Noderīgi padomi, kuri noderēs visiem, kas dzer vīnu

Komentēt

Vēlies uzzināt kā atvērt vīna pudeli bez korķa attaisāmā, dažu minūšu laika atdzesēt dzērienu un tikt vaļā no sarkanvīna traipa?


Kā atvērt vīna pudeli bez korķviļķa

 

Ar virves palīdzību 

Ar zīmuļa vai līdzīga pēc formas priekšmeta palīdzību iestum korķi pudelē.

Paņem kādu virvi vai lentu, saliec to uz pusēm, lai sanāk cilpa un pamēģini noķert ar to peldošo korķi.

Ar vienu roku saķer pudeli, ar otru turi virvi un stiep tik āra, kamēr korķis neizleks no pudeles!

 

Ar kurpes palīdzību 

Ievieto izredzēto vīna pudeli savā botā.

Ar vienu roku turi pudeles kakliņu, ar otru saķer botas degungalu

Ar zoles pusi sāc klapēt pa sienu vai citu plakanu virsmu. Tiklīdz korķis būs gatavs padoties un izlīdīs uz ārpusi, velc to ārā!

 

Šņore!

Atrodi kādu virves gabaliņi vai šņori.

Paņem asu un tievu priekšmetu, piemēram, adatu.

Šņores galā sasien mezglu, tad ar asa priekšmeta palīdzību iestum to korķī.

Kad ieraudzīsi, ka mezgls ir izgājis cauri un ieķēries korķa apakšdaļā – velc!

 

Kā ātri atdzesēt vīnu

 

Sāls + ledus

Ievieto pudeli spainī ar ledu un pievieno tur sāli.

Sāls pazemina sasalšanas temperatūru, tāpēc, kad ledus kusīs, ūdens paliks aukstāks un saglabās vēsu temperatūru uz ilgāku laiku, kas ļaus vīnam atdzist ātrāk.

 

 

Slapjš dvielis 

Saslapini parastu vai papīra dvieli un ietin tajā pudeli. Droši sūti to uz saldētavu un pēc desmit minūtēm ņem ārā. Ar to vajadzētu pilnīgi pietikt, lai tiktu pie atvēsinošas vīna glāzītes

 

 

Sasaldētas vīnogas 

Iemet glāzē iepriekš sasaldētas vīnogas vai citas ogas. Vīns paliks vēsāks un nebūs atšķīdināts ar ūdeni, kā tas mēdz gadīties, ja iemet glāzē parastu ledu.

 

 

Vīna pārliešana 

Viens no iemesliem, kāpēc jāgaida ilgi kamēr vīns atdziest ir pudele. Tā ievērojami paaugstina laiku temperatūras pazemināšanai. Tāpēc daudzi bieži vien pārlej vīnu vēsākā traukā. Tā, iemēram, var ieliet vīnu glāzītēs, pārklāt tās ar pārtikas plēvi un ievietot ledusskapī. 

 

 

Kā glabāt atvērtu vīnu

Tiklīdz mēs atveram vīna pudeli, tas paliek par neatgriezenisku procesu, jo kopš tā brīža dzēriens sāk mijiedarboties  ar skābekli, kas nav dzēriena labākais draugs.

Kā tad labāk viņu glabāt, ja vakara gaitā neizdodas pieveikt veselu pudeli?

Sarkanvīnu ir ieteicam aizvērt ar korķi un glabāt specializētajā vīna vai parastā ledusskapī 3-5 dienu laikā.

Baltvīnu var glabāt ledusskapī no 5 līdz 7 dienām. Ar aizvērtu korķi, protams.

 

Svarīgi pieminēt arī to, ka pēc katras glāzes piepildīšanas, vīna pudeli derētu piesegt ar korķi - tā tas ilgāk saglabās garšu un īpašības.

 

Sasaldē

Ja vīns paliek pāri un tu zini, ka diez vai dzersi to vēlāk, ielej to ledus formiņās un ieliec saldētavā. Vīna ledu var izmantot vēlāk, piemēr, kulinārijā vai sejas atsvaidzināšanai. Vai zināji, ka sarkanvīnu bieži izmanto kosmeteolģiskās procedūrās? Zinātnieki uzskata, ka tas padara ādu svaigaku!

 

 

Kā attīrīt apģērbu no sarkanvīna traipiem

 

Piens

Kamēr izlietais vīns vel nav paspējis izžūt, pārlej to ar pienu un ļauj iesūkties un izžūt. Vēlāk izmazgā apģērbu ar ūdeni

 

Sāls

Uzreiz pēc neveiklās situācijas, pārber vīna traipu ar sāli. Pēc tam kad sāls iesūks sevī šķidrumu, paberzēt netīruma vietu ar birstīti

 

Kaķu tualetes smiltiņas

Uzber uz pleķa 1 cm biezu kaķu tualetes smiltiņu slāni un ierīvē to tā, lai tas pilnīgi piesūcas pie auduma. Vēlāk ar putekļasūcēja palīdzību notīri visu lieko 

 

Karsts ūdens

Te viss vienkārši - pārstiep apģērbu pāri kādam dziļam traukam, uzkarsē tejkannu, un lej ūdeni uz traipu tik ilgi, kamēr tas nepazudīs

 

Skūšanās putas

Izžuvušam vīna traipam var līdzēt skūšanās putas, kas ir jāizspiež uz netīrās zonas un jāizmazgā mazgājamā mašīnā.

 

Treknu traipu attīrīšana

Baltvīns ir lielisks līdzeklis logu tīrīšanai un treknu traipu attīrīšanai. Samaisiet to ar sodu un uzsmidziniet uz netīrās virsmas un atstājiet to uz pāris minūtēm. Vīns un soda ir lielisks absorbents

 

 

Kā pirkt

No sākuma vīna ražotāji pārdod produktu vairumtirgotājiem, kuri vēlāk pārdot preci par pašu izvēlēto cenu. Ja censtīsies apiet visas šīs tirdzniecības mahinācijas un pirkt vīna pie konkrēta ražotāja, var ievērojami ieekonomēt naudu.

 

Aizejot uz bāru vai restorānu, izdevīgāk pasūtīt vīna pudeli nevis vīna glāzi. Pirmkārt, vesela vīna pudele maksās manāmi lētāk, ja pasūtīsi ekvivalentu daudzumu atsevišķās glāzēs. Otrkārt, ne visas iestādes vēlas šķirties no atvērtām vīna pudelēm, tāpēc garantijas, ka tavā glāzē ir ieliets svaigs nevis vakardienas vīns, nav. Dažreiz darbinieki var samaisīt vecu vīnu ar nesen atvērto. Taču, ja pasūti pudeli, to atvērs tavā acu priekšā un nekādu šaubu par kvalitāti nebūs.

 

 

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru