Filma "Mans tēvs baņķieris" pilnā garumā. Deviņdesmito gadu esence!

5 komentāri

Filmas autore Ieva Ozoliņa meklē savu tēvu Borisu Osipovu, kurš 1994. gadā pazuda ar 6 miljoniem noguldītāju naudas.

Sveiks, skatītāj!

Mums ir viena laba un viena slikta ziņa... Filma no Youtube portāla ir izņemta ārā, bet - to var noskatīties Vimeo On Demand par nieka 4 dolāriem - ar šo summu tu vari iegūt tiesības to skatīties 72 stundas - kaut vai desmit reizes pēc kārtas.

 

Ja neesi pārliecināts, ka vēlies to redzēt - noskaties treileri.

 

Bet te būs links uz On Demand lapu - SPIED ŠEIT.

 

Filma ir autobiogrāfisks detektīvstāsts, kurā režisore seko līdzi sava tēva TOP Bankas prezidenta Borisa Osipova gaitām 90. gados, līdz brīdim, kad viņš 1994. gadā pazuda ar 6 miljoniem noguldītāju naudas. Visus šos gadus viņa liktenis un atrašanās vieta nebija zināma, līdz pirms trim gadiem Interpols paziņoja, ka Malaizijā pieteicies cilvēks ar tēva vārdu un personas kodu.

Filmas darbība notiek mūsdienu Latvijā un Malaizijā, šķetinot 90. gadu vēstures notikumus, sākot no pirmajām kapitālisma iezīmēm līdz komercbanku uzplaukumam, apskatot TOP bankas gadījumu kā vienu no spilgtākajiem 90. gadu banku krīzes piemēriem.

Filma ir autores personīga nesenas Latvijas vēstures rekonstrukcija, aplūkojot tā laika notikumu nospiedumus cilvēku biogrāfijās un atceroties pagātnes notikumus, kuros tika ierauta viņas ģimene, kā arī autores personīgais ceļš pie tēva 20 gadus vēlāk. Tā ir režisores pirmā filma, kas drosmīgi vēsta par savu un savas ģimenes dzīvi jaunā kapitālisma apstākļos un likteņa pavērsieniem pēc tam.


Vērts izlasīt
Komentāri