105 gadus veca japāņu ārsta ieteikumi dzīves uzlabošanai. Vērts izlasīt!

Komentēt

Viedi vārdi, kurus iesakām ņemt vērā.

Japāņu ārsts Sigeaki Hinohara, kurš nomira 105 gadu vecumā, deva padomus, kā nodzīvot līdz 100 gadiem un izbaudīt katru dzīves dienu. Vecākais japāņu pedagogs un lektors piedzima 1911. gadā un bija autors vairāk nekā 150 grāmatām. Viņš sarakstīja vienu no slavenākajiem bestsellerim "Living Long, Living Good". 

1. Ej pa kāpnēm un vienmēr pats nes savas mantas. Japāņu ārsts vienmēr, ejot pa trepēm, izmantoja divus pakāpienus vienlaicīgi.

Ej pa kāpnēm un vienmēr pats nes savas mantas. Japāņu ārsts vienmēr, ejot pa trepēm, izmantoja divus pakāpienus vienlaicīgi.

2. Netici pilnīgi visam, ko saka tavs ģimenes ārsts. Izpēti, izglītojies un iegūsti zināšanas pašmācības ceļā.

Netici pilnīgi visam, ko saka tavs ģimenes ārsts. Izpēti, izglītojies un iegūsti zināšanas pašmācības ceļā.

3. Dalies ar zināšanām. Doktors Hinohara katru gadu lasīja 150 lekciju skolās, biznesa kopienās un citur. Viņš bieži stāstīja par karu un mieru. Turklāt lielāko daļu lekciju viņš pasniedza 90 minūtes stāvot kājās.

Dalies ar zināšanām. Doktors Hinohara katru gadu lasīja 150 lekciju skolās, biznesa kopienās un citur. Viņš bieži stāstīja par karu un mieru. Turklāt lielāko daļu lekciju viņš pasniedza 90 minūtes stāvot kājās.

4. Ja tu patiesi mīli to, ko dari, neej pensijā. Paliec tur, kur jūties vislabāk.

Ja tu patiesi mīli to, ko dari, neej pensijā. Paliec tur, kur jūties vislabāk.

5. Plāno! Ja vēlies baudīt dzīvi, grafikam ir jābūt aizpildītam ar dažādām tikšanām, lekcijām, darbu un līdzīgām nodarbēm. Doktors Hinohara plānoja piedalīties 2020. gada Olimpiskajās spēlēs.

Plāno! Ja vēlies baudīt dzīvi, grafikam ir jābūt aizpildītam ar dažādām tikšanām, lekcijām, darbu un līdzīgām nodarbēm. Doktors Hinohara plānoja piedalīties 2020. gada Olimpiskajās spēlēs.

6. Neuzņem lieko svaru. Dakteris ieteica brokastīs tējkaroti olīveļļas, apelsīnu sulu un kafiju, bet cepumus un pienu pusdienās, savukārt rīsus, zivis un dārzeņus vakariņās. Nedrīkstot aizmirst par 100 gramiem liesas gaļas divas reizes nedēļā.

Neuzņem lieko svaru. Dakteris ieteica brokastīs tējkaroti olīveļļas, apelsīnu sulu un kafiju, bet cepumus un pienu pusdienās, savukārt rīsus, zivis un dārzeņus vakariņās. Nedrīkstot aizmirst par 100 gramiem liesas gaļas divas reizes nedēļā.

7. Enerģija nerodas no tā, ka daudz guli vai pareizi ēd, bet no tā, kā tu jūties. Tu jutīsies daudz labāk, ja aizmirsīsi par striktajiem noteikumiem, bet kādreiz arī priecāsies, smaidīsi. Esi kā bērns - ļaujies jautrībai līdz brīdim, kad gribas ēst vai uznāk miegs.

Enerģija nerodas no tā, ka daudz guli vai pareizi ēd, bet no tā, kā tu jūties. Tu jutīsies daudz labāk, ja aizmirsīsi par striktajiem noteikumiem, bet kādreiz arī priecāsies, smaidīsi. Esi kā bērns - ļaujies jautrībai līdz brīdim, kad gribas ēst vai uznāk miegs.

8. Ir skaisti dzīvot garu un piesātinātu mūžu. Ārsts kalpoja sabiedrībai - piedalījās brīvprātīgajā darbā, strādāja 18 stundu dienā, 7 dienas nedēļā un saglabāja enerģiju un pozitīvismu ik dienas.

Ir skaisti dzīvot garu un piesātinātu mūžu. Ārsts kalpoja sabiedrībai - piedalījās brīvprātīgajā darbā, strādāja 18 stundu dienā, 7 dienas nedēļā un saglabāja enerģiju un pozitīvismu ik dienas.

9. Atrodi paraugu. Dakteris vienmēr uzdeva sev jautājumu: "Kā mans tēvs rīkotos šajā situācijā?”, saskaroties ar problēmām.

Atrodi paraugu. Dakteris vienmēr uzdeva sev jautājumu: "Kā mans tēvs rīkotos šajā situācijā?”, saskaroties ar problēmām.

10. Nesatraucies tik daudz. Dzīve ir neprognozējama un pilna incidentu. Ārstu nolaupīja Sarkanā armija, kad viņam bija 59 gadi. 4 dienas viņš bija piesprādzēts pie sēdekļa, kur bija jāiztur 40 grādu temperatūra. Pats bija pārsteigts, kā ķermenis adaptējās un pielāgojās šādiem apstākļiem.

Nesatraucies tik daudz. Dzīve ir neprognozējama un pilna incidentu. Ārstu nolaupīja Sarkanā armija, kad viņam bija 59 gadi. 4 dienas viņš bija piesprādzēts pie sēdekļa, kur bija jāiztur 40 grādu temperatūra. Pats bija pārsteigts, kā ķermenis adaptējās un pielāgojās šādiem apstākļiem.

11. Viena pati zinātne neizārstēs cilvēku. Ārsts ticēja, ka liela nozīme ir arī humanitārajām zinātnēm un mākslai. Viņš uzsvēra, ka katrs indivīds ir unikāls un atšķirīgs.

Viena pati zinātne neizārstēs cilvēku. Ārsts ticēja, ka liela nozīme ir arī humanitārajām zinātnēm un mākslai. Viņš uzsvēra, ka katrs indivīds ir unikāls un atšķirīgs.

12. Neskrien pakaļ naudai. Ārsts bija pārliecināts, ka kapā līdzi neko nevar paņemt.

Neskrien pakaļ naudai. Ārsts bija pārliecināts, ka kapā līdzi neko nevar paņemt.

13. Sāpes ir neatklāta mistērija. Ja vēlies, lai tās pazūd, nodarbojies ar kaut ko jautru. Mūzika un dzīvnieki ir lieliski sāpju remdētāji.

Sāpes ir neatklāta mistērija. Ja vēlies, lai tās pazūd, nodarbojies ar kaut ko jautru. Mūzika un dzīvnieki ir lieliski sāpju remdētāji.

14. Esi iedvesmots. Lai motivētu sevi ikdienā, atrodi iedvesmu dzejā, kino, sportā... Jebkur, kur sirds rāda.

Esi iedvesmots. Lai motivētu sevi ikdienā, atrodi iedvesmu dzejā, kino, sportā... Jebkur, kur sirds rāda.

Avots: Healthylifestylezone.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru