jebkur sev tuvumā - piemēram, tikai ASV vien "EXIT" zīmes ir sastopamas vairāk nekā divos miljonos eksmplāru.
Komentēt

12. Dimants: 65000$/gramā

Dimants: 65000$/gramā
Tradicionāli dimants tiek uzskatīts par visvērtīgāko dārgakmeni. Tas ir viens no cietākajiem materiāliem pasaulē, tāpēc izcili noder gan rotaslietās, jo teju nekas nespēj sabojāt nopulēta dimanta spīdumu, gan arī lieliski der kā abrazīvs materiāls dažādās ierīcēs.
Komentēt

13. Peinīts: 1.5 - 3 miljoni $/gramā

Peinīts: 1.5 - 3 miljoni $/gramā
Tiek uzskatīts, ka peinīts ir retākais akmens uz planētas. Tā krāsa mainās no oranžīgi sarkanas līdz pat brūnsarkanai atkarībā no leņķa, kādā uz to skatās. Līdz šim ir atrasti mazāk nekā 25 kristāli, turklāt tie visi ir uzieti Mjanmā.
Komentēt

14. Kalifornijs-252: 27 miljoni $/gramā

Kalifornijs-252: 27 miljoni $/gramā
Šis kalifornija izotrops ir viens no pasaules radioaktīvākajiem elementiem, ko tieši šī iemsla dēļ neizmantoja, radot atombumbas - tas izstaro pārāk lielu starojumu. Neskatoties uz šo faktu, kaliforniju-252 ļoti plaši izmanto zelta, sudraba un naftas meklēšanā, jo nonākot virs šo elementu atradnēm, tas sāk aktivizēties.
Komentēt

15. Antiviela: 25 miljardi $/gramā

Antiviela: 25 miljardi $/gramā
Pagaidām gan tīri teorētiski, tomēr antiviela varētu būt neierobežotas enerģijas avots, iespēja nodrošināt tālus starpgalaktiskos lidojumus un tamlīdzīgas futūristiskas lietas. Kamēr kosmosā antiviela vēl tiek meklēta, bet uz zemes to cenšas iegūt kaut 10 mg daudzumā (tas izmaksā ap 250 miljoniem dolāru), mēs aicinam domāt par piezemētākām lietām. Piemēram, ja tev tuvojas dzimšanas diena, vari palūgt Tāfīta vai Peinīta rotas vai arī labi sapakotu kaliforniju-252 - gan jau sametoties un labi gribot, taviem draugiem sanāks to sagādāt.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri