Šī spēle ir vislabākais veids, kā iemācīt bērniem periodisko tabulu

1 komentārs

Neviens un nekad negrib mācīties ķīmiju. Izņemot šīs mammas bērnus, kuri ķīmiskos elementus apguva ar lielāko prieku.

Atjautīgā mamma Karina Tripa izdomāja vislabāko veidu, kā iedabūt periodisko tabulu savu bērnu galvās. Turklāt lai viņi par to būtu arī priecīgi. Viņa izveidoja spēli, kura ir līdzīga mums visiem zināmajiem Kartupeļiem jeb Kuģu gremdēšanai.

Atceries?

Tieši tādā pašā veidā arī bērni spēlē ķīmijas spēli, vienīgi par laukumu tiek izmantots nevis kvadrāts, bet gan periodiskā tabula.

 

Kā to izveidot?

Ļoti vienkārši.

1. Izdrukā 4 periodiskās tabulas uz A4 lapas. Ieteicams krāsainas.

2. Pie katras rindas ieraksti vienu alfabēta burtu un virs katras elementu kolonnas ieraksti ciparu. 

3. Ja nevēlies katru reizi mainīt lapas, tad ielaminē tās un iegādājies marķieri, kas nenožūst un ir viegli notīrāms (tādu, kādu izmanto uz baltajām tāfelēm).

4. Divas no lapām saspraud kopā ar kancelejas piespraudi (skaties attēlā), un tās vienlaicīgi būs gan spēles laukums, gan aizslietnis, lai bērni neredzētu viens otra kuģus.

Kā spēlēt?

1. Tāpat kā Kuģos jeb Kartupeļos, spēle sākas ar to, ka katrs dalībnieks iezīmē savus kuģus. Šajā spēlē kuģi sastāv no rindiņām ar 2, 3, 4 un 5 elementiem (no katra varianta pa vienam). Kuģi nedrīkst saskarties.

2. Kad tas izdarīts, bērni var saukt koordinātes un atzīmēt - vai šāviens bijis garām vai trāpīts. Ja aizšauts garām, jāievelk aplītis, ja trāpīts - krustiņš.

3. Ja sašauti visi kuģa elementi, tas ir nogrimis un dalībnieks nosauc, no kādiem elementiem kuģis ir sastāvējis.

4. Kad spēle jau iegājusies, var ierosināt bērnus saukt nevis koordinātes, bet tieši ķīmiskos elementus. Tādējādi periodiskā tabula vēl labāk iespiedīsies atmiņā.

Mūsuprāt, super ideja!

 

 

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri