30 dārza spēles, par kurām bērni būs sajūsmā. Uztaisi pats!

9 komentāri

Tik daudz iespēju, kā jautri kopā pavadīt laiku.

Mēnešos, kad jūtama vasaras tuvošānās, bērni kļūst pavisam nepacietīgi. Viņi pārvēršas mazās eneģijas bumbiņās, kuras knapi var valdīt, un notiek nemitīga bizošana pa māju. Vecāki silto laiku sāk gaidīt tikpat nepacietīgi kā bērni, lai varētu doties ārā.

Bet kad vasara pienāk, bērni sāk garlaikoties ātrāk nekā varētu domāt. Tāpēc mēs apkopojām 30 idejas, kuras izklaidēs un nodarbinās bērnus, lai viņu neizsīkstošā enerģija un zinātkāre rastu pielietojumu.

1. Spēļu mašīnīšu trase

Spēļu mašīnīšu trase
Šī miniatūrā trase izskatās tik labi! Ikviens bērns būs par tādu sajūsmā, pat pieaugušajiem gribēsies to izmēģināt. Tādu uzbūvēt patiesībā ir visai vienkārši. Palīgā vari pieaicināt arī bērnus, viņiem noteikti tas būs interesants pasākums.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

2. Dabīgās stelles

Dabīgās stelles
Šī ir ļoti oriģināla un skaista ideja, turklāt attīstīs bērnu sensorās spējas. Lielisks veids, kā iepazīstināt bērnu ar dabu un zaļumiem. Jāņos varēsiet ne tikai uzpīt sev vainadziņu, bet arī uzaust lakatiņu.

Instrukcijas meklē šeit.

1 komentārs

3. Balonu šautriņas

Balonu šautriņas
Vienkārša un jautra ideja, kas attīsta redzes un roku koordināciju. Bērniem patiks nomainīt pierasto mērķi pret balonu sienu, un iztēlojies viņu gadarījumu katru reizi dzirdot "Paukš!". Balonus var piepildīt ar numuriņiem, lai padarītu sacensības vēl interesantākas.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

4. Gredzenu spēle ar spaiņiem

Gredzenu spēle ar spaiņiem
Spēle, kas neprasa liekus paskaidrojumus un kuru ir pavisam viegli uztaisīt. 

Instrukcijas atradīsi šeit.

3 komentāri

5. Pagalma tvisteris

Pagalma tvisteris
Tvisteris brīvā dabā, vārtoties pa zālīti. Un nekas nekur nekustās, kas padara spēlēšanos vieglāku.

Instrukcijas meklē šeit.
Komentēt

6. Četri rindā

Četri rindā
Šīs spēles izgatavošana aizņems daudz vairāk laika nekā citas šajā sarakstā, tomēr tas būs interesanti ikvienam, kas aizraujas ar šādiem darbiem. Tā noteikti būs lietojama neskaitāmus gadus.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

7. Atrakciju parks

Atrakciju parks
Katru vasaru notiek daudz un dažādu atrakciju, gadatirgu, tirdziņu un festivālu, kas var izvērsties diezgan dārgi. Nelielu atrakciju parku iespējams izveidot arī savā pagalmā!

Meklē vairāk šeit.

Komentēt

8. Ūdens slidkalniņš

Ūdens slidkalniņš
Šī ir vienkārša ideja, kuru bērni novērtēs! Šeit nav īsta slidkalniņa daļas, bet ja jums ir dārzs, kurā ir pakalniņš, tad tas jautrību tikai vairos. Var rīkot sacensības, kurš tālāk aizslīdēs.

Instrukcijas meklē šeit.
1 komentārs

9. Pūšamais krīts

Pūšamais krīts
Bērniem, kuriem patīk zīmēt ar krītiņiem, noteikti patiks izmēģināt pūšamo krītu. Tas sastāv no temperas krāsas, karsta ūdens, trauku mazgājamā līdzekļa un kukurūzas cietes. Vienkārši sajauc sastāvdaļas un salej dažādās pudelītēs atsevišķās krāsas. Mazāka ķēpa nekā ar parasto krītu.

Instrukcijas skaties šeit.
Komentēt

10. Gredzenu mešana

Gredzenu mešana
Izgatavot šo spēli ir pavisam vienkārši un ātri: nepieciešami tikai daži instrumenti un materiāli. Spēle ir viegla un būs piemērota arī mazākiem bērniem.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

11. Slidkalniņš no otrā stāva

Slidkalniņš no otrā stāva
Lai uztaisītu šo atrakciju, būs kādu laiciņu jāpapūlas, bet būtībā tā ir visai vienkārša. Viss, kas ir jāizdara - otrā stāva terasei jāpievieno cauruļu slidkalniņš. Tas ir gudrs piegājiens, jo nav jāiegādājas viss bērnu slidkalniņa ekipējums.

Idejas avots šeit.

Komentēt

12. Ledus kluča dārgumu medības

Ledus kluča dārgumu medības
Šī ir īpaši piemērota spēle maziem bērniem, jo tā attīsta sonsorās spējas. Vienkārši iesaldē dažādas rotaļlietas ledū un ļauj bērnam izcirst tās ārā. Pārliecinies, ka mantiņas tam būs piemērotas un nesaplīsīs no aukstuma.

Instrukcijas meklē šeit.
Komentēt

13. Filmu ekrāns dārzā

Filmu ekrāns dārzā
Dārza projektori un ekrāni parasti ir dārgi, bet šeit ir variants, kā ietaupīt un uzbūvēt ekrānu pašam. Ekrānam izmantotas PVC caurules, kuras ir izturīgas pat spēcīgā vējā.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

14. Jengas tornis

Jengas tornis
Šī nav precīzi Jenga, bet tā ir līdzīga: koka klucīšu vietā ir jāizvelk koka mietiņi, kas notur plastmasas bumbiņas. Uzdevums ir izvilkt pēc iespējas vairāk koka mietiņu, lai bumbiņas neizkristu cauri.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

15. Šķēršļu josla

Šķēršļu josla
Visvairāk tā patiks bērniem, kuriem patīk fiziskas aktivitātes, tomēr arī mazāk aktīvos tā ieinteresēs, jo būs aizraujošu šķēršļu pilna: kartona tuneļi, riepu rinda un virvju šķērslis (kuru var iztēloties kā lāzeru signalizāciju, ja spēlējas spiegos).

Instrukcijas meklē šeit.
Komentēt

16. Mērķis trepēs

Mērķis trepēs
Ja tev jau ir trepes, tad neko nevajadzēs iegādāties. Viss, kas ir jādara: jāpielīmē punktu atzīmes pie katra pakāpiena un jāsarīko sacensības, kurš bērns varēs sakrāt visvairāk punktu metot bumbiņu.

Instrukcijas un citas autora idejas meklē šeit.

Komentēt

17.  

30 dārza spēles, par kurām bērni būs sajūsmā. Uztaisi pats!
Vēl viena smieklīgi vienkārša ideja, kas bērnu nodarbinās stundām. Ieliec dārzā tāfeli un iedod bērnam krāsainos krītiņus. Viņam būs jautri pavadīts laiks rakstot un zīmējot.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

18. Dārza boulings

Dārza boulings
Boulings pagalmā vienmēr ir super jautrs. Tā vietā, lai tērētu naudu ķegļiem, tos var pagatavot pats no nevajadzīgām plastmasas pudelēm. Nokrāsoti tie izskatās pavisam labi!

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

19. Riepu šūpoles

Riepu šūpoles
Viegli un ātri uztaisāmas, un katrs pieaugušais zina, cik daudz jautrības tās sagādā. Turklāt tā ir riepas otrā dzīve, un nav jādomā, kur to atdot pārstrādei. Tās izskatās īpaši jauki, kad dekorētas ar krāsainiem zīmējumiem.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

20. Terases "Scrabble"

Terases "Scrabble"
Sagatavot šādu spēli prasīs laiku, jo jāizveido koka rāmis, kurā jāielej cements un tad jānoflīzē. Autoram tas kopumā aizņēma mēnesi, bet rezultāts ir fantastisks!

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

21. Laumiņu kronis

Laumiņu kronis
Laumiņu kronis patiks ikvienam bērnam, kurš novērtē labu pasaku un grib tajā nedaudz arī padzīvot kā karalis, karaliene, princis vai princese. Viss, kas tev nepieciešams, ir papīra maisiņi, abpusējais skočs un ziedi no dārza. Šādus kroņus var uztaisīt ļoti ātri, un, lai arī tie neturēsies ilgi, tomēr būs ļoti skaisti!

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

22. Ūdenskrituma siena

Ūdenskrituma siena
Ja tavam bērnam interesē fizika vai varbūt pat gatavojas kļūt kādu dienu par inženieri, tad šī aktivitāte viņam iemācīs interesantas lietas par gravitācijas spēku. Siena sastāv no ceļiem, pa kuriem var liet ūdeni. Iedod bērniem šļūtenes gabalus un pudeles un ļauj viņiem izstrādāt savu ūdensvadu sistēmu. 

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

23. "Desas"

"Desas"
Mīlīgi noformēta spēle vienmēr pašu nodarbi padara interesantāku un jautrāku. Nokrāso akmeņus 'X' un 'O' vietā kā bizbizmārītes un vabolītes, bet par pamatu izmanto celmu.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

24. Dārza šahs vai dambrete

Dārza šahs vai dambrete
Ja tev un taviem bērniem patīk šahs vai dambrete, tad vasarās spēlēšanu varat pārnest dārzā. Turklāt šāds mauriņa raksts saņems daudz komplimentu arī tad, kad nespēlēsiet.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

25. Brīvdabas ksilofons

Brīvdabas ksilofons
Ja tavam bērnam patīk un interesē mūzika, tad dārza ksilofons būs īstajā laikā!

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

26. Ūdens balonu beisbols

Ūdens balonu beisbols
Tas ir kā beisbols, tikai daudz jautrāks! Protams, beisbola tur būs maz, drīzāk tas ir kā treniņš bumbiņas atsišanā, jo baloni no trieciena saplīsīs. 

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

27. Ūdens matracis

Ūdens matracis
Ja tavs bērns kādreiz ir sastapies ar ūdens gultu, tad tu jau notiekti zini, ka bērniem tā vairāk ir rotaļlieta nekā guļvieta. Šis ir kaut kas līdzīgs ūdens gultai pagalmā, bet taisīta no plēves. Tā būs jautra aktivitāšu vieta bērniem, kur viņi nevarēs vien beigt dauzīties.

Instrukcijas meklē šeit.
Komentēt

28. Nostiepta trose

Nostiepta trose
Tik daudziem bērniem viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem ir brauciens pa nostieptu trosi. To nemaz nav tik grūti ielikt savā pagalmā.

Instrukcijas meklē šeit.
Komentēt

29. Milzu jenga vai domino

Milzu jenga vai domino
Ja tev patika ideja ar plastmasas bumbiņām, tad vari izveidot arī šo no lieliem koka klučiem. Iesaistīties spēlē būs interesanti gan lieliem, gan maziem, turklāt koka klučus vari vienā pusē apgleznot kā domino kauliņus un izmantot arī tam.

Instrukcijas meklē šeit.

Komentēt

30. Spēļu un lasīšanas mājiņa

Spēļu un lasīšanas mājiņa
Lai tā arī pati par sevi nav spēle, tomēr tā noteikti padarīs spēlēšanos mājās un citās rotaļās daudz vieglāku un aizraujošāku. Tā izskatās fantastiski skaisti un to uzbūvēt nav nedz dārgi, nedz grūti. Apskati šo linku, lai atrastu plānu un būvēšanas norādes.


Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri