Latvija ir šobrīd starp drošākajām valstīm Eiropā un pasaulē. Labi zināt!

4 komentāri

Briti apkopojuši informāciju par zemēm, kurās ir vislielākie terorisma draudi.

Datus apkopojusi Lielbritānijas Ārlietu ministrija.

Šajā kartē ar sarkano iezīmētas Eiropas (un Eiropas tuvumā atrodošās) valstis, kurās šobrīd ir visbīstamāk. Starp tām: Lielbritānija, Francija, Beļģija, Spānija un Turcija, kā arī Krievija. 

Turpetim dzeltenā tonī iekrāsotas tās valstis, kurās ir visdrošāk: Čehija, Polija, Šveice, Moldova, Ungārija, Slovēnija un visas Baltijas valstis, tostarp, protams, arī Latvija.

Savukārt, šeit redzama aina visā pasaulē.

 

Starp citām terorisma draudu ziņā drošajām valstīm pasaulē ir: Meksika, Islande, Nikaragva, Kostarika, Panama, Haiti, Kuba, Ekvadora, Bolīvija, Surinama, Gajāna, Urugvaja, Madagaskara, Namībija, Angola, Botsvana, Mozambika, Zimbabve, Zambija, Kongo Demokrātiskā Republika, Ekvatoriālā Gvineja, Malāvija, Svazilenda, Maurīcija, Togo, Libērija, Sjerraleone, Gvineja-Bisava, Gvineja, Gambija, Kaboverde, Eritreja, Armēnija, Turkmenistāna, Mongolija, Ziemeļkorija, Dienvidkoreja, Japāna, Taivāna, Vjetnama, Kambodža, Laosa, Butāna un Papua-Jaungvineja. Kā arī jau minētās: Čehija, Polija, Šveice, Moldova, Ungārija, Slovēnija, Igaunija, Lietuva un Latvija.

Pasaules visbīstamāko valstu sarakstā, protams, iekļauta Francija, kur pagājušajā nedēļā teraktos bojā gājuši 129 cilvēki, bet 352 ievainoti (no tiem 99 joprojām kritiskā stāvoklī). Tāpat visaugstākais bīstamības līmenis saglabājas Ēģiptē, kur notikusi Krievijas lidmašīnas avārija, kas visdrīzāk arī ir bijis terorakts.

Tāpat augsta terorisma draudu pakāpe šobrīd ir: Lielbritānijā, Beļģijā, Spānijā, Krievijā, Turcijā, Alžīrijā, Tunisijā, Lībijā, Mali, Nigērā, Nigērijā, Libānā, Izraēlā, Palestīnā, Irākā, Jemenā, Saūda Arābijā, Etiopijā, Somālilendā, Somālijā, Kenijā, Afganistānā, Pakistānā, Indijā, Mjanmā, Taizemē, Indonēzijā, Filipīnās, Austrālijā un Kolumbijā.

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri