Google patentē ideju, kas glābs gājēju dzīvības

Komentēt

Attīstoties tehnoloģijām rodas daudz inovatīvu ideju. Šoreiz bezpilotu automašīnu ieviešana iedvesmojusi Google nonākt pie šīs.

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums Google jau ilgāku laiku plāno laist klājā bezpilota automašīnas, uzsverot, ka tās ielās būs drošākas nekā mašīnas ar vadītājiem. Google atradusi vēl vienu argumentu, lai tā tiešām būtu. Kompānija patentējusi ideju par speciālu pārklājumu, kas pielīmē gājēju pie mašīnas motora pārsega, gadījumā, ja notiek sadursme.

Protams, ar parastu līmplēvi mašīnas nebūs aprīkotas, šis pārklājums darbosies līdzīgi kā gaisa spilveni mašīnu salonos. Tam būs parasta virskārta, bet sadursmes redzultātā aizsargājošā virsma plīsīs un no virsmas zemāk izdalīsies speciāla stiprinoša līme, kas cilvēku noturēs un fiksēs pie mašīnas pārsega. Tādējādi nākotnē, iespējams, termins "gājēju vai velosipēdistu notriekšana" neeksistēs.

Patents, kas darbosies kā mušpapīrs, jau ir izsaucis sajūsmu tehnoloģiju pārzinātāju vidū. "Bieži vien nopietnas traumas vai pat nāves gadījumus izraisa ne tikai trieciens, kas radies no mašīnas, bet arī turpmākās darbības. Mēdz būt, ka gājējs tiek aizsviests tālāk, kur viņš nāvējošas traumas gūst uz asfalta vai no cita braucoša spēkrata. Līme ļaus noturēt gājēju pie mašīnas virsmas, līdz mašīna tiks apstādināta pilnībā," vēstīts kompānijas paziņojumā.

Šādas izskatīsies gaidāmās Google bezpilota mašīnas. Iespējams, jau pirmajiem modeļiem virsū klās patentēto aizsargājošo virsmu.

Avots: Telegraph.co.uk.

 

 

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru