10 grandiozi projekti, kurus drīzumā redzēsim Rīgā. Gaidām ar nepacietību!

5 komentāri

Līdz 2021. gadam plānots pabeigt šos projektus, radot sakoptāku un mūsdienīgāku Rīgu.

1. Rail Baltica

Rail Baltica
Projekts, kas skars Centrālās dzelzceļa stacijas, Centrāltirgus un autoostas, kā arī Torņkalna teritorijas. Šis projekts paredz Eiropas un Baltijas valstu savienošanu. Dzelzceļa transports būs integrēts pilsētas transporta tīklā, atvieglojot arī ikdienas gaitas iedzīvotājiem, kuri dzīvo Pierīgā vai ārpus tās, taču strādā Rīgā.
Komentēt

2. Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcija

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcija
Tiks izveidotas pazemes izstāžu zāles, kā arī personāla telpas. Pazemes plašumos varēs uzņemt līdz 460 cilvēkiem katrā ekspozīciju zālē un 880 cilvēku ātrijā. Paplašināta tiks skatuve un skatītāju lauks (ne mazāk kā 30 000 sēdvietu), kā arī tiks demontētas esošās koru tribīnes un izbūvētas jaunas (uzstāties būs iespējams 11 000 koru dalībniekiem), daudz plašākas, uz estrādes skatuves būs iespējams izvietot 13000 līdz 14000 dalībnieku.
Komentēt

3. Pārmaiņas Rīgas Centrāltirgū

Pārmaiņas Rīgas Centrāltirgū
Mūsu tirgus ir pēc teritorijas lielākais Eiropā un nozīmīgs Latvijas kultūras piemineklis. Tirgus tiks modernizēts un, sekojot mūsdienu Eiropas tendencēm, radīts par kultūras vidi – tajā norisināsies gan koncerti un izstādes, gan sporta pasākumi. Galvenā tirgus iela kļūs par aleju ar laternām un kokiem, soliņiem, gastronomijas paviljonā norit kapitālais remonts, kas radīs patīkamāku vidi un iespēju rīkot vērienīgus pasākumus (kamēr tirdzniecība paviljonā vēl nav atsākusies, tur jau noritējuši vairāki pasākumi, piemēram, Ghetto Kings of Air 2017, kā arī kāzas).  Daļa pie kanāla kļūs par vecpilsētas ainavu – būs veloceliņš, kuģīšu un laivu piestātne, gājēju pāreja Vecrīgas virzienā. Renovēta tiks arī Centrāltirgus pazemes pilsēta apmēram 2 hektāru platībā. Rūpniecības preču laukums nav populārs tirgotāju vidū, tāpēc tiks pārbūvēts par multimodālu tirdzniecības centu, autostāvvietu un mikroautobusu pieturvietu. Plānots izveidot arī ārvalstu preču kioskus, kuros vienuviet varētu iegādāties, piemēram, gruzīnu, baltkrievu, krievu ražojumus.
1 komentārs

4. Ekspozīcijas "Āfrikas savanna" izbūve Rīgas zoodārzā

Ekspozīcijas "Āfrikas savanna" izbūve Rīgas zoodārzā
Ekspozīcijā paredzēts izveidot kopīgu mājvietu, kurā žirafes, zebras, surikāti, huzārpērtiķi, degunragputni un citi savannas dzīvnieki uzturēsies pēc iespējas dabiskā vidē, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties ierastās dzīves ainās.
Komentēt

5. Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūve

Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūve
Nepieciešams radīt patīkamu un skaistu vidi līdzās Nacionālajai bibliotēkai. Tiks sakārtots Daugavas krasts un veikta promenādes pārbūve.
Komentēt

6. Skanstes teritorijas atjaunošana

Skanstes teritorijas atjaunošana
Skanstes teritorijā tiks izveidoti jauni dzīvojamie kvartāli, jaunas ielas, Laikmetīgās mākslas muzejs, konferenču zāles, ofisi un trīs parki.
Komentēt

7. Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs

Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs
New Hanza City apkaimē atradīsies laikmetīgās mākslas muzejs. Tajā norisināsies gan izstādes un koncerti, gan arī mājos nozīmīgs laikmetīgās mākslas krājums.
1 komentārs

8. Aldara parka pārbūve

Aldara parka pārbūve
Parks un mākslīgās pilsdrupas ir aizsargājams kultūras piemineklis, kas patlaban atrodas degradētā stāvoklī, tāpēc to ir plānots atjaunot. Tas tiks veidots kā publisks atpūtas parks.
Komentēt

9. "Zuzeum" mākslas centrs

"Zuzeum" mākslas centrs
Šī mākslas centra saturu veidos Zuzānu kolekcija, kurā ir vairāk kā 500 darbu, un Mūkusalas Mākslas salons. Kolekcionāri akcentēs mākslas pieejamību plašai publikai, piedāvājot gan pastāvīgas mākslas ekspozīcijas, gan mainīgas izstādes, lekcijas un seminārus, koncertus, kā arī teātra un kino izrādes.
Komentēt

10. Okupācijas upuru piemiņas memoriāla komplekss

Okupācijas upuru piemiņas memoriāla komplekss
Melnajai Okupācijas muzeja ēkai plānotā gaišā piebūve būs metafora – no tumšās pagātnes nokļūt apskaidrotā nākotnē un gaišā tagadnē. Pagarinājumā atradīsies jauna pastāvīgā ekspozīcija.
2 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri