Efektīgas celtnes no 20. gadsimta, kuras būvēja pavisam ačgārni

Komentēt

Šīs mājas piedzīvoja pavisam netradicionālu būvniecības procesu.

Visi jau sen ir pieraduši pie fakta, ka dzīvojamās un biroja ēkas tiek celtas no apakšas uz augšu. Kā gan citādi tas būtu iespējams? Mūsdienu tehnoloģijas augstceltnēm ļauj vairoties gluži kā sēnēm pēc lietus. Tomēr ne tik tālā pagātnē ir atrodamas ēkas, kuras tika celtas pavisam ačgārni, sākot no jumta. Lūk, daži piemēri:

1. Kolumba torņi - būvniecības sākums.

Kolumba torņi - būvniecības sākums.
Madridē atrodas dvīņu debesskrāpji, kuri tiek saukti par Kolumba torņiem (Torres de Colon). Tie tika uzbūvēti 1976. gadā ne visai tradicionālā veidā. Kā pirmie pamati šeit parādījās dzelzsbetona stabi ar trosēm. Pēc tam strādnieki sāka veidot zemākos līmeņus un jumtus.
Komentēt

2. Kā izrādās, Spānijas debesskrāpji nav vienīgie, kuri celti pēc šādas metodes.

Kā izrādās, Spānijas debesskrāpji nav vienīgie, kuri celti pēc šādas metodes.
Arī Īrijas Centrālā banka, Dienvidāfrikas banka, viena augstceltne Sanktpēterburgā un trīs mājas Polijā tika būvētas pēc šāda paša principa.
Komentēt

3. Celtniecība, kas ietaupa laiku un naudu.

Celtniecība, kas ietaupa laiku un naudu.
Inženieri, kas bija iesaistīti šajā projektā, apgalvoja, ka šī celtniecības metode ievērojami ietaupa laiku un izmaksas. Kamēr santehniķi un elektriķi darbojās augšējā stāvā, uz leju jau sāka būvēt nākamos. Rezultātā ēkas būvniecība tika pabeigta pāris mēnešu pirms termiņa beigām.
Komentēt

4. Pirmā stāva pacelšana būvniecības laikā Ļeņingradā

Pirmā stāva pacelšana būvniecības laikā Ļeņingradā
Četrstāvu ēka Pēterburgā (tad vēl tā bija Ļeņingrada) tika uzcelta 1959. gadā. Paneļu grīdas uz augšējiem stāviem tika paceltas ar domkrata palīdzību. Daudzdzīvokļu māja tika nodota ekspluatācijā rekordīsā periodā. Ļeņingradas apgabala komitejas vadība augstu novērtēja inženieru un brigādes darbu, taču projekts netika tālāk par vienu māju.
Komentēt

5. Dzīvojamā māja Sanktpēterburgā.

Dzīvojamā māja Sanktpēterburgā.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru