10 aktuālās un gaidāmās izstādes, kuras ir vērts apmeklēt. Iesakām!

2 komentāri

Rudens un ziemas sezonā dodieties baudīt mākslu un pabarot dvēseli uz Rīgas muzejiem un izstāžu zālēm, iepazīstot gan moderno māklsu, gan klasiku.


1. Sapņu upe

Sapņu upe
Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālā izstādē uz 10 ekrāniem tiek “iedzīvināti” vairāk nekā 100 mākslinieces darbu. Tie pārsteidz ar krāsu košumu, emociju gammu un spēj aizraut pat visīstākos mākslas gardēžus. Iegādājoties ieejas biļeti, izstādes zālē vari pavadīt teju visu dienu un meditēt, dzerot siltu kafiju vai glāzi vīna. 

No 15. septembra līdz 15. oktobrim Mākslas un tehnoloģiju kvartālā (Sporta ielā 2, ieeja no Hanzas ielas).
Vairāk informācijas šeit.

2 komentāri

2. Sapņi un drāmas

Sapņi un drāmas
Kultūras un mākslas portāla Arterritory rīkotā un līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas reprezentācija Baltijā. Izstāde reprezentē Izraēlas laikmetīgās mākslas valodu un izteiksmes veidus, tas ir vitāls stāsts par šodienas Izraēlu, kā arī par paaudzi, kas vēlas atrast jaunus veidus, kā realizēt savas utopijas un tiecas ideālus pārvērst realitātē.
Tajā pārstāvēti 14 pazīstamākie izraēļu mākslinieki:Porat Solomon, Dor Guez, Nir Hod, Guy Zagursky, Noa Eshkol, Avner Ben-Gal, Sagit Mezamer, Erez Israeli, Keren Yeala Golan, Marik Lechner, Daniel Kiczales, Eitan Ben-Moshe, Sigalit Landau un Yehudit Sasportas.

No 2017. gada 7. oktobra līdz 5. novembrim topošajā mākslas centrā “Zuzeum” (Lāčplēša ielā 101).
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

3. Nosaukumam nav nozīmes

Nosaukumam nav nozīmes
Izstādē redzami Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas studējušu mākslinieku - Montas Andžejevskas, Venta Āboltiņa, Katrīnas Čemmes, Kristas Dzudzilo, Reiņa Dzudzilo, Kaspara Groševa, Indriķia Ģelža, Jāņa Klauča, Ģirta Korpa, Maijas Kurševas, Ievas Kraules, Andreja Lavrinoviča, mākslinieku apvienības “3/8” (Jānis Dzirnieks, Jānis Krauklis, Rihards Rusmanis un Kristiāna Marija Sproģe), mākslinieku grupas “F5” (Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks un Ieva Rubeze), Darjas Meļņikovas, Antas Pences, Ojāra Pētersona, Kaspara Podnieka, Kriša Salmaņa, Alises Sondores, Līgas Spundes, Klāva Upaciera, Evitas Vasiļjevas, Oskara Veilanda, Lidijas Zaneripas, Brigitas Zelčas-Aispures un Armanda Zelča darbi. 
Izstādē redzamos darbus var raksturot kā asprātīgus vai ironiskus, un noteikti jēgpilnus, kam piemīt trenētas domas klātesamība. Mākslinieki pielieto plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām, radot jaunus iespējamās eksistences vektorus.

Laikmetīgās mākslas izstāde Nacionālajā Mākslas muzejā apskatāma no 7.oktobra līdz 19. novembrim.
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

4. Krievu mākslas klasika. 19.gadsimts

Krievu mākslas klasika. 19.gadsimts
Šī ekspozīcija turpina 2012. gadā iesākto krievu mākslas izstāžu ciklu, kurā izstādīti mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Katra izstāde ir veltīta noteiktam periodam ar mērķi vispusīgi parādīt apjomīgo krievu mākslas kolekciju. Šoreiz uzmanība vērsta uz  19. gadsimta mākslu. 

Izstāde apmeklējama no 5. augusta līdz 29. oktobrim Mākslas muzejā Rīgas Birža.
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

5. Izstāde: Dior

Izstāde: Dior
Modes muzeja jaunā izstāde «Dior» būs veltīta modes nama "Christian Dior" vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei.  Izstādē būs apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre – radītais, vadot modes namu "Christian Dior". Būs apskatāmi arī 40. gadu tērpi un citos ietekmīgos 50. gadu modes namos, piemēram, "Pierre Balmain", "Jacques Fath", radītais, kā arī eleganti aksesuāri.
Izstāde "Dior" ļaus gūt spilgtu ieskatu 20. gadsimta otrās puses modes tendencēs un izprast Diora milzīgo nozīmi to veidošanā. Apmeklētājiem būs iespēja iedziļināties pārmaiņās, kas modē notika 40. gadu beigās un 50. gadu sākumā, izprast Kristiāna Diora iedvesmas avotus un ceļu no darba Robēra Pigē modes namā līdz savas modes impērijas izveidei, novērtēt, kā "Diora stils" kļuva par modes nama vadmotīvu arī pēc Kristiāna Diora. Modes mākslinieks vadīja savu namu tikai desmit gadus – no 1947. gada līdz savai nāvei 1957. gadā –, taču šo nedaudzo gadu laikā radīja noturīgu stilu, kas šim modes namam joprojām ir raksturīgs.

Izstāde skatāma Modes muzejā  no 25. oktobra līdz 25. aprīlim.
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

6. Tapio Wirkkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā

Tapio Wirkkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā sadarbībā ar Somijas Stikla muzeju un Somijas Republikas vēstniecību Latvijā tiek rīkota vērienīga Somijas dizaina klasiķa Tapio Virkala (Tapio Wirkkala) daiļradei veltītā izstāde. Mākslinieks ir Somijas dizaina ikona. Izstāde pirmo reizi Latvijā sniedz unikālu iespēju iepazīties ar meistara darbu plašo klāstu no Somijas Stikla muzeja un privātkolekcionāra Kyösti Kakkonen krājuma. Savos darbos viņš vienmēr centies paust dzimtās zemes skaistumu un atšķirību. Somi viņu uzskata par sinonīmu terminam “Somijas modernais dizains” un ierindo galveno modernā dizaina figūru vidū rūpnieciskā dizaina nozarē. Mākslinieka radošais devums ir ļoti plašs – diapazonā no plastmasas kečupa pudelēm un metālmākslas objektiem līdz stikla un porcelāna priekšmetiem, kā arī saplāksnī dizainētām mēbelēm. Kopš 20. gadsimta 50. gadiem autors strādājis arī tēlniecības jomā, radot dažādus inovatīvus abstrakta rakstura objektus no saplākšņa. Tapio Virkala ir 1955. gada izlaiduma banknošu – Somijas marku – autors.

Izstāde skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā no 13. oktobra līdz 5. decembrim. 
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

7. Pastmarku stāsti

Pastmarku stāsti
Šī izstāde ir īpaši paredzēta pašiem mazākajiem - Ungārijas pastmarku muzejs Ungārijas dienu ietvaros ir izveidojis pastmarku izstādi bērniem, sniedzot plašu ieskatu nepazīstamajā pastmarku pasaulē. Pēc izstādes atklāšanas bērniem būs iespēja izveidot pašiem savu pastmarkas dizainu, izmantojot mīļākos pasaku tēlus, dzīvniekus, svētkus vai ko citu.

Izstāde apmeklējama no 14. oktobra līdz 27. novembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

8. Youngtimer izstāde CSDD Rīgas Motormuzejā "Piepildītie sapņi"

Youngtimer izstāde CSDD Rīgas Motormuzejā "Piepildītie sapņi"
Youngtimer ir spēkrati, kas ražoti 20.gs. 60.-80. gados. Eiropā un Latvijā šie automobiļi pēdējo gadu laikā kļuvuši arvien iekārojamāki, un tiek rīkoti arvien vairāk tiem veltītu pasākumu. Izstāde “Piepildītie sapņi” sniegs ieskatu gan 60.-80. gadu autobūves labākajās tradīcijās, gan “Youngtimer Rally” pasākumu vēsturē. Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot gan muzeja pastāvīgās ekspozīcijas cienīgus eksemplārus, piemēram, 1969. gada Opel GT un 1971. gada BMW 2002TI, gan arī rallija ceļus pieredzējušos SAAB 96, Triumph TR7 un citus unikālus spēkratus. Apskatāmi būs visu sešu gadu pasākumu plakāti, trafareti, fotogrāfijas un video materiāli, kā arī intervijas ar auto īpašniekiem un ralliju dalībniekiem. Papildus būs iespēja arī izmēģināt spēkus 3D mākslinieka Mārtiņa Upīša īpaši izstādei “Piepildītie sapņi” izveidotajā sacīkšu simulatorā, youngtimer spēkratā izmetot loku pa precīzu Biķernieku trases kopiju.

Izstāde apmeklējama no 12. oktobra plkst. 15.00 Rigas Motormuzeja izstāžu zālē. 
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

9. LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts

LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts
Laikmeta aktuālās mākslas kolekcionēšana ir viens no Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam valstiski deleģētajiem uzdevumiem un muzeja krājuma komplektēšanas prioritāte. Pēdējo 17 gadu laikā kolekcija ir papildināta ar vairāk nekā 500 dažādu mediju darbiem, kas radīti šajā gadsimtā. Izstādē pārstāvēti autori: Ēriks Apaļais, Jānis Avotiņš, Arturs Bērziņš, Aigars Bikše, Māris Bišofs, Ēriks Božis, Andris Breže, Vija Celmiņa, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis, Mārīte Guščika, Ieva Iltnere, Eižens Janišs, Raids Kalniņš, Kristaps Kalns, Ernests Kļaviņš, Ginters Krumholcs, Daiga Krūze, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Anda Lāce, Paulis Liepa, Sarmīte Māliņa, Jānis Mitrēvics, Gļebs Panteļejevs, Inta Ruka, Modris Sapuns, Guntars Sietiņš, Juris Utāns, Aija Zariņa – ar kopumā 150 mākslas darbiem, kas ir teju vai trešā daļa no perioda jaunieguvumiem. 

No 17. novembra līdz 28. janvārim tā skatāma izstāžu zālē "Arsenāls".
Vairāk informācijas šeit.

Komentēt

10. Reinis Lismanis. Mēģinājumi un kļūdas.

Reinis Lismanis. Mēģinājumi un kļūdas.
Šī būs jaunā fotogrāfa Reiņa Lismaņa pirmā personālizstāde, kurā ietverti dažādi mediji un paņēmieni, fokusējoties uz specifiskiem elementiem, kas veido plašāku izpratni par fotogrāfijas piedāvātajiem elementiem. 

No 17. novembra līdz 21. janvārim tā skatāma izstāžu zālē "Arsenāls".
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri