10 interesantas alternatīvas picai no visas pasaules

3 komentāri

Ja apnīk jau ierastā pica, bet ļoti patīk ierastā picas forma, ieskaties šeit!

1. Langošs, Ungārija

Langošs, Ungārija
Atšķirībā no mums pazīstamās picas, ungāri plāno maizes mīklu vāra eļļā, tad pārklāj ar mērci vai, tradicionālāk, krējumu. Mīklā var būt arī kartupeļi, bet dekorēt var ar sieru. Var nopirkt ielas kioskos ne tikai Ungārijā, bet arī Serbijā un Čehijā.
Komentēt

2. Romas baltā pica, Itālija

Romas baltā pica, Itālija
Visvairāk populāra Itālijas galvaspilsētā. Šī ir pica, uz kuras nav ne tomātu, ne siera. Tā ir plāna mīkla, kas apslacīta ar olīveļļu, sāli un nedaudz zaļumiem, tad apcepta krāsnī un pārdota - parasti jāmaksā par svaru, nevis par šķēļu skaitu.
Komentēt

3. Čikāgas pica, ASV

Čikāgas pica, ASV
Šī pica ir tik bieza, ka tiek saukta arī par picas pīrāgu. Dziļu pannu no iekšpuses aplīmē ar mīklu, piepilda ar sastāvdaļām (visbiežāk, gaļu), tad pārklāj ar biezu tomātu mērci.
Komentēt

4. Lahmadžuns, Turcija/Armēnija

Lahmadžuns, Turcija/Armēnija
Turki un armēņi nespēj vienoties par šī ēdiena izcelsmi, bet gatavo to ļoti līdzīgi. Nosaukums tulkojumā nozīmē "gaļa un mīkla". Parasti tiek izmantots liellops vai jērs, bet starp citām sastāvdaļām var būt sīpoli, tomāti, zaļumi un olīvas.
Komentēt

5. Hačapuri, Gruzija

Hačapuri, Gruzija
Ja esi bijis Gruzijā, zini, ka no hačapuri nav iespējams izvairīties! To ēd uz ielas, un to ēd restorānos. Tā ir mīkla, kas pildīta ar vietējo sieru, un, lai gan to mēdz pasniegt ar dažādām piedevām, tomātu mērce nekad nav redzēta.
Komentēt

6. Okonomijaki, Japāna

Okonomijaki, Japāna
Japāņu īpatnējā picas versija ir eļļā vārīta mīkla, kas pārklāta ar kāpostiem, nūdelēm, kalmāru un cūkgaļu. Viss pārklāts ar olu un īpašu mērci. Hirosimā ir vesels izklaides parks, kas veltīts šim ēdienam.
Komentēt

7. Tarte flambée (liesmu pīrāgs), Francija

Tarte flambée (liesmu pīrāgs), Francija
Plāna garoza, kas klāta ar krējumu, sieru, bekonu un sīpoliem. Protams, franči zina, kā ēst garšīgi, turklāt ir arī deserta versija, kas atgādina mūsu ābolmaizi: uz mīklas kārtoti āboli, kanēlis un salds liķieris.
Komentēt

8. Koke, Spānija

Koke, Spānija
Šis izstrādājums ir ļoti iecienīts Katalonijas apgabalā, turklāt var būt gandrīz jebkādā formā - atvērts, salocīts, sāļš, salds. Sāļās versijas var būt pildītas ar zivi, gaļu, olu, sieru vai dārzeņiem, deserta varianti parasti klāti ar augļiem.
Komentēt

9. Manakišs, Libāna

Manakišs, Libāna
Šis ēdiens ir laba alternatīva aukstai paģiru picai. Manakišs ir plāna mīkla klāta ar garšvielām, dažreiz arī gaļu un sieru, ko cep krāsnī un pasniedz aukstu. Ekstrēmie brokastotāji var to klāt arī ar spinātiem un čili pipariem.
1 komentārs

10. Roti pica, Indija

Roti pica, Indija
Roti ir vienkārša un plāna indiešu maize, kuru viegli pārklāt ar tipiskām picu sastāvdaļām - dārzeņiem, gaļu un sieru. To var cept krāsnī, vai arī klāt ar gataviem produktiem un ēst aukstu!
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri