Atgadījums pie Brīvības pieminekļa, kuru iesakam izlasīt

8 komentāri

Šis sociālo tīklu ieraksts iemantojis milzīgu popularitāti.

 

"Šovakar, sēžot Mcdonalds terasē, pamanīju, ka kāds cilvēks invalīda ratiņos cenšas šķērsot brauktuvi (lielā gājēju pāreja pretim Brīvības piemineklim)," raksta Oskars Kupics.

"Ticis pāri 1/3 ceļa posma viņš iestrēga un nevarēja tikt uz priekšu. Skats ļoti bēdīgs un uztraucošs - cilvēks bezpalīdzīgi stāv ceļa vidū, visi iet garām, vai stulbi blenž - pilnīga vienaldzība. Es piesteidzos klāt un pajautāju, vai vajag palīdzēt uz ko saņēmu apstiprinošu atbildi. Nekad nebūtu iedomājies, ka tas ir tik grūti. Nelīdzens bruģis un augstās tramvaja sliedes ir kā nepārvarams šķērslis. Es nestādos priekšā kā cilvēks invalīda ratiņos bez palīdzības vispār var šķērsot to brauktuvi. Man bija grūti tos ratiņus pārstumt pat tad kad centos palīdzēt šim cilvēkam, priekšējie riteņi vienkārši netiek pāri šķēršļiem. Beigu beigās ceļot un gāzelējot tos ratiņus tikām veiksmīgi pāri. Kamēr stūmu ratiņus pārmiju pāris vārdus ar cilvēku, kas tajos atradās. Izrādās viņš par invalīdu ir kļuvis likvidējot Černobiļas avārijas sekas. Tātad šo cilvēku sistēma ielika invalīda ratiņos. Cilvēks, kas savulaik palīdzēja mums visiem (varbūt pat pret savu gribu), pretī saņem pilnīgu vienaldzību. Vienaldzību no līdzpilsoņu un valsts puses.

Man ir kauns par cilvēkiem, kas ne aci nepamirkšķinot var paiet garām redzot šādu skatu. Tāpat man ir milzīgs kauns, ka mūsdienās viena no aizņemtākajām gājēju pārejām Rīgā, turklāt tik ļoti nozīmīgā vietā, ir nepārvarama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Uz ko skatās Rīgas dome? Vai tiešām nevar sakārtot šo pāreju? Es ļoti ceru, ka tuvākajā laikā atbildīgās personas rīkosies un šis jautājums tiks atrisināts. Uzskatu, ka Latvijā Brīvības piemineklim ir jābūt pieejam ikvienam turklāt infrastruktūrai ap to ir jābūt visaugstākajā līmenī!"

 
 

 

P.S. Raksta titulbildei izmantots ekrānšāviņš no šī brīnišķīgā video.


Vērts izlasīt
Komentāri