25 foršas vietas, kuras apmeklēt mūsu mīļajā Kurzemē

9 komentāri

Kā Raimonda Paula dziesmā: "Gudra kā jūra visa Kurzeme dun, vēji skrien pāri zelta papardēm..."

1. Šlīteres bāka.

Šlīteres bāka. Ainars Gaidis
Šis ir lielisks apskates objekts, , jo no tās var redzēt citas Kurzemes bākas - Miķeļtorņa, Ovīša, Kolkas un pat Sāmsalā esošās Sirves raga bākas. Skats pasakains un burvīgs. 

Koordinātas un plašāku informāciju vari atrast Dundagas tūrisma mājaslapā.
Komentēt

2. Radioastronomijas centrs Irbenē.

Radioastronomijas centrs Irbenē. Ventspils.lv
Kurzemē atradīsi astoto lielāko radioastronomijas centru pasaulē. Tajā darbojas 32 metrus augsta grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra – 16 metrus augsta antena RTs-16. Vari doties ekskursijā, kurā ietilpst pastaiga Irbenes teritorijā, pazemes tuneļa apmeklējums un raķešu konstruktora Frīdriha Candera memoriālās telpas apskate ēkā “Kristāls”.

Plašāku informāciju vari iegūt šeit.

Komentēt

3. Dundagas pils.

Dundagas pils. Visit.Dundaga
Savā pastāvēšanas laikā pils nodegusi divas reizes, bet tā ir vairākreiz restaurēta un atjaunota. Tā ir lielākā Ziemeļkurzemē un lieliski saglabājusies. Ikdienā šeit notiek daudz dažādu pasākumu - eksursijas, degustācijas, kāzas, šeit vari arī atrast lētu naktsmītni, kur apmesties, ceļojot pa Kurzemi. Papildu visam pilī atrodas Māksas un mūzikas skola. 

Plašāku informāciju un koordinātas apskaties šeit.
5 komentāri

4. Ziemeļu forti.

Ziemeļu forti. Māris Grunskis
Populārs, bet skaists objekts. Ja vēl neesi bijis, īstais laiks ir tagad. Ziemeļu forti ir 19. un 20. gadsimtā būvētā Liepājas cietokšņa sastāvdaļa. Tu vari doties ekskursijā, izstaigāt pazemes labirintus, iegūt informāciju par Liepājas cietumu un vēsturi. Patiesi skaista Liepājas sastāvdaļa.

Plašāku informāciju vari iegūt šeit.
Komentēt

5. Kaltenes dabas taka un putnu tornis.

Kaltenes dabas taka un putnu tornis. Dodies.lv
800 metru garajā daba takā uzzināsi daudz interesanta par Latvijā esošajiem un migrējošajiem putniem. Šeit ir skatu platforma un tornis putnu vērošanai visa gada garumā. Jauka vieta foršai atpūtai svaigā gaisā.

Plašāku informāciju vari iegūt šeit.
Komentēt

6. Ragu muzejs Vaidē.

Ragu muzejs Vaidē.
Kolkas pagasta Vaidē vari atrast mežsarga Edgara Hausmaņa 30 gadu laikā vāktās kolekcijas. Šobrīd viņa īpašumā ir vairāk nekā 550 meža dzīvnieku ragu. Viņš piebilst, ka tās nav medību trofejas. Ir iespējams pasēdēt speciāli veidotos krēslos un sarunāt naktsmītni.

Plašāku informāciju vari iegūt šeit.
1 komentārs

7. Ģipkas baznīca.

Ģipkas baznīca. Piltenesiecirknis.lv
Skaistā Ģipkas baznīca ir kā Kurzemes tūrisma pērle. 1860. gadā tika uzcelts skaists, iespaidīgs dievnams — vienjoma garenbūve ar apsīdu, sakristeju un masīvu kvadrāt-plāna torni, ar piramidālu noslēgumu. Šeit regulāri notiek gan fotosesijas, gan kāzas un kristības.

Plašāku informāciju vari iegūt šeit.

Komentēt

8. Moricsalas dabas rezervāts.

Moricsalas dabas rezervāts. Latvijas Avīze
Moricsalas dabas rezervāts ir vecākā aizsargājamā dabas teritorija Latvijā. Tā ir viena no tām retajām teritorijām, kur vairāk nekā 200 gadu nenotiek cilvēku saimnieciskā darbība. Šis rezervāts ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā "Natura 2000". Lai apmeklētu salu, tev būs nepieciešama īpaša atļauja, ko izsniedz Slīteres Nacionālā parka administrācija.

Pieteikt atļauju un iegūt informāciju vari šeit.
Komentēt

9. Lestenes luterāņu baznīca.

Lestenes luterāņu baznīca.
Viena no vietām, kura atrodas starp Zemgali un Kurzemi. Lestenes baznīcā nepārtraukti norit plaši restaurēšanas un atjaunošanas darbi. Īpašajā procesā un gaidāmajos notikumos vari ielūkoties Lestenes baznīcas atjaunošanas Facebook kontā.
1 komentārs

10. Sabiles Vīna kalns.

Sabiles Vīna kalns.
Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols. Turklāt pat pilsētas ģērbonī ir attēlotas vīnogas. Šī ir unikāla vieta, jo tā ir ierakstīta Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk ziemeļos augošais vīna dārzs, kur brīvā dabā gatavojas vīnogas.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

11. Saldus Kalnsētas parks.

Saldus Kalnsētas parks.
Šis parks nav slavens tikai ar foršajiem pasākumiem un koncertiem, bet arī ar gleznainajiem skatiem rudenī. Saldus parka kalna virsotnē atradīsi princeses kapu, uz kuru vēl joprojām daudzi baidās iet, jo bērnībā dzirdēti dažādi stāsti un mīti.
Komentēt

12. Engures dabas parks.

Engures dabas parks. Sabīne Unda Zeidenberga
Ja vēlies brīvdienās doties pie dabas krūts, Engures dabas parks būs īstā vieta. Svaigs gaiss, govis un zirgi kā īstos laukos. Neaizmirstot par jauku un mīlīgu skatu torni, no kura paveras burvīga ainava un, protams, orhideju taka... Skaisti!

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

13. Strantes – Ulmales stāvkrasts.

Strantes – Ulmales stāvkrasts. Sabīne Unda Zeidenberga
Stāvkrasts stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā, un tā augstums dažviet sasniedz pat 16 metru. Bet papildu tam skaistas ainavas un pļava ar koka šūpolēm. Mēs teiktu - pat ļoti romantiski.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.

Komentēt

14. Lībiešu tautas nams.

Lībiešu tautas nams.
Lībiešu tautas namu vari apmeklēt, veicot ziedojumu. Šī vieta ir īpaša ar to, ka tā ir vienīgā pasaulē. Lībiešu tautas nams atklāts 1939.gada 6.augustā. Uz plāksnes pie nama ieejas rakstīts: "Šo namu ir lībieši cēluši ar savas tēvzemes Latvijas un ar savu radu tautu somu, igauņu un ungāru palīdzību". Nesen Lībiešu tautas namā atvērta etnogrāfiskā istaba, kur vari apskatīties dažādus etnogrāfiskus priekšmetus.

Plašāku informāciju un koordinātas apskaties šeit.

Komentēt

15. Papes dabas parks.

Papes dabas parks. Sabīne Unda Zeidenberga
Unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar skaistām kāpām, Papes ezers, purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri ganās Latvijā reti sastopamajās dabiskajās palieņu pļavās. Ieplāno savas brīvdienas, būs forši!

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

16. Miķeļtorņa bāka.

Miķeļtorņa bāka.
Miķeļtorņa bāka ir augstākā bāka Baltijā. Tās augstums ir 62 metri. Vēsturiski bākas uzdevums bija brīdināt jūrniekus no sēkļa, bet šobrīd tā ir tūrisma objekts ar pasakainu skatu torni. 

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

17. Pūsēnu kalns.

Pūsēnu kalns. Sabīne Unda Zeidenberga
Pūsēnu kalns ir visaugstākā Baltijas jūras piekrastes kāpa Latvijā, kura ir 37 metrus augsta virs jūras līmeņa. Ir vērts uzkāpt augšā, lai sasniegtu skaistas un pasakainas virsotnes tepat mūsu zemē. Starp citu no Liepājas uz dienvidu pusi slejas arī citas milzīgas kāpas: Ātrais kalns, Pāļu kalns, Lāvas kalns un Mietraga kalns.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

18. Dzīvais Kuldīgas muzejs.

Lai sajusto īsto Kuldīgas garu, iesakām doties uz jauno Kurzemes muzeju - Senās Kuldīgas stāsts. Tas ir apskatāms 7 istabās, kuras ir stilizētas no 13. gadsimta līdz mūsdienām. Iespējams ieskatīties pilsētas vēsturē no reālistiska un saprotama skatupunkta. Muzejs apmeklētājus aicina katru dienu no pulksten 11:00 līdz 18:00.
Komentēt

19. Čužu purvu taka.

Čužu purvu taka.
Pie Kandavas atradīsi Latvijā vienīgo čužu audzi. Tajā ierīkota dabas taka, kuru izstaigājot var redzēt kā 96 hektaros brīvā dabā aug krūmu čuža. Ieteicams vilkt piemērotu apģērbu - apavus, kuri neslīd un drēbes, kuras nav bail samitrināt. 

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

20. Liepniekvalkas alas.

Liepniekvalkas alas.
Liepniekvalka krastos izveidojies smilšakmens atsegums, kurā avoti izskalojuši netipisku alu. Atradīsi pazemju alu labirintu, kas ir Valsts aizsargājama dabas teritorija. Šis ir pats garākais dabisko alu labirints Latvijā.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
1 komentārs

21. Īvandes muiža

Īvandes muiža
Īvandes pagastā atrodas skaista un vēsturiska ēka, kurai saglabājušās atsevišķi interjera elementi - parketa grīdas un koka kāpnes. Parkā izveidota atpūtas vieta ar dīķu sistēmu. Skaista atpūta Kurzemē!

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

22. Košrags.

Košrags. Andris Polikevičs
Šis ir viens no jaunākajiem lībiešu zvejniekciemiem. Košraga ēkas ir labā stāvoklī. Neaizmirstama un romantiska pludmale lieliskam dienas noslēgumam.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.

Komentēt

23. O. Kalpaka muzejs un piemiņas vieta Airītes.

O. Kalpaka muzejs un piemiņas vieta Airītes.
Netālu no Saldus atradīsi O. Kalpaka piemiņas vietu Airītes, kurā aplūkojama ekspozīcija ar 1919. gada notikumiem. Jau no 1920. gada cilvēki sāka vākt labdarības līdzekļus, lai šādu vietu izveidotu, tādēļ noteikti ir vērts apskatīties vēstures liecības un pagātnes notikumus.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

24. Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts.

Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts.
Jau kopš 1922. gada Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts veic graudaugu selekciju, sēklkopību un laukkopību pētījumus. Dažādi pētījumi, semināri un jauno lauksaimnieku apmācības ir institūta ikdiena.

Plašāku informāciju iegūsi šeit.
Komentēt

25. Liepājas himnas tēlu skulptūras.

Liepājas himnas tēlu skulptūras.
Kad apceļo Kurzemi un nonāc Liepājā, neaizmirsti apmeklēt Kūrmājas prospektu, kur atradīsi uzstādītas bronzas skulptūras ar Liepājas himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" tēliem - Cilvēku mežs, Telefonists, Laivinieks, Vārna un Dzintara latvieši. Interesanti objekti, kurus apskatīt, dodoties jūras virzienā.

Plašāku informāciju iegūsti šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri