Kāds asprātis izjokojis savu dzīvokļa biedru ļoti izsmalcinātā veidā

1 komentārs

Stāsts sākās ar to, ka Braeins caur sludinājumu meklēja dzīvesbiedru. Dīvainā kārtā – lai arī viņu iepazīšanās bija tik bezpersoniska – abi drīz kļuva par draugiem. Par tik labiem draugiem, ka kaimiņš (sauksim viņu par Biedru X) Braienu reiz tā izjokoja, ka pretī dabūja simtkārt!

1. solis – izveidot Facebook reklāmu mērķauditoriju.

solis – izveidot Facebook reklāmu mērķauditoriju.
Facebook lietotājus reklāmdevēju vajadzībām dala pa mērķauditorijām pēc interesēm, dzīvesvietas, vecuma… Taču jebkurš šādu mērķauditoriju var izveidot pats! To arī izdarīja Braiens – izveidoja kategoriju “My Rommate” un tajā ievietoja tikai vienu cilvēku. Savu kaimiņu. Tagad viņš varēja radīt reklāmu, izvēlēties kategoriju “My Rommate” un tās redzēs tikai Biedrs X. Asprātīgi!
Komentēt

2. solis – ievietot ļoti personalizētu reklāmu.

solis – ievietot ļoti personalizētu reklāmu.
Biedrs X ir profesionāls zobenu rijējs, tomēr viņam ir problēmas norīt tabletes bez aizrīšanās. Tāpēc pirmā reklāma, kas viņam tika pielāgota, bija tieši par tabletēm. “Vai tev nešķiet ironiski, ka zobenu norīt ir viegli, bet tabletes tev liek rīstīties?”
Komentēt

3. solis – sagaidīt reakciju.

solis – sagaidīt reakciju.
Jau pēc divām dienām, Braiens saņēma satrauktu vēstuli, kurā Biedrs X stāsta, cik specifisku reklāmu tikko redzējis Facebookā. Varat iedomāties, cik apmierināts bija Braiens!
Komentēt

4. solis – turpināt specifiskas reklāmas.

solis – turpināt specifiskas reklāmas.
Katra nākamā reklāma Biedru X uzrunāja arvien personīgāk. To skaitā, tika pievienoti mājieni, kurus X tā īsti nesaprata. Jo tālāk tas turpinājās, jo biedējošāka kļuva sajūta, ka Facebooks cilvēku var tik labi pazīt.
Komentēt

5. solis – noliegt visas apsūdzības.

solis – noliegt visas apsūdzības.
Vienā no Braiena reklāmām, viņš izmantoja abstraktu atsauci – iepinot joku, kas bija pateikts tikai diviem cilvēkiem pa telefonu, tāpēc Biedrs X sāka turēt aizdomās Braienu. Braiens, protams, neatzinās, sāka sevi aizstāvēt, un Biedrs X, domājot, ka ir kļūdījies, atsauca visas apsūdzības.
Komentēt

6. solis – sagaidīt efekta kulmināciju.

solis – sagaidīt efekta kulmināciju.
Šis praktiskais joks risinājās vienlaikus ar Edvarda Snoudena (attēlā) paziņojumiem par ASV izlūkdienestiem, kas noklausās un lasa privātpersonu sarunas, tāpēc Biedra X bažas par Facebook reklāmām ar katru dienu arvien vairāk pārvērtās par paranoju. Vai Nacionālās drošības aģentūra viņu izseko? Kādudien Biedrs X pat atteicās runāt pa telefonu ar Braienu, kurš bija aizmirsis atzīties jokā.
Komentēt

7. solis – ievietot atzīšanās reklāmu.

solis – ievietot atzīšanās reklāmu.
Pēdējās reklāmas teksts jautā: “Vai tev kādreiz ir bijusi tāda sajūta, ka tas dzīvokļa biedrs rada tev reklāmas un publicē tās Facebookā tikai tev?”
Komentēt

Starp citu, viss trīs nedēļu joks izmaksāja tieši 1,70$.

Pilns stāsts atrodams Braiena mājaslapā mysocialsherpa.com.


Vērts izlasīt
Komentāri