Skolotāja Jūrmalas skolā veica interesantu eksperimentu kopā ar bērniem

2 komentāri

Šis izrādījās ļoti iedarbīgs veids, kā iemācīt mazajiem vienu pavisam vienkāršu lietu.

Ar šī eksperimenta palīdzību Inga vēlējās parādīt Jūrmalas alternatīvās skolas 2. klases audzēkņiem, ka pirms ēšanas ir obligāti jāmazgā rokas.

 

 

"Novērojot to, ka daudzi bērni pirms ēšanas ļooooti slinki mazgā rokas (nerunājot nemaz par roku mazgāšanu pēc tualetes apmeklējuma), bija jāizdomā veids, kā viņiem pašiem 'izvēlēties' (gribēt) rokas mazgāt kārtīgi," raksta Inga.

"Tā kā vīrusi un baktērijas uz rokām nav acīm saredzami, to klātbūtni vajadzēja pierādīt. Ņēmām talkā 2 baltmaizes šķēlītes, 2 plastikāta maisiņus un 20 pārus netīru roku. Viena šķēlīte 20 netīru roku "apmīļota", otra - izcili tīru.
Rezultāts pēc 1,5 nedēļas bērnus tik ļoti pārsteidza, ka nu (vismaz uz kādu brīdi, zinot bērnus) pie izlietnēm roku mazgāšanas rinda tik ātri nenoplok un nav jāatgādina, ka paskalot zem ūdens, neskaitās kārtīgi nomazgāt rokas.
Varbūt, ka šis eksperiments noder arī kādam mājās, mēģinot izveidot ieradumu (kā maziem, tā lieliem), mazgāt rociņas regulāri un kārtīgi!"

Starp citu - taisnības labad - jāpiemin, ka iebojājusies bija arī otra šķēlīte. Tikai fotogrāfijā to tik labi nevar redzēt, to klājusi pavisam neliela pelējuma kārta. Tomēr, piekritīsiet, ka atšķirība ir graujoša.


Vērts izlasīt
Komentāri