10 veselības problēmas, kas var rasties no miega deficīta

Komentēt

Ja tu guli neregulāri, noteikti izlasi!

1. Regulāra slimošana.

Regulāra slimošana. Healthline.com
Jo mazāk gulēsi, jo biežāk slimosi. Cilvēkiem ar miega deficītu imūnsistēma kļūst daudz ievainojamāka. Zinātnieki izpētījuši, ka cilvēki, kuri guļ vien piecas vai mazāk stundas, regulāri slimo. Kamēr tie, kuri guļ septiņas un vairāk stundas, slimo daudz retāk.
Komentēt

2. Var iedzīvoties sirds slimībās.

Var iedzīvoties sirds slimībās. Healthline.com
Cilvēkiem, kuri naktī guļ mazāk par sešām stundām ir lielāks insulta, sirds infarkta un sirds mazspējas risks. Regulārs miega deficīts pieaugušam cilvēkam šādas kaites var attīstīt pāris mēnešu laikā, atkarībā no svara un dzīvesveida. Interesanti, ka šīs problēmas var skart arī tad, ja tiek gulēts par daudz. Sākot no deviņām stundām un vairāk.
Komentēt

3. Pieaug iespēja saslimt ar vēzi.

Pieaug iespēja saslimt ar vēzi. Healthline.com
Ja cilvēks regulāri nesaņem vajadzīgo miega devu, viņš tiek pakļauts riskam saslimt ar vēzi. Pētījumi apliecina, ka šādos gadījumos tas visbiežāk ir zarnu, krūts vai prostatas vēzis. Cilvēki, kuri guļ diennaktī zem piecām stundām ir vēža riska grupā. Tie, kuri guļ septiņas vai astoņas stundas, ir ārpus riska grupas.
Komentēt

4. Pasliktinās domāšana.

Pasliktinās domāšana. Healthline.com
Bezmiegs būtiski ietekmē domāšanu. Sekas var parādīties pat pēc vienas kārtīgi negulētas nakts. Vairākos pētījumos atklāts, ka studenti uzrāda sliktākus rezultātus uzdevumos, ja iepriekšējā naktī gulējuši piecas un mazāk stundas. Pasliktinās kognitīvā funkcija jeb izziņa un domāšana. Pat vienkāršākie uzdevumi darbā var sākt šķist grūti. Tāpat cilvēks var saskarties ar stiprām galvassāpēm un migrēnu.
Komentēt

5. Pasliktinās atmiņa.

Pasliktinās atmiņa. Healthline.com
Atmiņas un zināšanas dzīvo miegā. Tieši šajā laikā tās tiek sastrukturizētas un noglabātas. Ja miegs būs maz, tad cietīs atmiņa. Cilvēki ar miega badu sliktāk atceras lietas, apgūst jaunas zināšanas un informāciju. Vienā no 2014.gada pētījumiem atklāts, ka miega deficīts nogalina smadzeņu šūnas, kas atbild par enerģiju.
Komentēt

6. Var rasties problēmas ar lieko svaru.

Var rasties problēmas ar lieko svaru. Healthline.com
Cilvēki, kuri ikdienā maz guļ, laika gaitā var tikt pie vairākiem kilogramiem liekā svara. Tātad cilvēki var aptaukoties, ja katru dienu guļ mazāk par sešām stundām. Protams, tas atkarīgs no cilvēka vielmaiņas. Iespējams, kāds tieši pretēji - no miega bada var svarā nokristies. Tieši miegs palīdz kontrolēt vielmaiņu. Cilvēkam būs grūti apmeklēt no rīta sporta zāli vai izskriet pa rajonu kādu krosiņu, jo miega bada dēļ tādām darbībām nebūs enerģijas. Ilgetmiņā tas liks izskatīties ne pārāk labā formā.
Komentēt

7. Sāks zust interese par intīmo dzīvo.

Sāks zust interese par intīmo dzīvo. Healthline.com
Cilvēki, kuri nepietiekami izguļas, saskaras ar trūcīgu vai garlaicīgu seksuālo dzīvi, vai arī ar tās trūkumu vispār. Piemēram, vīriešiem, kuri nedēļu nav gulējuši pietiekamo stundu skaitu, samazinās testesterona līmenis, kas attiecīgi ietekmē intīmo dzīvi. Intimitāte bieži ir saistīta ar mūsu garastāvokli. Bet miega trūkums garastāvokli neuzlabo.
Komentēt

8. Palielinās iespēja saslimt ar diabētu.

Palielinās iespēja saslimt ar diabētu. Healthline.com
Miega bada rezultātā cukura līmenis asinīs kāps, kas nozīmē, ka cilvēks var saslimt ar diabētu. Šis vien jau ir labs iemesls aiziet šodien gulēt laicīgi.
Komentēt

9. Zūd koncentrēšanās spējas.

Zūd koncentrēšanās spējas. Healthline.com
Negulēta nakts nākamajā dienā atsauksies tavās spējās koncentrēties. Piemēram, braucot ar mašīnu. Var palaist garām kādu ceļa zīmi, sliktākā gadījumā pat sarkano gaismu luksaforā. Bieži miegainība kalpo par iemeslu avārijām. Neregulārs miegs mazinās koncentrēšanās spējas. Mājās, darbā, skolā vai uz ielas.
Komentēt

10. Pasliktināsies kopējais vizuālais izskats.

Pasliktināsies kopējais vizuālais izskats. Healthline.com
Miega deficīts kopumā atsauksies uz ārējo izskatu. Var rasties ādas, matu, redzes problēmas. Protams, jau minētā svara problēmas. Spogulim tas noteikti nepatiks. Un tev pašam arī nē. Tāpēc saplāno savu dienu un dodies gulēt laicīgi.
Komentēt

AVOTS: WebmdTelegraphHealthline


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru